Вибір супутникового ресивера. Amiko Alien VS Optibox Gekko.

6 червень 2013

Ринок супутникових ресиверів весь час поповнюється новими й новими моделями різних виробників. При спробі побіжного знайомства з представленими моделями голова може піти обертом. Здається, серед безлічі ресиверів немає ніякого сталості, новинки виходять мало не щодня.

Але, як це не дивно, є на ньому і «аксакали» - моделі, які давно отримали визнання споживачів і зайняли своє почесне місце. Місце, яке з боку здається незламним. До таких ресиверів, безсумнівно, відноситься модель Amiko Alien SHD-8900 з усіма її братами ( GI 8120 , Golden Media Spark Reloaded та інші).

Amiko Alien SHD-8900 набув величезної популярності в сегменті недорогих приймачів супутникового ТБ з підтримкою формату високої чіткості (HDTV). Покупці нашого інтернет-магазину, які схиляються до вибору Amiko Alien, часто задають питання про альтернативу: «А чи є щось краще, що ще ви можете порадити в цьому ціновому діапазоні?»

Ось ми і вирішили детально проаналізувати вибір. Провівши дослідження і порівняння всього модельного ряду представлених у нас супутникових ресиверів ми прийшли до висновку, що за ціною Amiko Alien навряд чи можливо купити апарат з таким же функціоналом. Але, якщо трохи розширити ціновий діапазон, тобто модель, гідна окремої уваги. Це - супутниковий HDTV ресивер Optibox Gekko HD .

Тому для тих, хто ще знаходиться перед дилемою і не зробив остаточний вибір, ми підготували статтю-порівняння супутникових ресиверів Amiko Alien і Optibox Gekko.

порівняння супутникових ресиверів: Amiko Alien і Optibox Gekko

Спочатку пройдемося по походженню даних моделей.

Обидві торгові марки Amiko і Optibox мають угорське коріння. Вся продукція адаптована під норми Євросоюзу і має відповідні сертифікати якості.

Ресивери Amiko Alien розробляються і виробляються в Китаї на заводах Fulan. На просторах колишнього СРСР продукція цього китайського заводу набула широкого поширення - модель Amiko Alien була успішно реалізована і під іншими брендами. Наприклад, у Galaxy innovations це модель GI 8120, у Golden Media - Spark Reloaded. Також зустрічається ресивер Fulan Spark 1. Тому не дивно зовнішнє і внутрішнє схожість, а також однакові версії програмного забезпечення для всіх згаданих моделей.

Приблизно така ж картина і з супутниковими ресиверами Optibox Gekko. Розробляються і випускаються ресивери в Китаї на потужностях компанії Fortis. Особливою популярністю у нас користуються аналоги Optibox Gekko - Openbox S4 , Skyway Light.

Тут головна відмінність в тому, що продукція Fulan спрямована в основному на найширшу нішу - бюджетні супутникові ресивери, а ось продукція Fortis, здебільшого, орієнтується на середній ціновий діапазон.   В першу чергу це помітно в програмному забезпеченні, а саме в зручності користування апаратами, так як якість збірки у обох заводів на досить високому рівні.

Отже, обидва апарати представляють собою бюджетні однотюнерние ресивери з роздільною здатністю 1080p. Порівняння HDTV приймачів проводилося на заводському ПО, враховувалися характеристики заявлені виробником.

Розглянемо основні технічні характеристики ресиверів в табличній формі.

