Де дивитися ЧС 2014 з футболу.

11 червень 2014

Влітку 2021 року стартує матчі Євро-2020. Трансляції Євро-2020 доступні на каналах Футбол 1/2/3 і Україна. Детальніше про те Де дивитися Євро-2020 (Євро-2021) в нашому матеріалі.

Де дивитися ЧС 2014 з футболу.

Наближається настільки довгоочікуваний початок Чемпіонату Світу з футболу в Бразилії! Щоб отримати максимальне задоволення від перегляду, варто заздалегідь продумати, як і де дивитися головне світове футбольне подія.

Дорогі друзі, наближається настільки довгоочікуваний початок Чемпіонату Світу з футболу в Бразилії! Щоб отримати максимальне задоволення від перегляду, варто заздалегідь продумати, як і де дивитися головне світове футбольне подія.

Найпростіший і найпоширеніший спосіб - по телевізору. В Україні Чемпіонат світу 2014 (ЧС 2014 року) буде показаний в прямому ефірі на загальнонаціональних каналах - « Перший національний» / ТРК «Ера » і « ТРК Україна ». Покази всіх 64 матчів будуть розділені порівну між каналами. «Перший національний» покаже церемонію відкриття і перший матч, а також матчі, що починаються о 19:00, а канал «Україна» - фінал і матчі о 22:00 або 23:00. Решта матчів розподіляться в шаховому порядку між каналами.

На каналі «Україна» в дні матчів опівночі (або о 01:00 в залежності від розкладу матчів) буде виходити програма « Великий футбол » з Олександром Денисовим, де будуть розбиратися зіграні поєдинки, аналізуватися ключові моменти і підводитися підсумки матчів. У програмі візьмуть участь постійні експерти Віктор Вацко та Віктор Леоненко, а також запрошений гість - Євген Левченко.

«Перший національний» запускає свою програму « Футбольна самба » з провідними Фоззі та Дмитром Лазуткіним, яка буде виходити в дні матчів о 18:00, перед першим матчем дня.
Телеканали «Перший національний» / ТРК «Ера» та «Україна» доступні по всій країні в ефірному аналоговому мовленні , в кабельних мережах (входять в список обов'язкових для ретрансляції кабельними операторами), в цифрової ефірної мережі T2 і на супутнику на стандартну систему " гірничо " на три популярних супутникових позиції - Astra 4A (5E), Amos (4W) і Hot Bird (13E). За останнім варіантом варто відзначити, що мовники можуть вжити додаткових заходів щодо захисту своїх каналів на час ЧС 2014 і можливі сюрпризи з неможливістю перегляду на "Горинича" зазначених вище каналів. Також обидва телеканали доступні в пакетах супутникового провайдера « Viasat ».

Володарі ресиверів Openbox серії SX недавно отримали можливість перегляду каналів мережі T2 безпосередньо з супутника Astra 4A (5E). Для цього потрібно оновити ПО ресивера і встановити CAM-модуль "Зеонбуд" для мережі T2.

Однак на загальнонаціональних каналах футболу буде приділятися не настільки багато часу. Більш повноцінне освітлення Чемпіонату Світу буде відбуватися на платних спеціалізованих каналах « Футбол 1 » і « Футбол 2 ». На них будуть показані в прямому ефірі всі 64 матчі , а також будуть ранкові і денні повтори поєдинків, що особливо актуально, тому що через різницю в часі прямі трансляції будуть досить пізно - останній матч дня починається о першій годині ночі за київським часом.

На каналі «Футбол 1» також виходитиме програма «Великий футбол», але не тільки вона. Футбольне ранок починається о 10:10 з розважального шоу « Оле, Мундіаль! » З найяскравішими епізодами минулого дня, а також репортажами журналістів і кількох знімальних груп з Бразилії. А о 17:00 на «Футбол 2» стартує перша частина програми « Мундіаль. Матч-центр », яка підводить уболівальників до першого матчу дня ексклюзивними відеоматеріалами від FIFA. Друга частина програми буде виходити на каналі «Футбол 1» після першого матчу. Ведучі проекту проводитимуть експертний аналіз всіх поєдинків турніру з постійними експертами Йожефом Сабо, Вадимом Євтушенко, Сергієм Морозовим і Олександром Сопко.

Таже варто відзначити, що канали «Футбол 1/2» працюють у форматі 16: 9, що відповідає співвідношенню сторін в сучасних ТВ. Глядачі загальнонаціональних каналів, які працюють в форматі 4: 3, побачать обрізану або зменшену «картинку», тобто втратять частину зображення і / або частина якості.

Канали «Футбол 1» і «Футбол 2» доступні в мережах кабельних операторів, зокрема оператора « Воля », а також на супутнику в пакетах « Xtra TV » і « Viasat ».

Ще одним мінусом перегляду футболу на загальнонаціональних каналах є якість картинки. На жаль українські канали все ще не перейшли на мовлення в форматі HD . Володарі телевізорів з великим екраном звичайно хотіли б отримати максимальну віддачу від коштів, вкладених у придбання нового ТВ. Для цього знадобляться телеканали в HD якості.

У цьому році вперше українські глядачі зможуть побачити всі 64 матчі ЧС 2014 на HD версіях каналів « Футбол 1 » і « Футбол 2 ». Але з доступністю HD версій ситуація поки складна. HD версія каналу «Футбол 2» доступна тільки у кабельного оператора «Воля», а HD версія «Футбол 1» очікується поки також у «Волі» і в супутниковому пакеті «Xtra TV».

Як відомо, останні матчі групового туру проходять одночасно парами. Доводиться стикатися з вибором - який матч дивитися? А що, якщо обидва матчі цікаві і обидва хочеться побачити в прямому ефірі, максимально занурившись в інтригу виходу в 1/8 фіналу! На допомогу приходять супутникові ресивери, які мають два тюнера і функцію «картинка в картинці». Такі ресивери дозволяють приймати одночасно два телеканали і виводити другий канал в віконці або обидва канали поруч один з одним. Серед ресиверів з такими можливостями можна виділити Openbox S9 , Vu + Duo , GI VU + Solo 2 . Для роботи двох тюнерів будуть потрібні twin-конвертори з двома виходами.

Супутникове та кабельне ТБ - найнадійніші способи перегляду телеканалів, але є і сучасні альтернативні варіанти, які не потребують установки супутникової антени або протягування кабелю потрібного оператора, а використовують наявне підключення в Інтернет, як стаціонарне, так і мобільне.

Для стабільного перегляду бажаний, звичайно, провідний інтернет зі швидкістю від 5 Мбіт / с для SD каналів і 10-15 Мбіт / с для HD. Проведемо невеликий огляд онлайн-сервісів.

Всі матчі ЧС 2014 можна буде побачити в прямому ефірі і в записі в HD якості через онлайн-сервіс oll.tv, який доступний на широкому спектрі пристроїв - ПК з Windows, телевізори Smart TV від Samsung або LG, Smart TV приставки на Android, планшети і смартфони на Android і iOS, а також медіаплеєри Dune HD , Aura HD або iNeXT .

Ще один онлайн-сервіс - «Smart HD» від Волі. На відміну від oll.tv, тут ви отримуєте не окремі трансляції з ЧС 2014 року, а звичний набір українських і зарубіжних телеканалів, в тому числі канали «Футбол 1/2» в SD і HD версіях в залежності від пакета. Цей набір приправлений декількома передовими можливостями: пауза і перемотування під час перегляду, телеархів - можливість переглянути будь-яку програму, яка йшла по ТБ раніше (в тому числі футбольні матчі) або почати з початку перегляд поточної програми (матчу). Все це є на спеціальній приставці оператора, а також на планшетах і смартфонах під Android або iOS. Доступно всюди, де є підключення до Інтернет. Не обов'язково мати вдома кабель від «Волі». Такий сервіс звичайно більш функціональний, але і дорожче.

Третій онлайн-сервіс « Divan TV » також надає доступ до перегляду телеканалів, але з каналів, які транслюють ЧС 2014 року, доступний тільки «Перший національний». Уточнимо, що на сайті «Першого національного» не онлайн-трансляцій футбольних матчів ЧС 2014. У свою чергу, «Divan TV» пропонує «Перший національний» для перегляду на Smart TV і медіаплеєри (але не через браузер на комп'ютері і не на мобільних пристроях) за 5 грн. в місяць через свій додаток.

У містах багато інтернет-провайдери надають послугу IPTV, часто навіть безкоштовно. Як правило в ній доступні загальнонаціональні канали, в тому числі «Перший національний» та «Україна». Це ще одна можливість дивитися матчі ЧС 2014 не тільки на комп'ютері, але і на планшеті або смартфоні якщо виникне необхідність під час матчу переміщатися по квартирі або важко поділити один телевізор на кількох членів сім'ї.

Разом, онлайн-сервіси дозволяють спростити доступ до трансляцій. Наприклад для перегляду всіх матчів в SD або HD якості можна не оформляти договір із супутниковим оператором і не встановлювати його обладнання або супутникову антену, а тільки на час ЧС 2014 підключитися до oll.tv або іншому сервісу. Також онлайн-сервіси дозволяють побачити трансляцію на мобільних пристроях - ноутбуках, планшетах і смартфонах. При наявності 3G / 4G інтернету це можливо навіть на вулиці. Якість трансляції саме підлаштується під доступну швидкість інтернету.

Невелике застереження з приводу перегляду трансляцій через Інтернет. Заявляється про HD якості і т.п., і формально так воно і є, але онлайн-трансляції ведуться всіма сервісами виключно з частотою 25 кадрів в секунду, тобто в форматі 25p. Мовлення з супутника і в кабельному ТБ ведеться у форматі 50i, а це не одне й те саме. 50i передає руху жваво і природно, в той час як 25 кадрів в секунду - це ривки і смикання. На футбольних трансляціях різниця буде помітна, хоча далеко не всі надають цьому значення і сучасні телевізори можуть згладжувати негативний ефект.

До речі, для перегляду останніх матчів туру, коли два матчі йдуть одночасно, можна поєднати звичайне ТБ і ТБ через інтернет - один матч дивитися на ТБ, а другий одночасно на ноутбуці, планшеті або смартфоні через онлайн-сервіс.

Повернемося з супутникового ТБ і подивимося, де ще можна дивитися матчі. Більшість каналів, які транслюють ЧС 2014 року, так чи інакше кодують свій сигнал. Приємним винятком є німецькі національні канали ZDF і Das Erste , які будуть вести відкриті трансляції зі супутників Astra в позиції 19.2 ° В.Д, причому не тільки в SD, а й в HD якості (частоти 11362H і 11494H). Так що є можливість безкоштовно побачити якісну HD трансляцію, правда з німецьким коментарем. Супутники Astra добре приймаються в західній і центральній частині України до лінії Київ-Миколаїв. Версії цих каналів, що працюють на супутниках Hot Bird (13 ° східної довготи), на жаль не показуватимуть ЧС 2014. На всій території України побачити відкриту HD трансляцію 50 з 64 матчів ЧС можна буде на турецькому каналі TRT 1 HD , що працює на супутниках Turksat, 42 ° східної довготи, 11041V і Eutelsat 7A, 7 ° східної довготи, 10928V.

У контексті супутникового прийому нагадаємо ще про таке популярному ресурсі як LiveOnSat. На ньому детально представлена інформація по кожному матчу - вказані канали, кодування, стандарти, частоти. У таблиці легко можна відшукати трансляції в FTA або HD.

У Росії ЧС 2014 будуть показувати спільно « Перший канал » і канали ВГТРК « Росія HD » і « Росія 1 ». HD трансляції будуть на каналах «Перший канал» і «Росія HD», які віщають виключно в кодованому вигляді, наприклад в пакетах НТВ + і Триколор ТВ в позиції 36 ° східної довготи Відкрита SD версія «Первого канала» доступна на даний момент в MPEG-2 на супутнику AzerSpace 1, 46 ° східної довготи, 11134H, а канал «Росія 1» - відкрито на супутнику Експрес-AM22, 53 ° східної довготи, 11044V. Однак не виключено кодування цих сигналів.

Коментувати матчі на «Первом канале» будуть Віктор Гусєв, Андрій Голованов, Костянтин Виборнов, Костянтин Геніч і Георгій Черданцев, а на каналах ВГТРК - Володимир Стогніенко, Роман Трушечкін, Олександр Неценко і Олександр Гришин, а також Юрій Розанов.

Сподіваємося, що тепер ви маєте всю інформацію для приємного і всеосяжного перегляду Чемпіонату Світу з футболу 2014 року в Бразилії! Гарного вам футболу! Оле-Оле !!!

Матеріал написаний у співпраці з порталом