Що нового або Який електрочайник вибрати

28 лютого 2024

Здавалося б, що немає нічого буденнішого та звичнішого в наших домівках ніж електричний чайник. Прилади, що нагрівають воду ми використовуємо повсякчас. Проте розвиток технологій і в цю сферу вніс багато коректив.

Отож, разом із менеджерами інтернет магазину VM Tehnika ми вирішили дізнатись які електрочайники зараз пропонує ринок і як зробити вибір так, щоб прилад слугував довго і головне — безпечно.

Про основні “ноу хау”

Перші електрочайники оснащувались контактною платформою з однією точкою дотику і відкритим нагрівальним елементом. Відверто кажучи — відмити від накипу тау конструкцію було досить важко. Плюс — від постійного перегрівання контакти швидко псувались. 

Наразі, більшість виробників відмовились від такої конструкції на користь так званих «закритих» або дискових тенів. Це вирішує одразу кілька проблем:

  • для запуску достатньо просто помістити чайник на підложку;
  • повертати прилад можна в будь-який зручний бік на 360°;
  • зменшення часу роботи за рахунок більшої площі нагріву;
  • плоску поверхню всередині легко очищувати від забруднення;
  • за рахунок рівномірного розподілення тепла конструктори досягли вищої безпечності та тривалості використання приладу.

Це перша значна «еволюція» електрочайників, що значно підвищила комфорт їх використання.

Наступною зміною стала варіативність потужності споживання. Звичною рамкою є 2 — 2,4 кВт. При таких показниках електрочайник нагріває воду до кипіння за кілька хвилин, навіть при максимально заповненому об’єму. Але і навантаження на мережу такі прилади здійснюють велике. А в приміщеннях з відносно слабкою проводкою це може привести до швидкого перевантаження або вимкнення мережі взагалі. 

Проте, конструктори з огляду на цю проблему почали комплектувати чайники нагрівальними елементами потужністю в 1,5 кВт, а то і менше. Особливо — якщо йдеться про термопоти, які постійно підтримують температуру вмісту на визначеній поділці. Такі електрочайники створюють менше навантаження, проте витрачають на нагрів трохи більше часу. Тут вже користувачам варто самостійно розставити пріоритети — чи берегти проводку, чи економити час.

Ще варто наголосити, що ТОП-ові бренди розробляють технології, що покликані не лише зменшити споживання електроенергії, а й дозволяють швидко нагріти невеликий об’єм води для приготування напою. Наприклад, виробниками активно застосовується режим ЕКО, який дозволяє підібрати оптимальний режим енергоспоживання при наявному об’ємі рідини.

Ну і любителів технологічних новинок також не обійшли стороною. Випускаються моделі з різнокольоровою підсвіткою, електрочайники з «розумною» підставкою, керувати якою можна прямо зі свого смартфону, технологією безпечного дотику при якій зовнішні стінки приладу практично не нагріваються, можливістю виставляти потрібну температуру нагріву і т.д. 

Коротше кажучи: обираючи серед новітніх високотехнологічних приладів, майбутній користувач обмежений лише власним уявленням і бюджетом.

Трохи про матеріали виготовлення

Безперечно — найрозповсюдженішим матеріалом корпусу чайника залишається пластик. І в цьому немає нічого поганого, якщо виробник використовує спеціальну харчову пластмасу, що не містить шкідливих речовин та стійкої до високих температур. Єдина порада — чайник із пластику краще обирати від відомого бренду, який вже заробив певний кредит довіри у покупців (наприклад, таких як Philips, Braun, Bosch, Kenwood і т.д.).

Проте однозначної популярності набувають металеві та скляні прилади. Перші — мають значно довший строк служби, особливо — якщо виробник комплектує чайники цільнометалевими колбами. Другі — елегантні та чудово вписуються в інтер’єр.

Обираючи металевий чайник, варто звернути увагу на якість сталі, що використовується. Оптимальним варіантом стане високоякісний метал, наприклад SUS304, як у чайниках бренду Zelba. Хоч виробник і не дуже іменитий, проте виготовляє прилади і з технологією безпечного дотику, і функцією термосу, і про якість сталі також не забуває.

Підбиваючи підсумки: наразі ринок готовий балувати покупців широким асортиментом якісної і надійної техніки, при чому як у бюджетному сегменті, так і серед доволі дороговартісних продуктах. Основною порадою для кожного покупця залишається визначення набору функцій та рамок бюджету.