AJAX Systems - гарне рішення для безпеки

3 листопада 2020

На ринку присутня безліч рішень, спрямованих на забезпечення безпеки і інтегрованих в систему «Розумний будинок». У нашій статті поговоримо про один з кращих - розробці української компанії AJAX System. Система безпеки AJAX має одну мету - захистити Ваш будинок.

Комплект AJAX System

Система Розумний будинок з акцентом на безпеку

AJAX - це той охоронний комплекс, який здатний захистити від злому, працювати без джерела живлення і ефективно захищати ваш будинок або офіс від нежданих гостей. Це спеціалізовані інструменти, які розроблені саме в цьому напрямку. Що ж вони пропонують?

Установка системи AJAX у себе вдома або в офісі, за заявою виробника, це захист від вогню, затоплення і злому. Крім того, система взаємодіє з камерами спостереження і дозволяє дистанційно керувати підключеними пристроями.

Примітно, що AJAX розроблений в Україні. Але система вже отримала визнання у всьому світі - розробники особливо активно інвестують в присутність на європейському ринку - у Франції, Іспанії, Італії. В інших країнах рішення AJAX також продаються, але поки небагатьма компаніями.

Централь з власним акумулятором та модемом

Централь AJAX Hub 2 Plus

Вся система складається з декількох різних пристроїв. Серце, звичайно ж, централь. Тут, в залежності від потреб, можна вибрати одну з декількох версій пристрою. Найпростіша, Ajax Hub, має антену 2G і один слот для SIM-карти. Підключається до маршрутизатора через Ethernet-кабель і дозволяє скоммутіровать до 100 пристроїв і десяти камер. Найсучасніший Ajax Hub 2 Plus має два слота для SIM-карт і використовує можливості підключення LTE, має власний WiFi-модуль, підтримує 100 камер і датчиків руху.

Коммутация к Ajax Hub 2 Plus

Hub 2 використовує власні протоколи зв'язку Jeweller і Wings. Перший працює на частоті 868,0 - 868,6 МГц і призначений для забезпечення постійного зв'язку між усіма елементами системи безпеки. Концентратор і датчики повинні підтримувати зв'язок один з одним на відстані до 2000 метрів. Час відгуку всієї системи має бути миттєвим - сигнал тривоги не повинен перевищувати значення в 0,15 секунди. У той же час, протокол використовує механізми аутентифікації і шифрування для запобігання будь-якого вторгнення. І це ще не все - висока енергоефективність дозволяє датчикам працювати кілька років без заміни батарей.

З іншого боку, протокол Wings використовується для швидкої передачі візуальних даних. Для цього централь (версії 2 і 2 Plus) має спеціальну антену і використовує спеціальні алгоритми, що забезпечують доставку зображення датчиками на відстань до 1700 метрів не більше ніж за 9 секунд від моменту спрацьовування сигналізації.

Не можна заперечувати, що це рішення може бути використано як вдома, так і в офісі. Можливість підключення до системи 200 пристроїв, створення до 35 груп безпеки та підключення до 200 користувачів безумовно виходить за рамки потреб звичайного користувача і більше орієнтовано на бізнес-рішення. І це ще не все, тому що творці також розробили спеціальні подовжувачі серії ReX - з їх допомогою 5 таких пристроїв можуть покрити простір до 35 квадратних кілометрів. Приголомшливо!

Централь AJAX Hub 2 Plus

Все це підкріплюється рядом інших переваг. Централь має власну батарею, яка дозволяє їй працювати до 16 годин при відсутності зовнішнього живлення. Більш того, вона постійно спілкується з хмарою - якщо AJAX-сервери не отримають від неї відповідь протягом 60 секунд, то вони повідомлять про це користувача. Однак, якщо централь не отримає відповідь від одного з датчиків протягом 12 секунд - то відразу ж підніме тривогу.

Датчики, що охороняють простір

Основними пристроями, з якими буде працювати централь, є датчики руху Motion Cam, оснащені камерою. При виявленні руху і спрацювання сигналізації камера робить серію знімків і, таким чином, може, наприклад, захопити зловмисника або небезпечну ситуацію. Важливим є те, що камера піклується про любителів чотириногих тварин - сенсор стійкий до тварин вагою до 20 кг і зростом до 50 см. Після того як знімки відправлені на наше пристрій ми приймаємо рішення, чи реальна загроза. Може бути, наприклад, няня просто забула знешкодити систему перед входом.

Датчик движения Motion Cam

У будь-якому випадку, ми можемо розробити кілька сценаріїв і налаштувати датчики різними способами. Камера MotionCam завжди автоматично включає сигнал тривоги. Прямо як датчики розбитого скла. Наприклад, датчик затоплення може автоматично відключати воду. А детектор диму може відключити живлення. І так далі - все залежить від того, як ми налаштуємо нашу платформу. Можливості насправді обмежені тільки кількістю і типом пристроїв, які у нас є.
Воно того варте?

Звичайно, ми також можемо встановити звичайні детектори руху всередині системи. Остання версія цих пристроїв не повинна реагувати на кондиціонер або камін. Використана батарея вимагає заміни тільки через 5 років.

Ajax DoorProtect

Іншим важливим елементом системи є датчики Ajax DoorProtect, які можуть бути встановлені біля вхідних дверей і / або на балконі або вікнах. Вони складаються з двох елементів, що утворюють магнітне поле. Пристрій розпізнає, коли відчиняються двері або вікно. Дорожча версія DoorProtect Plus має додатковий акселерометр, який реагує на вібрації і удари (тести на балансування і т.д.). Залежно від виконання, такий датчик повинен працювати навіть 5-7 років без заміни батарей. Так що існує варіант, при якому він установливается один раз і про нього забувається на довго.

