Огляд супутникових ресиверів CryptoBox 500 HD і CryptoBox 550 HD

14 лютого 2013

Огляд супутникових ресиверів CryptoBox 500 HD і CryptoBox 550 HD

У цьому огляді пропонуємо познайомитися з бюджетними ресиверами AB CryptoBox 500 HD і AB CryptoBox 550 HD від компанії ABCOM, призначеними для перегляду супутникових SD і HD каналів. Завдяки відмінним мультимедійним можливостям ці ресивери можна додатково використовувати як медіаплеєри.

Нове у нашому ринку: супутникові ресивери CryptoBox 500 HD і CryptoBox 550 HD.

Бюджетні ресивери AB CryptoBox 500 HD і AB CryptoBox 550 HD від компанії ABCOM, призначені для перегляду супутникових SD і HD каналів. Завдяки відмінним мультимедійним можливостям ці ресивери можна додатково використовувати як медіаплеєри.

У 2012 році ринок супутникових ресиверів поповнився новими продуктами від словацького виробника обладнання ABCOM. Супутникові ресивери AB CryptoBox 500HD і AB CryptoBox 550HD стали логічним продовженням затребуваною ринком лінійки продуктів даного виробника, що випускалися раніше, таких як AB CryptoBox 450HD . Між собою нові моделі відрізняються незначно: на відміну від   CryptoBox 500HD супутниковий ресивер CryptoBox 550HD має CI-слот для модулів з картами умовного доступу, а також оснащений сучасним VFD-дисплей (в 500-ої моделі 4-х значний семісегментний LED-дисплей).

А ось з більш ранньою моделлю 450 HD Cryptobox AB відмінності більш істотні. Крім згаданого вакуумно-люмінесцентного індикатора моделі   CryptoBox 500HD і CryptoBox 550HD мають на передній панелі додатковий USB-порт; а також обладнані цифровим оптичним аудіовиходом S / PDIF, який розташований на задній панелі приймача.

Що стосується функціоналу, то і він трохи видозмінений і вдосконалений. Зовнішній вигляд меню ресивера повністю змінив свій формат. Важливим доповненням з боку розробників стала можливість завантажувати і викачувати файли через FTP, чого не було у ранніх моделей. Вибір додатків, ігор і розширень медіа-плеєра став значно ширше.

Вступну інформацію про нові продукти від ABCOM ми отримали, а тепер давайте більш детально зупинимося на характеристиках і функціональні можливості цих супутникових ресиверів.

Передня панель.

  

Передня панель ресивера зайнята на 2/3 інформаційним VFD-дисплеєм у випадку з моделлю CryptoBox 550HD , і чотиризначним семісегментним рідкокристалічним дисплеєм (LCD) - в моделі CryptoBox 500HD .

  
    передня панель супутникового ресивера CryptoBox 550HD   
  

При включенні живлення пристрою на дисплеї з'явиться назва програми або просто поточний час. На передній панелі ресивера є червоний світлодіод, який сигналізує про роботу пристрою, навіть якщо воно знаходиться в режимі очікування «Stand by». Праворуч від дисплея розташовані три кнопки, одна з яких Power (живлення), а дві інші CH + / CH- призначені для перемикання каналів. Решта 1/3 передньої панелі зайнята захисною кришкою, під якою можна виявити USB порт, універсальний декодер-кардрідер у випадку зі супутниковим ресивером CryptoBox 500HD, і на додаток до інтерфейсу USB і CA-слоту ще і шахту CI під CAM-модуль в приймальнику CryptoBox 550HD.

Задня панель.

Задня панель для обох моделей CryptoBox однакова і представлена одним і тим же наявністю інтерфейсів і виходів, трохи різних по їх фізичного розміщення на ній. Тут можна знайти роз'єми LNB, Ethernet порт, USB 2.0 інтерфейс, цифровий вихід HDMI і аналоговий SCART, оптичний аудіовихід S / PDIF, сервісний порт RS232 і вимикач живлення.

    задня панель супутникового ресивера CryptoBox 550HD

Пульт дистанційного керування.

Пульт дистанційного керування нових приймачів вже знаком власникам Cryptobox AB 400/450, і не зазнав жодних змін. Сам по собі він звичайно величезний і може викликати дискомфорт користувача. Але, такий недолік в деякій мірі компенсується гарною чуйністю і чутливістю його кнопок.

  пульт дистанційного керування CryptoBox 500HD / 550HD

  Меню.

Меню Cryptobox AB 500/550, виконано в темних тонах і містить п'ять основних категорій: Установка, Редагування каналів, Налаштування, Екстра і Мультимедіа. Переміщення по меню відбувається за допомогою стрілок вгору / вниз або вліво / вправо пульта дистанційного керування. Вибір категорії відбувається традиційно - натисканням кнопки ОК.

 При натисканні кнопки INFO на пульті можна вивести на екран, крім стандартної, і додаткову інформацію (наприклад, графік рівня сигналу з конкретного супутника). У приймачах Cryptobox існує електронний гід телепрограм (EPG) з двома режимами роботи (щоденним і щотижневим). Зміна режимів здійснюється натисканням зеленої кнопки на пульті. Безпосередньо з EPG є можливість перегляду інформації про програму та установка таймера для її запису.

Налаштування і робота.

Налаштування для роботи супутникового ресивера Cryptobox нового зразка досить проста і може бути проведена в кілька кроків. У ресіверах Cryptobox 500/550 HD є сліпий пошук супутникових платформ, завдяки чому можна швидко відсканувати список каналів, віщаються з них.

Для доступу до платних каналів за допомогою карти, досить вставити її в картоприймач таким чином, щоб чіп карти перебував попереду і внизу. У тестовому режимі роботи з картами доступу популярних супутникових українських і російських провайдерів будь-яких проблем з декодуванням сигналу виявлено не було. Приймач AB Cryptobox 550 HD також показав повну робочу сумісність c CAM-модулем Irdeto Smit CI +. В процесі тестування на перемикання кодованих каналів потрібно не більше двох секунд. У разі перемикання каналів вільного мовлення цей час зменшилася вдвічі.

Підтримка ресиверами AB CryptoBox 500HD і AB CryptoBox 550HD бездротових Wi-Fi мереж дозволяє підключитися до мережі Інтернет, задіявши USB-порт. Приймачі при перевірці показали стійку роботу мережі з застосуванням Wi-Fi USB-адаптерів різних виробників.

Після підключення до Інтернет на ресіверах Cryptobox 500/550 HD стають доступні безліч мережевих додатків, таких як FTP Download , RSS Reader , YouTube , прогноз погоди, курси валют, біржові індекси та онлайн ігри. Для швидкого входу в меню мережевих додатків можна натиснути кнопку XTRA на дистанційному пульті управління ресивера.

Для проформи згадаємо, що в приймачах, звичайно ж, є функція запису PVR і функція відкладеного перегляду Timeshift. Так як ресивери даних моделей не обладнані великим розміром Flash-пам'яті (8 Мб), то запис проводиться на зовнішній пристрій (підтримка FAT32 і NTFS). Тому при роботі в бездротової мережі, згаданий вище додатковий USB-порт, виявився ох як до речі. Під час запису однієї програми можливий одночасний перегляд інший, віщає з того ж траспондерів. Існує ще одне обмеження на закодовані супутникові програми. При записі однієї з них, паралельно для перегляду може бути доступна виключно кодированная програма. У разі запису вільно вещаемимого каналу (FTA), програми можна записувати і переглядати в будь-яких варіаціях (як кодуються, так і не кодуються).

Медіа.

Щоб став доступний пункт головного меню зі змістом «Мультимедіа» необхідно підключити зовнішній пристрій (жорсткий диск або флешку) з контентом до приймача через один з портів USB. За допомогою супутникового приймача Cryptobox 500/550 можна дивитися відеофайли наступних форматів - AVI, MP4, FLV, MPG, MKV, TS, TP, TRP, прослуховувати музику у форматах MP3, WAV, OGG, а також переглядати зображення, JPG, PNG, BMP або GIF. Існує підтримка відеофайлів з субтитрами у форматі SRT. Зручним здалося й те, що перегляд фотозображень можна здійснювати перегортання за допомогою стрілок вліво / вправо на пульті дистанційного управління.

  меню CryptoBox 500HD / 550HD
  меню CryptoBox 500HD / 550HD

Щоб доповнити картину, досить сказати про те, що з вашими файлами можна проробляти абсолютно будь-які процедури: переміщувати з папками, перейменовувати або видаляти прямо з меню за допомогою пульта дистанційного керування приймачем.

  

Особливості супутникових ресиверів CryptoBox 500HD / CryptoBox 550HD:

   
       
 • Процесор ALI3606 (Flash Memory: 8 Мб, DDRII Memory: 128 Мб);
 •      
 • Картрідер;
 •      
 • Common Interface для модулів умовного доступу (для моделі 550HD);
 •      
 • 2x USB 2.0 (задня і передня панель);
 •      
 • Вакуумно-люмінесцентного дисплей (VFD) (для моделі 550HD);
 •      
 • Пам'ять на 100 супутників, 4000 транспондерів і 6100 програм;
 •      
 • Підтримка дозволу зображення 1080p (FullHD);
 •      
 • Відтворення форматів відео AVI, MP4, FLV, MPG, MKV, TS, TP, TRP; аудіо MP3, WAV, OGG; фото PG, PNG, GIF, BMP;
 •      
 • Сумісна робота з 1,0 DiSEqC, 1.1 і 1.2, USALS;
 •      
 • Функції PVR, TimeShift, EPG, телетекст і субтитри;
       
 •      
 • Мережевий інтерфейс Ethernet 10/100 Мбіт / с;
 •      
 • Відео / аудіо виходи: HDMI, SCART, S / PDIF;
 •      
 • Послідовний інтерфейс RS232 (сервіс порт).
 •