Огляд Full HD медіаплеєра Dune HD TV-101

16 травня 2012

Огляд Full HD медіаплеєра Dune HD TV-101

Рівно 5 років тому ізраїльська компанія HDI (High Definition Israel) випустила на ринок свого первістка під торговою маркою DUNE - медіаплеєр Dune HD One з вбудованим DVD-приводом. У нашу еру «війни форматів» така опція звучить як архаїзм, але з тих часів це було воістину інноваційним рішенням.

Рівно 5 років тому ізраїльська компанія HDI (High Definition Israel) випустила на ринок свого первістка під торговою маркою DUNE - медіаплеєр Dune HD One з вбудованим DVD-приводом. У нашу еру «війни форматів» така опція звучить як архаїзм, але з тих часів це було воістину інноваційним рішенням.

За ці роки медіаплеєри Dune HD перетворилися на еталон і об'єкт наслідування на ринку мультимедійних пристроїв середнього і високого класу.

І ось сталося. На свій перший ювілей компанія вирішила піднести собі і шанувальникам своєрідний подарунок - Dune HD TV-101 . Перший крок у підкоренні бюджетної ніші ринку був зроблений впевнено і у властивій для Dune HD переможної манері. Модель TV-101 відразу ж обзавелася нагородою на врученні премії ConnectedWorld.TV в номінації «Краще комунікаційне ТВ-пристрій року».

фото Dune HD TV-101

Давайте спробуємо розібратися, за рахунок чого медіаплеєр нового сімейства з легкістю завойовує серця покупців.

Почнемо, мабуть, з конструкції, як відмінної риси цього девайса.

Габарити пристрою без виступаючих елементів: 11 см х 7,7 см х 2,6 см. Такі мініатюрні розміри пояснюються просто - всередині всього лише одна плата. Такі рішення, як відсутність місця під внутрішньої HDD і використання зовнішнього блоку живлення, стали своєрідними жертвами в ім'я компактності.

фото Dune HD TV-101

У моделі Dune HD TV-101W (з внутрішнім модулем Wi-Fi) крім основної плати, можна виявити додаткову з виносної антеною.

Комплект поставки досить скромний. Крім самого пристрою в упаковці знаходяться зовнішній блок живлення, пульт дистанційного керування з батарейками, кабель RCA для підключення через аналогові виходи і інструкція російською та англійською мовами. Модель Dune HD TV-101W комплектується невеликий поворотною антеною.

Звертає увагу відсутність в комплекті HDMI кабелю, так що його відразу прийдеться докупити.

Далі перейдемо до «начинки».

Пристрій побудований на чіпсеті Sigma Designs новітнього сімейства SMP8670. Чіпсет забезпечує високу продуктивність і мале тепловиділення. Хоча за другим твердженням можна й посперечатися. Нижня частина приставки досить нагрівається не тільки під час роботи, але і в режимі «сну». Так що, рішення з пасивним радіатором, роль якого виконує металева основа на якій закріплена плата, не зовсім виправдано.

Медіаплеєр має базовий набір комутаційних роз'ємів. Присутність одного порту USB, розташованого на передній панелі пристрою, все-таки замало для подібних пристроїв.

На задній панелі розташований вихід HDMI 1.3 для виведення максимально якісного цифрового сигналу, порт Ethernet 100 Мбіт / с і аналоговий AV-вихід RCA. Завдяки цьому плеєр можна підключити як до AV-ресивера, так і безпосередньо до плазмового телевізора.

Що стосується декодування аудіо та його передачі, хотілося б навести кілька уточнень. Цінителям звучання в форматах Dolby Digital, Dolby True HD, DTS і DTS-HD навряд чи варто турбуватися. Сучасні AV-ресивери з HD-декодером з легкістю отримають від Dune HD TV-101 все звукові доріжки в своєму початковому стані, без спотворень і урізання кількості каналів, у вигляді повноцінного багатоканального потоку Bitstream. У разі відсутності HD-декодера на борту AV-ресивера з HDMI- входом відмінне звучання можна отримати у вигляді багатоканального Core. А для отримання HD-звуку при прямому підключенні до телевізора досить застосувати імпульсно-кодову модуляцію (PCM), але в строго двоканальному, змікшованого вигляді.

У всьому іншому спостерігається повний паритет зі старшими братами Dune HD.

Досить чітко це рівність проглядається в підтримці файлів і образів:

    
 • Відеокодеки:
    MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264; подержка високобітрейтних відео (аж до 50 Мбіт / с і вище)
 •   
 • Відеоконтейнер:
  MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
 •   
 • Відеорежими:
  широкий вибір Підтримує роздільну здатність відео (аж до 1080p) і частот розгортки (включаючи 23.976p, 24p, PAL, NTSC).
      Але незначне розходження в даному питанні все ж є. Це режим полегшеної підтримки образів Blu-ray (BD Lite). Зміст даного режиму в тому, що сам реліз способу Blu-ray не відображається. Користувачеві надається лише перелік наявних версій медіаконтенту з тривалістю і дозволом. На свій вибір можна почати перегляд будь-якої версії і бонусних матеріалів. Є можливість перемикати аудіодоріжки і субтитри, також доступна навігація по главам. У режимі BD Lite підтримуються абсолютно будь-які образи, навіть ті, в яких медіаконтент розбитий на окремі файли.

Підтримка інтернет-ТБ у медіаплеєра Dune HD TV-101 також на висоті:

 • Велика база переважно російських фільмів - ivi.ru
 • Архів телепередач, репортажів, серіалів - russia.ru
 • Каталог фільмів, серіалів, телепередач - tvigle.ru
 • Сервіси відеохостингу - YouTube і YouTube Movies
 • Дві версії інтернет-радіо

Даний список IPTV / VoD-сервісів планується збільшувати, за рахунок тісної співпраці HDI Dune з провайдерами (IPNet, Triolan, DIVAN.TV) в питаннях технічної підтримки та повноцінного інструментарію для інтеграції наданих ними послуг з медіаплеєрами Dune HD TV.

До всього іншого модель Dune HD TV-101 має можливість прийому і запису каналів цифрового телебачення стандарту DVB-Т за допомогою опціонального USB-модуля Digital TV (пристрій продається окремо і не входить в комплект поставки).

У вигляді «джентльменського набору» до мережевих функцій додається веб-браузер і торрент-клієнт. Справедливості заради скажемо, що їх присутність більше номінальне і є не чим іншим, як піар ходом. Швидкість роботи і юзабіліті цих додатків на персональному комп'ютері на порядок вище. Але, тим не менш, вони в наявності є і при бажанні можна їх випробувати.

Для цих цілей ми рекомендуємо придбати бездротову клавіатуру Dune HD Qwerty (або подібну їй Amiko WLK-100), тому як з пульта Д / У управляти повноцінно не вийти. Зате управляти відеоконтентом за допомогою пульта досить зручно. Він компактний, з оптимально необхідним набором кнопок і   зручно розташовується в руці, завдяки невеликим габаритам.

Екранний інтерфейс Dune HD TV-101 звично порадує шанувальників цього бренду логічною структурою, гнучкі можливості відображення і компонуванням позицій на екрані.

Словом, старт у Dune HD TV-101 в бюджетній ніші задався на славу. А якщо тримати в голові той факт, що всі опрацювання програмного забезпечення своїх моделей компанія HDI веде самостійно, конкурентам залишається найближчим часом обзавестися «реактивними двигунами».