 Датчик Ajax DoorProtect Plus

А оскільки мова йде про розбитому склі, то в системі є спеціальні датчики розбиття, які оснащені спеціальними мікрофонами, що розпізнають звук розбитого скла в радіусі до 9 метрів.

Комнатная сирена Ajax HomeSIren

Все це доповнюється сиренами - моделями для внутрішнього і зовнішнього використання. Їх роботу досить легко передбачити. Важливим є те, що користувач сам визначає:

  • який звук видає сирена,
  • з якою гучністю,
  • чи повинні сирени супроводжуватися додатковими світловими сигналами.

Сирена повинна відлякати потенційних грабіжників і попередити місцевих жителів про те, що в вашому об'єкті, що охороняється щось відбувається. Варто визнати, що сирена, призначена для використання всередині приміщень, може бути нестерпно гучною.

AJAX захищає нас не тільки від крадіжки зі зломом, але і від інших випадкових факторів. До системи можна підключити датчик затоплення і детектор диму. Таким чином виходить комплексний захист і ми спокійно можемо залишити нашу квартиру без стресу, не турбуючись про те, що можуть статися неприємності, коли ми повернемося.

Датчик дыма Ajax FireProtect

Сам по собі датчик диму Ajax FireProtect досить масивний і пристосований для установки на стелі. Другий прилад - датчик затоплення, навпаки, настільки малий, що його можна заховати за пральною машиною або під раковиною на кухні.

Датчик протечки Ajax LeaksProtect

Як це працює

Давайте перевіримо ефективність системи AJAX чисто гіпотетично.

Підключити все дуже просто. Не обов'язково викликати професійних інсталяторів - все можна зробити самостійно. Хоча, якщо ми хочемо бути впевненими в тому, що наша система буде налаштована ідеально, а будь-які датчики встановлені таким чином, щоб не залишати навіть сантиметри сліпої зони, ми повинні розглянути питання про те, щоб довірити цю роботу професійних установників.

Брелок SpaceControl

Для початку встановіть мобільний додаток і встановіть з'єднання з Hub. Потім відскануйте QR-коди наявних пристроїв, щоб додати більше елементів всієї системи. Модульна архітектура дозволяє додавати нові елементи в систему практично нескінченно, поки ми не досягнемо ліміту в 200 пристроїв. Додаткові датчики мають різну вартість. Зручно, що можна розтягнути модернізацію на кілька місяців і кожного разу витрачати комфортну суму на новий датчик.

Саме мобільний додаток дуже просто у використанні. Інтерфейс повністю продуманий і «вилизаний», тому освоєння всіх функцій не займе у нас багато часу.

Весь інтерфейс розділений на кілька основних розділів. У пристроях ми отримуємо інформацію про стан кожного з елементів системи. Тут ми можемо перевірити, заряджені чи батареї і чи правильно вони працюють. Також можна перевірити функції безпеки.

Екран номерів - це інформація про стан кожного номера. Ми можемо озброїти і знешкодити їх в залежності від потреб. Стійка оповіщення містить інформацію про всі події в будинку. А Remote - це просто пульт дистанційного керування для швидкого і простого управління всім будинком.

Додаток постійно запущено у фоновому режимі і постійно обмінюється даними. Розробники передбачили, щоб додаток можна було налаштувати таким чином, щоб системи Android / iOS не закривала його. Звичайно, така робота не проходить безслідно для батареї. Але, з іншого боку, ми постійно отримуємо повідомлення в режимі реального часу - і ми точно нічого не пропустимо.

Додаток може бути додатково захищено паролем або за допомогою біометричних датчиків, вбудованих в наш гаджет. Це гарантує, що навіть після того, як телефон буде вкрадений, ніхто не буде використовувати його для проникнення в наше приміщення, що охороняється.

AJAX також розробила спеціальні програми для інсталяторів і фахівців з безпеки. Їм була надана спеціальна версія для PC і MacOS. У ньому присутні набагато більше інформації про те, як працює система. У такому варіанті є більш просунуті можливості конфігурації. Тут є практично все - від розділу, що дозволяє управляти моніторингом до функцій побудови власних сценаріїв (тобто визначення того, як повинні вести себе конкретні пристрої в конкретній ситуації).

Система AJAX набагато більш досконала з точки зору бізнес-додатків. Розробники надають API для інтеграції сторонніх рішень. Компанії також мають доступ до спеціалізованих інструментів і програмного забезпечення, адаптованому до потреб охоронних компаній. Ці компанії мають доступ до спеціальної CMS і можуть швидко і ефективно реагувати на події в приміщеннях, захищених рішеннями AJAX.

Вартість стартового комплекту AJAX, який включає в себе кілька основних датчиків, пульт дистанційного керування і централь, становить трохи більше 5,5 тисяч гривень. Звичайно, ми можемо все купити по-окремо. Тоді за найпростішу централь варто заплатити 4000 гривень або більше, якщо вибрати іншу модифікацію.

Якщо порівняти AJAX з іншими охоронними рішеннями з подібним функціоналом, відразу відзначимо, що тут ми маємо справу з продуктом, що спеціалізуються на безпеці і надійності. Це не інтелектуальна домашня система Розумний будинок, в якій є кілька функцій, пов'язаних з безпекою. Це спеціалізована платформа, розроблена від початку і до кінця для захисту будинків, офісів, магазинів і інших приміщень. І схоже, вона робить це надзвичайно ефективно.