Інтернет і Wi-Fi без електрики: як під'єднати роутер до повербанка

8 грудня 2022

У разі вимкнення електрики, коли мобільний інтернет не працює або його швидкість передавання даних недостатня для ваших потреб, ви можете використовувати домашній інтернет від роутера, під'єднаного до powerbank через WiFi. Наведена нижче інформація пояснює, як можна підтримувати високошвидкісний інтернет у робочому стані під час відключення електроенергії.

Інтернет і Wi-Fi без електрики

У мережі Інтернет віднедавна з'явилися різні поради щодо експлуатації Wi-Fi роутера в разі вимкнення електроенергії. Використання power bank - найпростіший спосіб змусити маршрутизатор працювати без джерела живлення. Ознайомтеся з нашою статтею, щоб дізнатися, як під'єднати маршрутизатор Wi-Fi до пауербанка.

Як живити роутер від повербанка

Перш ніж братися за підключення, слід дізнатися у свого інтернет-провайдера, що ваші з'єднувальні кабелі під'єднані до безперебійної мережі. Така лінія може продовжувати працювати навіть за відсутності електроенергії.

Крім того, необхідно з'ясувати, яку напругу живлення споживає ваш маршрутизатор. Цю інформацію зазвичай наносять безпосередньо на мережевий пристрій і дублюють на його блоці живлення. Більшість сучасних Wi-Fi маршрутизаторів споживають 5, 9 або 12 В.

Краще вибрати універсальний повербанк, який може на USB виходах видавати різну за величиною напругу 5-9-12 В, наприклад, AUKEY PB-WL03. Конструкція повербанка захищає під'єднані пристрої, забезпечуючи ідеальний захист від перенапруги, перевантаження за струмом і короткого замикання.

Доступні повербанки:

Якщо у вас використовується нова технологія "оптоволокно в квартиру", то крім Wi-Fi маршрутизатора до павербанка необхідно підключити оптичний конвертер (Media Converter або Optical Terminal ONU).

Для подачі живлення від повербанка можуть бути використані три варіанти:

  • через кабель живлення USB to DC 5.5x2.1 мм,
  • з використанням підвищувального перетворювача USB Step UP з 5 В до напруги вашого роутера,
  • з використанням кабелю з тригерами для зміни напруги зарядного пристрою.

Найпростіший перший спосіб. Використовуючи кабель живлення USB to DC легко живити Wi-Fi маршрутизатор і отримати стабільний сигнал інтернет у себе вдома, навіть у разі вимкнення електроенергії.

Другий і третій варіант трохи складніший і потребують купівлі дорожчих комплектуючих.

Інструкція з подачі живлення від маршрутизатора до повербанка

Процес підключення роутера до повербанка складається з таких етапів:

  1. Візьміть кабель, перетворювач або тригер і підключіть один кінець до маршрутизатора, а інший - до powerbank.
  2. Зачекайте деякий час, поки маршрутизатор почне працювати.
  3. Переконайтеся, що мережа Wi-Fi працює.

Тривалість роботи залежить від ємності батареї повербанка. Повербанка на 20000 мАг здебільшого вистачає на 6-8 годин інтернет і Wi-Fi без електрики. Повербанк для WiFi-роутера ідеально підходить для домашнього доступу в Інтернет у разі вимкнення світла.