Вимкнення заборонених російських каналів контролюватиме не тільки Національна рада, а й МВС

19 августа 2014

Вимкнення заборонених російських каналів контролюватиме не тільки Національна рада, а й МВС

На сайті Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з'явилося повідомлення щодо ретрансляції заборонених російських телеканалів з застереженням власників і керівників готелів, розважальних закладів та баз відпочинку.


Застерігаємо власників і керівників готелів, розважальних закладів, баз відпочинку – якщо не будуть вимкнені заборонені російські канали, відповідних заходів реагування вживатиме Міністерство внутрішніх справ.

Звертаємо увагу власників і керівників вищезазначених громадських закладів, що відповідно до чинного законодавства розповсюдження пакету програм у цих закладах може відбуватися у такий спосіб:

  • на підставі угоди з провайдером програмної послуги, який має ліцензію на провадження діяльності на відповідній території;
  • шляхом отримання власної ліцензії провайдера програмної послуги;
  • шляхом укладання угоди із правовласником програм на публічний показ.

У іншому разі розповсюдження пакету програм є безліцензійною діяльністю або діяльністю з порушенням авторського законодавства керівництвом громадських закладів, що потребує перевірки і відповідного реагування правоохоронних органів.

Посилання на систему колективного прийому при ретрансляції заборонених російських телеканалів законодавчо не виправдано. Термін «система колективного прийому» визначено статтею 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Така система прийому спрямована винятково на задоволення потреб споживача і не передбачає подальшого розповсюдження й отримання абонентної плати. Тому не може трактуватися як система колективного прийому при забезпеченні перегляду програм у громадських закладах.

Нагадаємо, що нині відповідно до рішень Національної ради й ухвал Окружного адміністративного суду міста Києва в ефірних і кабельних мережах заборонено мовлення таких російських каналів: «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «НТВ-Мир», «Россия-24», «TVCI», «Россия-1», НТВ, ТНТ, «Петербург-5», «Звезда», «Рен-ТВ» і «РБК-ТВ».