Харчування телевізійної антени. Схеми подачі живлення на підсилювач антени.

Прийом сигналу цифрового телебачення DVB-T2 на антени без підсилювача можливий лише на невеликій відстані від ретранслятора (як правило, до 20 км), або на антену з великим власним коефіцієнтом посилення, який досягається за рахунок значних габаритів антени. При цьому вона повинна бути змонтована поза приміщенням і, по можливості, максимально високо.

Більшість сучасних антен (з підсилювачем) вимагають напруга живлення 5 В. Розглянемо кілька схем подачі живлення на підсилювач антени. Подача харчування на ТБ антену здійснюватися по коаксіальному кабелю:

      
  • Від ресивера (телевізора);
  • Від інжектора харчування;
  • Від блоку живлення.

Подача харчування від цифрового ефірного ресивера.

Якщо у вас класична схема прийому ефітного телебачення Телевізор + Т2 приставка , то подача харчування на антену здійснюється безпосередньо самим ресивером.

Практично всі сучасні DVB-T / T2 ресивери оснащені функцією подачі харчування на антену. Активувати подачу харчування можна через меню ресивера.

Перш ніж виконувати або активації даної функції зверніться до інструкції ресивера або його налаштувань.

Подача харчування від вбудованого тюнера телевізора.

Багато сучасні телевізори вже оснащені вбудованим DVB-T2 тюнером і харчування на антену можна було б подати з телевізора.

Але далеко не всі моделі телевізорів підтримують функцію подачі живлення на активну антену.

У разі необхідності подачі живлення на антену, знадобиться один з наступних комплектів обладнання в потрібному поєднанні: