Огляд Android приставки MyGica ATV586 T2 з вбудованим DVB-T2 тюнером.

21 грудня 2015

Огляд Android приставки MyGica ATV586 T2 з вбудованим DVB-T2 тюнером.

Мультимедійні Android приставки завойовують все більшу популярність. Для цього є 2 важливих складових: величезний функціонал, що надається ОС Android, і невисока вартість пристрою. Android приставка MyGica ATV586 T2 об'єднала в собі перераховані переваги, а також порадувала наявністю вбудованого DVB-T2 тюнера. Наш огляд про враження від роботи з приставкою.


Хотіли б ви додати до сучасного медіаплеєра на Android функцію перегляду цифрового ефірного телебачення T2?

Сьогодні це можливо! Компанія Geniatech недавно випустила нову Android TV приставку MyGica ATV586 T2 з вбудованим DVB-T2 тюнером. MyGica ATV586 T2 побудований на базі 4-х ядерного процесора Amlogic S805. До цього на ринку були подібні Android TV приставки з DVB-T2 або DVB-S2 тюнерами, але з менш потужним 2-х ядерним процесором Amlogic AML8726-MX і працювали на більш старому Android 4.2, це такі приставки як - GI Fly T2 і WeTek .Play.

Комплект поставки.

Android приставка Mygica ATV586 T2 поставляється в барвистій картонній коробці. На лицьовій частині упаковки крім стікера, що вказує на наявність DVB-T2 тюнера, розміщені піктограми з основними перевагами приставки, а це:

  • Чотирьох-ядерний процесор;
  • Операційна система Android 4.4;
  • Підтримка кодека HEVC (H.265);
  • Встановлений медіаплеєр Kodi (XBMC).

Такі ввідні дані викликають непідробний інтерес. Досить великий комплект поставки містить:

  • Безпосередньо Android приставку;
  • Блок живлення 5В / 2А;
  • HDMI кабель;
  • Пульт дистанційного керування з двома батарейками AAA;
  • Компактну телевізійну антену з двома варіантами кріпленнями;
  • Посібник з «Швидкому старту», а також «Керівництво користувача» англійською мовою.

Відразу відзначимо, що комплектна ТВ антена підійде тільки для місць з сильним і стійким рівнем сигналу. Тому більшості володарів Mygica ATV586 T2 доведеться підключати приставку до іншої ефірної антени .

Зовнішній вигляд.

Перейдемо до зовнішнього вигляду. Пристрій виглядає добротно. Чорний корпус, матовий зверху і глянсовий з боків, дозволить уникнути марания і відбитків пальців на верхній поверхні. Хороший вага і гумові вставки на нижньому боці медіаплеєра запобігають небажаному ковзанню.

Передня панель приставки акуратно вмістила світлодіодний індикатор живлення і віконце ІК-приймача. На бічній панелі розташувалися 2 USB порту і слот для MicroSD карт, а тильна сторона містить комутаційні роз'єми:

  • RF - для підключення телевізійної антени;
  • HDMI - для підключення до телевізора;
  • LAN - для підключення в локальну мережу;
  • DC - для підключення зовнішнього блоку живлення.

Також на задній панелі розташована Wi-Fi антена.

Заглянемо всередину.

Щоб дістатися до нутрощів приставки, не пошкодивши кріплення, доведеться трохи попрацювати. Так виглядає приставка всередині:

Тут видно плату з розташованої на ній кнопкою для перепрошивки, а також металеву пластину, яка за ідеєю могла б виконувати функцію пасивного охолодження, але в даному випадку вона не стикається з платою і служить баластом для зменшення ковзання приставки по поверхні. Відкрутимо гвинти і подивимося на саму друковану плату.

На платі бачимо напис RMF1029 VER 1.1, 20150124. Процесор Amlogic S805 має невисоку споживану потужність, і інженери Geniatech вирішили не додавати додатковий радіатор для охолодження. Два чіпа NANYA NT5CB256M16CP-DI DDR3 дають 1 Гб оперативної пам'яті, а Samsung KLM8G1WEMB-B031 eMMC 5.0 flash (100 МБ / с читання, 6 МБ / с запис) - 8 Гб флеш пам'яті. Модуль Wi-Fi реалізований на основі чіпа Realtek RTL8189ETV, працює за стандартами 802.11b / g / n. Тюнер і демодулятор надійно захищені екраном. Також видно, що виробник використовує сучасні твердотільні конденсатори.

Щоб вперше отримати, настройки і перші враження.

Для тестування до приставки були підключені Ethernet кабель, антенний кабель, USB-флешка. До телевізору приставку підключили HDMI кабелем і подали живлення.

Процес завантаження Mygica ATV586 T2 займає близько 45 секунд. Під час завантаження на екрані з'являється логотип Android 4.4 KitKat, а потім фірмова анімована заставка MyGica.

При первинному завантаженні система пропонує вибрати: мова, дозвіл екрана, масштабування і мережеві адаптери (Ethernet або Wi-Fi).

Після цього ми потрапляємо в основний користувальницький інтерфейс лаунчер, де доступні значки запуску Kodi, магазинів додатків Google Play і MyGica, доступу до встановлених додатків (All Apps) і налаштувань (Settings), а також чорне вікно для ТВ. Внизу розташовані значки найбільш популярних додатків. Їх можна змінювати на свій розсуд.

На жаль, інтерфейс лаунчер поки доступний тільки англійською мовою, але виробник обіцяє додати російську мову в майбутніх версіях програмного забезпечення.

Давайте спочатку перевіримо настройки.

Налаштування в Mygica ATV586 T2 дуже схожі на інші приставки на процесорах Amlogic.

  • Network - Включає і настроює Wi-Fi або Ethernet.
  • Display:
    • Автоматична або ручна настройка дозволу HDMI: 480p @ 60Hz, 576p @ 50Hz, 720p @ 50 / 60Hz, 1080i @ 50 / 60Hz, 1080p @ 24/50 / 60Hz
    • Приховати або показати рядок стану внизу
    • Розмір зображення для компенсації функції Overscan в телевізорі
    • Заставка по неактивності (вимкнена, 4, 8 або 12 хвилин)
  • Додатково (Advanced):
    • Miracast
    • Remote Control (app)
    • Google TV Remote
    • CEC управління HDMI
    • Digital audio auto-detection
    • Digital Audio Output (Auto, PCM, SPDIF passthrough, or HDMI passthrough)
  • Інші (Other):
    • System Update (Оновлення програмного забезпечення)
    • More Settings - відкривається стандартне вікно налаштувань Android

Тут насамперед хочеться налаштувати часовий пояс і змінити мову на російську. Таким чином всі додатки також перейдуть на роботу на російській мові.

ATV586 поставляється з Android 4.4.2, встановлено 8 ГБ внутрішньої пам'яті, з якої є тільки 4,3 ГБ. Але завдяки наявності слота під MicroSD карту, її можна розширити. ОЗУ складає 1 ГБ, що в принципі багатьом може здатися вже мало, але для нормальної роботи її вистачає.

Ми встановили найсвіжішу на сьогодні версію прошивки -
, де виправлені помилки перших версій і включені останні версії додатків. Зокрема, встановлено останню на сьогодні версія Kodi 15.2. Оновлення прошивки виробляється через пункт меню System Update.

Крім того, MyGica ATV586 T2 підтримує оновлення програмного забезпечення через інтернет. Незабаром після настройки мережевого підключення висвічується пропозицію оновити прошивку. Спочатку відбувається оновлення до версії 20151108, а другим етапом - до 20151109.

З магазину Google Play або APK-файлу можна встановити практично будь-які додатки, хоча не виключено, що можуть попастися і не сумісні. Серед величезної кількості додатків для перегляду онлайн відео, ми перевірили роботу декількох, щоб зрозуміти можливості ATV586.

Android-додаток YouTube, додаток телеканалу Дождь, а також Megogo і EX.ua працюють нормально, проблем не виявилося. Додаток oll.tv при запуску видає помилку і далі не працює. (Update: нова версія додатка oll.tv нормально працює, використовуючи зовнішній MX-плеєр, хоча і видає помилку при запуску.) У додатку Divan TV нормально працює перегляд фільмів, а ось спроба подивитися онлайн-телеканал викликає закриття програми. Сподіваємося, що ці проблеми будуть виправлені в нових версіях додатків або прошивки пристрою. Важко припустити, що саме викликає проблему.

Багато Android-додатки не призначені для управління ними за допомогою звичайного пульта дистанційного керування зі стрілками. Для роботи з ними обов'язково знадобиться бездротова миша або пульт управління з функцією аеромиші . Такі додаткові пристрої управління, а також бездротові клавіатури і геймпади для ігор без проблем підтримуються ATV586 і доступні в інтернет-магазині AGsat. Обійтися без додаткових пультів можливо при використанні медіа-оболонки Kodi, про яку ми розповімо нижче.

Дистанційне керування.

До речі, пару слів про пульті управління, що йде в комплекті з ATV586. Він зручно лежить в руці, натискання клавіш чітке, що не туге. Крім стандартного набору на пульті є багато додаткових кнопок, наприклад окремі для запуску Kodi і Play Store, а також для переходу в головний екран і вікно налаштувань. Є клавіші управління медіаплеєром, цифрові клавіші і 4 кольорові клавіші. Є емулятор миші, що включається окремою клавішею. В цьому режимі курсор миші управляється клавішами зі стрілками. Пульт працює через ІК-передавач, але дозволяє досить вільно направляти його. ІК-приймач в ресівері добре вловлює сигнали.

MyGica ATV586 підтримує протокол HDMI-CEC, який дозволяє управляти приставкою за допомогою пульта телевізора через HDMI кабель. У тому числі і в програмах, таких як Kodi. Працюють клавіші стрілок, OK, Назад, управління медіаплеєром - Play, Stop, пауза. Таким чином можна обходитися одним пультом. Функція HDMI-CEC легко включається в настройках приставки. В телевізорах ця функція називається по-різному у різних виробників (Anynet +, SimpLink, BRAVIA Sync), але сумісна між собою. Як правило вона за замовчуванням вимкнена і включається через меню телевізора. Слід мати на увазі, що зустрічаються HDMI кабелі , через які HDMI-CEC не запрацює. Використовуйте якісні кабелі.

Енергоспоживання.

Вимкнення приставки проводиться коротким натисканням кнопки POWER на пульті управління, приставка буде переведена в режим очікування. А якщо кнопку вимикання утримувати, то система запропонує вибрати режим перезавантаження або режим очікування. Вихід з режиму очікування відбувається дуже швидко - близько 1 секунди. Повного режиму виключення не передбачено, але ви можете не турбуватися про збільшення рахунку за електрику. Ми виміряли ваттметром споживану потужність MyGica ATV586. У режимі очікування вона становить всього 2 Ватта, в спокійному робочому стані - не більше 5 Вт, а при максимальному навантаженні - 6.4 Вт без урахування додаткових зовнішніх пристроїв.

Нагрівання приставки незначний - після навантаження на приставку програмою AnTuTu 5.7, температура корпусу склала 43-45 градусів.

Skype.

Ми підключили до ATV586 одну з найпопулярніших web-камер Logitech C270 і запустили додаток Skype, яке встановлено на пристрої. Skype відразу пропонує оновитися через Play Market. Після поновлення і, про всяк випадок, перезавантаження пристрою, Skype запустився і повноцінно працював. Ми зробили відеодзвінок із ATV586 на Android-смартфон. Web-камера працювала, як і належить, в режимі 720p. Спільний перегляд була якісною, відео відображалося плавно, проблем зі звуком не було.

Відтворення відео.

Відтворення відео на ATV586 аналогічно іншим приставок, зібраним на Amlogic S805.

При проведенні тесту програмою Antutu Video Tester 3.0 ми отримали такий результат:

Результат - 724 бали. Це більше ніж 532 бали у Beelink i68 на RK3368, але менше ніж 1059 бали які показав ATV1900AC на процесорі Amlogic S812. Такий результат вийшов швидше-всього через відсутність підтримки 4K на процесорі Amlogic S805.

Медіа-оболонка Kodi.

Можливо ви раніше чули про Kodi (колишня XBMC), але ще їй не користувалися? Рекомендуємо познайомитися ближче.

Kodi - це безкоштовна мультиплатформенна багатофункціональна медіа-оболонка. Вона з'явилася більше 10 років тому і весь цей час розвивається відкритим співтовариством ентузіастів, які весь час йдуть в ногу з часом, додаючи в неї підтримку всіх сучасних можливостей.

Інтерфейс Kodi дозволяє легко керувати бібліотеками фільмів, музики і фотографій, розташованими на локальному або зовнішньому диску, оптичному диску, в домашній мережі або в Інтернеті, а також переглядати онлайн-потоки з IPTV і OTT серверів.

Важлива можливість, яка відрізняє її від інших медіаплеєрів - це підтримка програмних додатків і скінів (тем) оформлення, яких створено величезну кількість за роки існування проекту.

Графічний інтерфейс Kodi розрахований на відображення на великому екрані телевізора, всі елементи управління добре видно на відповідній відстані. Звідси випливає і ще одна важлива частина ідеології Kodi - сама оболонка і всі додатки для неї створюються з можливістю повноцінно управляти ними за допомогою мінімального набору з усього 7 клавіш. Використовуються 4 клавіші стрілок, клавіші OK і Назад і, рідше, клавіша виклику контекстного меню. Для більшої зручності можна користуватися також клавішами управління відтворенням - Play, Pause, Stop. Стануть в нагоді і 4 кольорові клавіші, наявні на пульті MyGica ATV586. За допомогою доповнення Keymap Editor на них можна призначити будь-які функції, наприклад перемикання аудіодоріжки або субтитрів.

Звичайно, підтримується і клавіатура, якою зручніше вводити пошуковий рядок, але все можливо зробити і через екранну клавіатуру за допомогою 6 основних клавіш. Миша також підтримується, але тут вона зовсім не потрібна. Ще, для управління Kodi, що працює на медіаплеєра, можна використовувати Android-додаток для планшетів і смартфонів - Kore (Kodi Remote), через яке в тому числі можна набирати текст замість клавіатури.

Kodi працює на більшості операційних систем. Крім Андроїда це Windows, різні інкарнації Linux, OS X, iOS. Причому доповнення Kodi працюють однаково на будь-якій платформі. Kodi зібрав в себе стільки функціоналу і нажив таку екосистему, що став по суті самостійної мультимедійною системою, якій можна повноцінно користуватися, не виходячи в батьківську ОС! Тому в рамках даного огляду вийде згадати тільки частина можливостей Kodi.

Ось так, наприклад, виглядає додаток YouTube. Воно забезпечує повноцінний функціонал - пошук, логін для входу, перегляд Live каналів і т.д. При цьому керувати ним з звичайного пульта набагато зручніше, ніж аеромишью в стандартному Android-додатку.

У Kodi 15 реалізована нова система навігації по воспроизводимому відео - кнопками вправо-вліво відбувається переміщення стрибками, причому одинарне натискання дає стрибок на 10 секунд, подвійне - на 30 секунд, потрійне - на 1 хвилину і так далі. Дуже зручно!

Широкий вибір протоколів для підключення мережевого диска.

Одним з ознак, які свідчать про якісне підході виробника до роботи медіаплеєра є функція автопідстроювання частоти оновлення екрану на HDMI виході до частоті відеоконтенту. MyGica ATV586 показав себе тут з кращого боку. Після відповідного налаштування в Kodi і прогону серії спеціальних тестових відеофайлів можна констатувати, що автоподстройка частоти працює без нарікань, демонструючи плавне відтворення відео.

У заводській прошивці MyGica ATV586 була встановлена 14 версія Kodi, а у свіжій прошивці вже працює версія 15, де доданий ряд нових можливостей. Одна з них - це підтримка апаратного декодування формату відеосжатія H.265 (HEVC) для чіпів Amlogic S805 і S812. Відео відтворюється плавно і з низьким навантаженням на процесор! Мало хто медіаплеєри сьогодні можуть похвалитися такою можливістю.

Уточнимо, що апаратно декодируются відео з 8-бітної глибиною кольору. Відео з 10-бітовим кольором не декодируются. Однак все ж більшість фільмів в HEVC кодувати саме в форматі 8-біт.

Як бачимо, відтворюються і складні аудіоформати - в даному випадку TrueHD 7.1, 24bit з бітрейтом 5 Мбіт / с. У Kodi налаштовується кількість каналів у вашій аудіосистеми і електронний блок робить відповідний Downmix.

ATV586 в Kodi також успішно відтворює образи DVD і Blu-ray дисків.

Ще один аспект якісної роботи відеопроцесора Amlogic Video Engine, що працює в MyGica ATV586, - це деінтерлейсінг і апскейл SD контенту - перетворення черезстрочной ТВ-розгортки 576i і 1080i в прогресивну 720p або 1080p. Деінтерлейсинг використовує сучасний алгоритм Motion Adaptive Deinterlacing, що дає результат краще, ніж виходив в попередньому поколінні чіпів Amlogic AML8726-MX. Черезстрочная відеоконтент відображається якісно, без артефактів. З SD картинки витягується практично максимум можливого.

DVB-T2 тюнер в ATV586.

Окремий акцент виробник зробив на наявність вбудованого цифрового тюнера DVB-T2.

До настройки ТВ-додатки на початковому екрані висить чорне вікно з пропозицією "Будь ласка, натисніть тут для сканування!". Після натискання з цього вікна ми потрапляємо в меню сканування каналів.

Кількість сканованих каналів залежить від країни, від місцевості і використовуваної антени. У нашому випадку (м.Київ) ми отримуємо 43 каналу - це канали мережі T2 і канали, що працюють в старому стандарті DVB-T. Приймач ATV586 дозволяє приймати канали як в стандартному дозволі, так і в форматі HDTV, напрмер канал 112.

Після виходу в головне вікно замість чорного квадрата буде трансляція телеканалу, який ви дивилися останнім.

Інфо-панель викликається натисканням стрілки вліво або вправо на пульті. Переміщення іконка інфопанелі - також стрілками вліво-вправо. Для зручності перегляду ви можете змінювати співвідношення сторін 16: 9 або 4: 3, хоча на всіх телеканалах співвідношення сторін визначалося коректно, спотворень пропорцій немає. Перемикання каналів - стрілками вгору і вниз, причому незвично, що натискання вгору перемикає на канал, що знаходиться вище в списку і навпаки. Виклик списку каналів відбувається звичної клавішею OK в центрі пульта. Перемикання каналів в межах однієї частоти відбувається за 1-2 секунди. На жаль, в найсвіжішої версії прошивки перемикання на канал на іншій частоті відбувається дуже повільно. Такого не було в початковій заводській прошивці. Виробник знає про проблему і пообіцяв виправити в наступній версії ПО. Іноді при швидкому перемикання проявляється тимчасова рассинхронизация відео і звуку, яка самостійно і без ривків виправляється за кілька секунд.

Будь-яку телепередачу можна записати, натиснувши кнопку REC на пульті, або встановивши таймер на запис на сюжеті каналі. Для запису обов'язково необхідно підключити до приставки будь-який USB-накопичувач, який налаштовується в додатку автоматично.

Параметри ТВ додатки викликаються кнопкою Меню на пульті і дозволяють, серед іншого, встановити шлях до каталогу для запису і для режиму Timeshift, а також визначити тривалість таймшіфта. Режим таймшіфта запускається синьою клавішею на пульті, але в даній версії ПЗ він працював дуже нестабільно.

У додатку передбачено вибір аудіодоріжки жовтої клавішею пульта і вибір субтитрів - зеленої. Однак ці функції перевірити не вдалося - вони не використовуються мовниками.

Роботу телетексту також не вдалося перевірити, тому що він на даний момент не транслюється в мережі T2.

У додатку тюнера доступний електронний телегід (EPG) - для тих каналів, на яких він передається. Телегід відкривається натисканням на червону кнопку на пульті.

Переглядаючи телегід можна відразу додати таймер для запису, що цікавить програми. Можна встановити повторюваний таймер - щоденний або щотижневий.