Модель ресивера

Optibox Gekko HD Amiko Alien SHD-8900

Процесор

STI7110

STI7111

Частота CPU

450 МГц

450 МГц

Флеш-ПЗУ

32 Мб

512 Мб

SDRAM

256MB

2 x 128MB DDR2

Картоприймач

Є

Є

CI слот

Є

Немає

USB

Є, 1 порт

Є, 1 порт

HDMI

Є, ver.1.3

Є, ver.1.3

RCA

Є

Є

Scart

Немає

Так

Цифровий аудіовихід

Є, оптичний

Є, коаксіальний

Тюнер DVB-S / S2

Є

Є

Lan

Є

Є

RS-232

Є

Є

Функція PiP ( "картинка в картинці")

Є

Немає

Підтримка Wi-Fi

Через зовнішній USB
Wi-Fi адаптер

Через зовнішній USB
Wi-Fi адаптер

Дисплей

Немає

Четирёхзнаковий LED
дисплей

Вага

0.6 кг

1.0 кг

Блок живлення

Зовнішній

Внутрішній

Комплектація

Супутниковий ресивер
HDMI кабель
USB-Hub на 2 порти
Подовжувач IR-приймача пульта д / у
ТВ держатель Vesa Mount
Пульт д / у
Батарейки
Інструкція російською мовою

Супутниковий ресивер
HDMI кабель
Пульт д / у
Батарейки
Інструкція російською мовою

Тепер докладніше зупинимося на відмінностях між ресиверами.

Почнемо з комплектації і габаритів.

Обидва ресивера досить компактні. У розмірах вони відрізняються зовсім незначно.

Як бачимо з таблиці комплектація Optibox Gekko багатший. У ньому, крім стандартного набору в комплекті, ще йде USB хаб, подовжувач приймача пульта д / у, а також ТБ держатель для кріплення ресивера.

кріплення до телевізора Optibox Gekko

Ресивери обладнані 1 USB портом, чого часто не достатньо в роботі. Тому присутність в комплекті USB хаба на 2 порту ставить Gekko HD в більш вигідне становище. Наприклад, це дозволить одночасно підключити ресивер до Інтернет по Wi-Fi мережі і здійснювати запис на флеш-накопичувач.

Наявність в комплектації власника Vesa Mount і подовжувача пульта в першу чергу обумовлено маркетинговим ходом - ресивер Optibox Gekko позиціонується як невеликий пристрій, який легко можна заховати за LCD панель або повісити на стіну, воно не потребує окремого місця.

Далі зупинимося на оснащенні ресиверів.

Відмінностей практично немає. Якщо відсутність SCART роз'єму в Gekko не є критичним, так як в більшості своїй цей ресивер буде підключатися по HDMI, то ось відсутність шахти під CI модуля обмежує використання Amiko Alien. Простий приклад - офіційний перегляд «Триколор ТВ» за допомогою CAM-модуля відразу ж стає неможливим на Alien.

У свою чергу передня панель Amiko Alien обладнана 4-х значним LED дисплеєм. У режимі стенд-бай на ньому відображаються годинник, під час роботи ресивера номер транслюється канал. Для тих, хто не уявляє сучасний супутниковий ресивер без дисплея на передній панелі це важлива деталь.

порівняння супутникових ресиверів Amiko Alien і Optibox Gekko порівняння супутникових ресиверів Amiko Alien і Optibox Gekko

Також в Alien значно більше флеш-пам'яті, це в першу чергу потрібно для установки двох ОС - Spark і Enigma2. Для тих користувачів, хто Amiko Alien планує використовувати в роботі під управлінням тільки Spark більший обсяг пам'яті взагалі не знадобиться.

Окремо варто зупинитися на блоці живлення.

У Optibox Gekko він зовнішній, в Alien - внутрішній. Тут відзначимо 2 переваги Gekko. Перше: можливість використовувати Gekko в мобільних комплектах супутникового ТБ в парі з портативної антеною, так як ресивер можна живити, наприклад, від автомобільного акумулятора. Друге: використання зовнішнього блоку живлення дозволяє ресивера не нагрівається під час роботи. І якщо перше зі згаданих переваг незначне, і може знадобиться лише невеликої частини покупців, то друге вже набило оскому багатьом чинним власникам Amiko Alien. Ресивер дійсно сильно гріється під час роботи.

У Optibox Gekko завдяки використанню виносного блоку живлення збільшується простір усередині ресивера, тим самим поліпшується циркуляція повітря і запобігає перегрів ресивера. Також в разі виходу з ладу блоку живлення це дозволить повернути ресивер до роботи набагато швидше, так як на заміну підійде звичайний БП 2А на 12 В.

внутрішня компоновка Optibox Gekko внутрішня компоновка Amiko Alien

До плюсів Amiko Alien віднесемо змінний ВЧ тюнер DVB-S2, завдяки чому ресивер шляхом заміни вхідного ВЧ блоку можна перетворити в кабельний або ефірний. Правда є невелика проблема - в продажу так і не вдалося знайти змінні тюнера.

Пульти дистанційного керування ресиверів істотно відрізняються в розмірах, хоча функціональних відмінностей немає. Однозначно можна стверджувати - розташування в руці і управління ресівером набагато зручніше за допомогою пульта Amiko Alien. Не дивно, що багато покупців Optibox Gekko згодом набувають універсальний пульт , який має ширше функціонал і зручніше в щоденній експлуатації.

внутрішня компоновка Amiko Alien

Перейдемо безпосередньо до роботи ресиверів.

Час завантаження супутникових приймачів практично ідентично і становить 45 секунд. А ось вихід з режиму Standby у ресиверів різний. Якщо у Gekko ця процедура відбувається миттєво, то у Alien це все ті ж 45 секунд, що викликає певне обурення.

Робота з меню - ще один великий плюс для Optibox Gekko. Меню ресивера здалося нам більш інтуїтивно зрозумілим і простіше в освоєнні. Приємним бонусом виступає можливість вибору типу відображення меню: Icon Menu і Стандартне.

меню супутникового ресивера Optibox Gekko меню супутникового ресивера Amiko Alien

Також важливим параметром є час відгуку на команди пульта. І якщо в Gekko дана процедура практично миттєва, то в Alien проходить з деякою затримкою. Це - здавалося б дрібниця, з якої можна змиритися, але на практиці процедура навігації по меню в Amiko Alien може звести нанівець все задоволення від користування ресивером.

Порівнюючи якість «картинки» виявили невеликі відмінності між ресиверами. Якщо до висновку HD контенту нарікань немає ні до одного з приймачів - висока чіткість зображення і хороша передача кольору і там і там. Висновок зображення стандартного дозволу в Amiko Alien трохи гірше. Помітна певна «тьмяність» зображення.

Швидкість перемикання між відкритими каналами практично не відрізняється. А ось на кодованих каналах Gekko зі своїм завданням справлявся швидше.

Розширення функціоналу за допомогою плагінів і доповнень.

У обох ресіверах присутня можливість установки додаткових плагінів, які здатні істотно розширити функціонал апаратів. Дана процедура проходить легко і не викликає ніяких нарікань. Приємним бонусом для власників ресиверів є вихід нового програмного забезпечення з уже встановленими додатковими плагінами.

Так в Optibox Gekko це FREE TV +, INTERNET TV +, INTERNET RADIO +, а в Amiko Alien 8900 - SHOUTCAST RADIO & amp; YOUTUBE VIDEOS, OPERA WEB BROWSER, Picasa.

Мультимедійні можливості.

Мультимедійні можливості ресиверів однакові. Обидва ресивера відтворюють більшість відео і аудіо форматів. Optibox Gekko справляється з обробкою (відкриття, перемотування) швидше свого конкурента.

Також в ресиверів і загальна проблема: відтворення відеофайлів великих розмірів.

Проблем з переглядом фотографій і програванням MP3 виявлено файлів не було.

Висновок.

Маючи дуже привабливу ціну і широкий функціонал ресивер Amiko Alien по праву зайняв своє місце в багатьох домогосподарствах.

Але, якщо подивитися трохи ширше, і спробувати знайти більш зручний і не менш функціональний приймач, то Optibox Gekko HD стає гідною альтернативою.

Так що вибір за Вами, шановні покупці.

Побажання та питання по даній статті надсилайте на адресу: