Zgemma H.S - огляд супутникового ресивера

11 липень 2018

Супутникове телебачення сьогодні міцно увійшло в наше життя, ставши тепер цілком доступним джерелом отримання інформації і незамінним елементом дозвілля безлічі людей. Але технології розвиваються, прогрес не стоїть на місці і, тенденції перетворення телевізійного обладнання в універсальний мультимедійний комплекс з інтерактивними складовими і високою якістю звуку і зображення знаходять своє безпосереднє втілення в сучасних моделях супутникових ресиверів .

У ногу з часом намагається йти і відома китайська компанія Shenzhen Air Digital Technology Co.Ltd в особі підрозділу Gemma Technology Co.Ltd , що спеціалізується на виробництві супутникового обладнання середнього і високого рівня і, потрібно зазначити, впевнено з цим завданням справляється (на рахунку компанії 9 модельних рядів різного цінового діапазону під брендом Zgemma ).

Zgemma H.S

Не виключенням став ресивер Zgemma H.S , представник серії H3. Об'єднує цю лінійку загальний дизайн чорного металевого корпусу з зовнішнім блоком живлення, основні електронні компоненти (потужний двоядерний процесор, надійні модулі оперативної і постійної пам'яті) і прогресивна програмна складова Enigma2 (на ядрі Linux від 4.01x).

Приймач призначений для перегляду супутникового телебачення в високому (HD) і стандартному (SD) дозволі, в форматах MPEG-2/4, трансляції програм по мережі, відтворення відео, аудіо та фото матеріалів як з інтернету, так і з зовнішніх накопичувачів ( в більшості поширених форматів) і використання в якості повноцінної IPTV приставки. Виконанню цих завдань сприяють відповідні характеристики комп'ютерної техніки і програмного забезпечення:

                                                                                                                                                                                             

Модель процесора

Broadcom BCM7362

Частота і архітектура процесора

742MHz, 2,000 DMIPS

ОЗУ

512 MB, DDR3

ПЗУ

256 MB, NAND FLASH

Операційна система

Enigma2

Вбудований тюнер

DVB-S2

Дисплей

4-розрядний, 7-сегментний

USB

2x2.0

Wi-Fi, 3G

RT3070, RT5370, MT7601

Ethernet

10/100 Mbps

Timeshift

+

PVR

USB / LAN

Internet TV

+

Медіа плеєр

+

AC3 аудіо

Dolby Digital

HDMI

+

3RCA

+

Слот Micro SD

До 128 GB

S / PDIF

Coaxial

Zgemma H.S

За всіма своїми параметрами ресивер являє більш ніж гідну альтернативу своїм найближчим конкурентам. Так, маючи ідентичні характеристики з тюнером GI ET7000 Mini і Vu + Zero , Zgemma H.S кілька виграє в ціновій політиці. Близький за ціною Herobox EX2 HD, обладнаний активним охолодженням (що працює в режимі очікування, що позитивно впливає на термін служби і продуктивність, але підвищує рівень шуму), а Openbox Formuler F3 і Opticum HD Odin Plus мають додаткові слотами CI, а значить можуть виступати заміною провайдерських супутникових ресиверів при використанні платного телебачення, але значно збільшують ціну виробу.

По суті, Zgemma HS, володіючи всіма перевагами своєї лінійки, відрізняється наявністю одного вбудованого тюнера стандарту DVB-S2, що цілком відповідає вимогам супутникового обладнання і, при збереженні решти функціоналу на належному рівні, значно знижує вартість, але виключає його роботу в мережах кабельного та ефірного телебачення.

Як і багато інших ресивери даного класу, Zgemma H.S працює на відкритій операційній системі Enigma2 , заснованої на ядрі Linux і призначеної спеціально для мультимедійних пристроїв такого типу. Будучи повноцінної ОС, Enigma2 наділяє ресивер можливостями комп'ютера, - з установкою програм і налаштуванням мережевих інтерфейсів, редагуванням файлів і віддаленим керуванням.

Ця система розробляється інтернет-спільнотою програмістів на некомерційній основі та добровільних засадах. Спільноти займаються адаптацією Enigma2 під конкретні моделі ресиверів, створюючи образи (іміджі) системи з встановленим інтерфейсом, набором додатків і доповнень (плагінів), які можна модифікувати або користуватися як є. Зазвичай, відразу кілька спільнот розробляють іміджі для ресиверів одного типу або моделі і кожне з них трохи по-своєму бачать, яким повинен бути набір ПО, пакет драйверів і робоче оточення для найкращого забезпечення роботи пристрою. Так, Zgemma H.S поставляється з передвстановленим іміджем від німецької команди OpenATV і має офіційну підтримку ще чотирьох команд-розробників:

Іміджі Enigma2 для Zgemma H.S.

При бажанні є можливість спробувати у використанні все іміджі, зберегти настройки, використовуючи функції резервного копіювання, порівняти, вибрати найбільш підходящий і відновитися з резервної копії. Авторами всіх образів заявлена максимальна оптимізація програмного забезпечення для забезпечення швидкодії і раціонального використання системних ресурсів.

Створення, відновлення і оновлення програмного забезпечення проводиться по мережі при підключенні до інтернету або за допомогою USB накопичувача. Якщо встановлене ПЗ занадто застаріло, то для його поновлення необхідно завантажити образ з сайту розробника і записати його на флешку, отформатированную в FAT32 і обсягом до 32 ГБ. Потім повністю вимкнути пристрій, підключити накопичувач, знову включити і при появі на дисплеї USB натиснути на кнопку живлення, - з'явиться напис FLSH і почнеться процес прошивки.

Комплект поставки Zgemma H.S включає в себе:

     
  • Супутниковий ресивер,
  •  
  • Блок живлення на 12V / 2A,
  •  
  • Пульт управління,
  •  
  • Кабель HDMI довжиною 1,2 м,
  •  
  • Інструкцію англійською мовою.

Все це добре упаковано в фірмову коробку з щільного картону.

 Zgemma H.S. - комплект поставки

Корпус має безліч вентиляційних отворів для забезпечення безперешкодної роботи пасивної системи охолодження.

Передня панель з фірмовим логотипом виробника відрізняється лаконічним дизайном і містить інформаційний індикатор з неяскравим і приємним для очей неоновим світлом, чітко виділену кнопку включення і приховані під кришкою картоприймач і USB порт.

 Zgemma H.S. - передня панель

На правій стороні корпусу присутня ледь помітний слот для карти пам'яті, використання якої дозволить розширити внутрішню пам'ять приймача. Також microSD карту можна застосовувати для оновлення програмного забезпечення ресивера, установки режиму multiboot - можливість запуску під різними іміджами, записи або відтворення прийнятого відео контенту.

  Zgemma H.S. - бічна панель

Всі основні комунікаційні роз'єми знаходяться на задній стороні девайса. Це:

  • LNB IN - для антенного кабелю,
  •  
  • HDMI і 3RCA - для підключення сучасних і застарілих моделей телевізорів,
  •  
  • USB - для зовнішніх накопичувачів і Wifi-3G адаптерів,
  •   
  • Ethernet - для кабельного з'єднання з інтернет,
  •  
  • S / PDIF (mini-Jack) - для цифрового виведення звуку на медіа центри,
  •   
  • DC IN - для блоку живлення і кнопка включення / відключення від електромережі.

Тут же розташована і заводська гарантійна пломба.

 Zgemma H.S. - задня панель

Для управління і настройки ресивера використовується повнорозмірний фірмовий пульт з великими і зручно розташованими кнопками. Корпус підкреслює добротність виконання. Сигнал пульта тюнер добре вловлює і швидко відгукується. Живлення забезпечують дві батареї типорозміру AAA.

 Zgemma H.S. - пульт дистанційного управління

При першому включенні нас очікує інтерфейс іміджу OpenATV зі стандартним скіном меню. Нам запропонують скористатися майстром авто-настройки або зробити їх вручну. Після використання майстра з підказками для вибору параметрів ви отримаєте готове до роботи з супутниковими каналами пристрій з набором стандартних налаштувань. Після вибору мови системи є можливість видалення непотрібних файлів локалізацій. Після початкового налаштування можна завжди змінити раніше встановлені параметри.

Меню ресивера має інтуїтивно-логічний структуру і буде зрозуміло не тільки просунутим, але і недосвідченим користувачам. Необхідно відзначити, що одні й ті ж настройки можна відкрити різними шляхами.

При натисканні кнопки меню на пульті відкривається основне вікно налаштувань. Сюди ж можна додати і додаткові пункти для швидкого доступу до установок інстальованих програм і доповнень.

 Zgemma H.S. - меню openATV
      
  • Інфопанелі - дає доступ до перегляду системних параметрів, оновленню і резервного копіювання налаштувань і програмного забезпечення.
  • Інформація - необхідні властивості системи, інформація про імідж, пристроях, пам'яті, мережевих даних і про обраному каналі.
  • Таймери - шлях до планувальником завдань.
  • Модулі - установка, видалення доповнень.
  • Налаштування - відкриває вікно основних налаштувань тюнера.
  • Вимкнення - перезапуск системи, графічної оболонки (GUI) і вимикання ресивера щоб уникнути втрати даних і пошкодження файлової системи слід проводити за допомогою цього меню, швидкий виклик якого доступний при утриманні кнопки включення / вимикання пульта. Цей процес вимагає певного часу, тому в повсякденному використанні передбачений режим очікування, з якого пристрій виходить в лічені секунди. Тут же встановлюється таймер сну.

Необхідно відзначити, що за всіма пунктами меню присутні докладні підказки і повернення на попередню сторінку завжди можна здійснити за допомогою кнопки «EXIT».

 Zgemma H.S. - меню openATV
  • Відео - базові настройки відеовиходу, дозволу, частоти, різкості і формату екрану, а також його калібрування.
  •  
  • Аудіо - регулювання затримки і кроку зміни гучності звуку, мови і виду субтитрів.
  •  
  • Запис і таймшифт - детальні параметри параметрів даних функцій.
  •  
  • Інтерфейс - мабуть, найбільш великий пункт з безліччю підміню і тонкими настройками індивідуальних переваг.
 Zgemma H.S. - меню openATV
     
  • Налаштування - докладна відшліфовування зовнішнього вигляду надає величезний простір для реалізації всіх своїх вимог.
  •  
  • Налаштування кнопок - програмування кнопок пульта для зручності використання.
  •  
  • Налаштування списку каналів - настройка зовнішнього вигляду, навігації та функцій редактора каналів.
  •  
  • Опції - призначення рівня доступних налаштувань (експерт, проміжний і простий) з різним ступенем подробиці і управління ними.
  •  
  • Вибір скіна - зміна інтерфейсу.
  •  
  • Дисплей - всілякі налаштування інформаційного дисплея і індикатора стану ресивера.
  •  
  • Налаштування гарячих кнопок - призначення дій швидкого виклику для кольорових та інформаційних кнопок пульта.
  •  
  • Розширений інтерфейс - позиціонування і тривалість відображення інфопанелі, підключення сумісних пультів, клавіатури.
  •  
  • Мова - призначення і видалення мовних пакетів.

Повернемося до попереднього вікна «Параметри» і продовжимо його короткий огляд:

     
  • Телегід - можна налаштувати зовнішній вигляд, провайдерські списки і оновлення електронної програми передач.
  •  
  • Пошук сервісів ... - управління основними функціями ресивера, - установки тюнера, ручне та автоматичне сканування каналів, помічник настройки антени.
  •  
  • Батьківський контроль - дає можливість обмежити доступ до налаштувань тюнера і перегляду каналів, а також приховати їх зі списку перегляду.
  •  
  • Управління ПО - оновлення, резервне копіювання параметрів і програмного забезпечення, установка локальних пакетів програм і розширень.
  •  
  • Система - утиліти для роботи з файловими системами, мережні параметри, ведення журналів логування і скидання до заводських налаштувань.

Тепер перейдемо до функціональних можливостей ресивера. Для початку потрібно налаштувати мережеве підключення до інтернету (бажано провідне, для забезпечення стабільної роботи сервісів). Розглянемо програмні особливості Enigma2.

У передвстановленому образі OpenATV, так само як і в інших вже присутні деякі необхідні для повноцінної роботи Zgemma H.S плагіни, але для використання всього потенціалу ресивера і розширення його можливостей можна встановити деякі відсутні.
Наприклад, для перегляду безкоштовного контенту онлайн-ресурсу YouTube, встановлюємо плагін перейшовши в меню по шляху: Головне меню - & gt; Модулі, тиснемо зелену кнопку, чекаємо оновлення даних, переходимо до пункту Extentions (розширення), шукаємо YouTube, тиснемо «Ok». Для застосування змін перезавантажуємо GUI, - встановлене додаток буде доступно в меню «Додатки»

  Zgemma H.S. - меню openATV

Але не всі розширення доступні для установки з офіційних файло-сховищ (фідів). В такому випадку на свій страх і ризик можна встановлювати плагіни, завантажуючи файли з інтернету з розширенням .ipk, переконавшись, що вони сумісні з параметрами нашої системи, або додавати свої сторонні фіди, містять необхідні програми. У цих випадках необхідно обов'язково робити бекапи системи і налаштувань.

Розглянемо налаштування IPTV , для чого знаходимо в інтернеті офіційний плагін XCplugin-IPTV і викачуємо його останню версію з позначенням mipsel.ipk (згідно з нашим процесору). Є кілька способів установки таких пакетів, розглянемо установку з USB-накопичувача. Перш за все, форматіруем його в файлову систему FAT32, потім копіюємо в корінь флешки скачаний файл.

Після підключення до ресивера на екрані з'явиться пропозиція інсталяції програми, тиснемо «Ok», чекаємо, перезавантажується, плагін доступний в однойменному меню. Заходимо в настройки, вводимо домен провайдера, логін, пароль, при необхідності, - додаткові налаштування. Виходимо з меню, по кнопці «TV» на пульті обираємо IPTV і насолоджуємося переглядом.

  Zgemma H.S. - меню openATV

Zgemma H.S має попередньо встановлений медіа плеєр, здатний, використовуючи потужний процесор зі швидкісним відео-ядром, без праці відтворювати відео високої роздільної здатності без гальмувань і зависань. Для тестування його можливостей необхідно відкрити «Медіаплеєр» в «Головному меню» або, натиснути «File List» на пульті. Відкриється файловий менеджер, в якому можна вибрати відео або аудіо файл зі своєї колекції з зовнішнього накопичувача. Доступний повний набір управління відтворенням з швидких кнопок (відтворення, пауза, стоп, перемотування, перехід вперед / назад), створення і угруповання списків відтворення.

 Zgemma H.S. - меню openATV
 Zgemma H.S. - меню openATV

Як перевірити свої фото колекцій, потрібно скористатися доповненням Фото-плеєр, доступним в меню «Додатки».

Також можна встановити велику кількість розширень для перегляду онлайн медіа, інтернет серфінгу, перегляду пошти тощо по вашому бажанню і смаку.

Тепер, розглянемо функцію редагування каналів. Слід зазначити, що процес управління і настройки списків каналів в ресіверах на платформі Enigma2 може здатися дещо заплутаним і незрозумілим, але зрозумівши принцип роботи один раз все стає на свої місця. А основна ідея полягає в тому, що в редагуванні і повсякденному використанні використовуються тільки кращі (згруповані) списки каналів, а все відскановані є лише базою даних і джерелом для угруповання. Сортуванням каналів можна займатися з пульта: по кнопці «FAV», потім червона кнопка, тиснемо «MENU» і, користуючись підказками, добиваємося результату.

Але набагато зручніше використовувати спеціально розроблені програми такі як Dreambox Edit. Програма встановлюється на комп'ютері з ОС Windows і працює по мережі, тому для налаштування мережевого підключення необхідно знати IP адреса, присвоєний Zgemma H.S. Ця інформація знаходиться в «Мережевих налаштуваннях» розділу «Система». Якщо локальна мережа побудована за допомогою роутера, то в його налаштуваннях потрібно призначити постійний IP для супутникового ресивера, що дозволить не перенастроювати програму при зміні адреси. Як це зробити, - дивіться інструкції до вашої моделі.

Отже, Dreambox Edit - встановлений, Zgemma - підключена до мережі, IP - відомий. Запускаємо програму на ПК (можливо, буде потрібно дозволити їй роботу в налаштуваннях фаєрволла), Кількома на «коліщатко» з настройками, створюємо профіль, вносимо той-самий IP-адресу, стандартний логін-пароль (і те й інше - root), тестуємо з'єднання , зберігається. Для синхронізації даних тюнера тиснемо на «тюнер зі стрілочками», в новому вікні вибираємо збережений профіль і отримуємо налаштування.

 Zgemma H.S. - робота з dreamboxEDIT

Тепер, за допомогою контекстного меню і перетягування можна легко створювати групи фаворитів (букети), додавати, переміщати, видаляти і перейменовувати канали, при цьому в лівому стовпчику - вся ваша база даних відсканованих каналів, в правому групи фаворитів, які будуть використовуватися для перегляду. Тут же можна встановити батьківський контроль на канали і групи. Після внесення змін, - зберігати і передаємо на ресивер зміни в тому ж вікні, в якому і отримували дані.

Тепер, коли відомий постійний IP нашого ресивера, можна увійти в його налаштування через ВЕБ-інтерфейс, простіше кажучи, ввівши його в адресний рядок будь-якого браузера на ПК підключеному по локальній мережі. Але для цього необхідно переконатися, що в налаштуваннях самого ресивера включена ця опція в налаштуваннях встановленого плагіна, пройшовши по шляху «Меню», «Додатки», «OpenWebif».

 Zgemma H.S. - робота через OpenWebif

Управління з ВЕБ інтерфейсу - це ще один метод наочного і зручного управління всіма функціями пристрою.

Не можна обійти увагою таку корисну функцію Zgemma H.S, як можливість стрімінга (трансляції) каналів на, підключені по локальній мережі і з зовнішнього інтернету, мобільні пристрої.

Для використання цієї функції необхідно встановити на смартфон або планшет плеєр, що підтримує відтворення потокового відео, наприклад, Dream Player.

У ресівері виставляємо «включати ECM в http потоки - так», пройшовши по шляху «Меню», «Інтерфейс і управління», «Додаткові настройки».

 Zgemma H.S. - стрімінг (трансляція) каналів по мережі

У налаштуваннях мобільного додатка прописуємо все той же IP адреса тюнера, логін-пароль і отримуємо задоволення.

 Zgemma H.S. - стрімінг (трансляція) каналів по мережі

Налаштування кілька ускладнюються при організації прийому потоку в зовнішньому інтернеті якщо мережа побудована за допомогою роутера. Для цього в роутері необхідно налаштувати кидок TCP пакетів з зовнішніх сервісів 8080 і 8081 на внутрішні порти 80 і 8001, відповідно, використовуючи інструкції або онлайн мануали з інтернету. А також доведеться скористатися послугами якого-небудь безкоштовного динамічного ДНС сервера для з'єднання з роутером, які отримують динамічний IP (при статичному IP цей пункт пропустити).

У будь-якому випадку при комутації з ресивером з інтернету обов'язково потрібна зміна дефолтного пароля на користувача. Якщо щось не виходить, обов'язково перевірте настройку фаєрволла на смартфоні / планшеті.

Можу відзначити, що все вищеописане відмінно функціонує на реальному обладнанні. Смарт-приставка без проблем справляється з усіма заявленими функціями і повністю відповідає своїм характеристикам і опису можливостей.

Ресивер стане хорошим вибором для всіх поціновувачів якісної картинки і цифрового звуку, універсального функціоналу і надійних комплектуючих, зосереджених в невеликому корпусі з прикметною назвою, -

Zgemma H.S