Так виглядає список встановлених завдань на запис програм. Потрапити в нього можна натиснувши в режимі телегіда ще раз червону кнопку. Приставка не може записувати у фоновому режимі під час роботи інших Android додатків. За хвилину до початку запису за таймером на екрані з'явиться запит на запуск ТВ-програми, але, якщо не реагувати на запит, то ТВ-додаток автоматично запуститься і почне запис. Щоб запис не перервалася не можна закривати ТВ-додаток.

Маніпуляції над каналами можна здійснювати через пункт меню Редактор каналів. Канали можна переміщати по списку, видаляти, блокувати і додавати в лідируючий список.

ATV586 наділений функцією мовлення телеканалів у локальну мережу. Для цього на Android-планшет або смартфон необхідно встановити додаток DTV Viewer, доступне за
.

Додаток не вимагає настройки і після запуску справить пошук в локальній мережі приставки ATV586. У цей момент на приставці також має бути запущено ТВ додаток. Після успішного підключення запуститься перегляд телеканалу. Запуск відбувається досить довго. Доступний список каналів і скорочений телегід. Можливо одночасно переглядати різні канали на приставці і по мережі. Канали звичайно повинні транслюватися на одній частоті, тому що тюнер в приставці тільки один. Додаток DTV Viewer дуже схоже на урізану версію PadTV HD для ТВ-тюнера MyGica PT360 , розрахованого на автономне використання з планшетами та смартфонами.

Продуктивність мережі (Wi-Fi і Ethernet).

Маючи в розпорядженні гигабитное підключення в Інтернет, ми вирішили протестувати швидкість роботи мережі за допомогою популярного додатка Speedtest. Провідний інтерфейс MyGica ATV586 забезпечує чудову швидкість до 94 Мбіт / с.

Підключення по Wi-Fi стандарту 802.11g на відстані близько 4 метрів через невелику стіну дає близько 19 Мбіт / с. Тест стандарту 802.11n в режимі прямої видимості показав швидкість до 27 Мбіт / с. Це цілком очікувані і непогані результати.

Зберігання даних.

Протестуємо швидкість читання / запису з зовнішніх накопичувачів. Для цього будемо використовувати USB-HDD з NTFS і exFAT розділами, а також MicroSD карту в FAT32. Використовуємо програму A1 SD Bench. На NTFS розділі швидкість читання / запису показала - 18,91 МБ / с (читання) і 23.27 МБ / с (записи), а ось на exFAT розділі - 13.70 МБ / с і 2,12 МБ / с.

Внутрішня пам'ять показала наступні результати - 22.87 МБ / с (читання) і 12.18 МБ / с (записи), що досить не погано.

Тести процесора.

Так як процесори Amlogic давно на ринку і добре себе зарекомендували, то при використанні таких програм, як CPU-Z і AnTuTu 5.7.1, проблем не виникло.

Висновки.

Mygica ATV586 T2 - це одна з перших 4-х ядерних Android мультимедіа приставок з вбудованим TV тюнером DVB-T2. Швидкість роботи приставки вище, а можливості медіаплеєра Kodi ширше, ніж у приставок на застарілому 2-х ядерному процесорі Amlogic AML8726-MX. При цьому вартість порівнянна з ними. Була помічена невелика особливість - низька швидкість перемикання між каналами, що працюють на різних частотах, яка повинна бути виправлена після чергового оновлення програмного забезпечення.

Переваги:

  • Сучасний 4-ядерний процесор і Android 4.4
  • Повноцінна підтримка магазину Google Play, понад мільйон додатків
  • Відмінно працює медіаплеєр Kodi, відтворення образів Blu-ray дисків
  • Широка підтримка відеоформатів, в тому числі H.265 з апаратним декодуванням
  • Підтримка аудіоформатів E-AC3, Dolby Digital +, True HD, DTS HD
  • Повноцінно працює автоподстройка частоти HDMI під частоту відеоконтенту
  • Відеопроцесор Amlogic - якісне відображення SD контенту
  • Прийом телебачення DVB-T / T2 з можливістю запису і мовлення в мережу
  • Оновлення прошивки через Інтернет
  • Підтримка HDMI-CEC для управління пультом телевізора

Недоліки:

  • Відсутність аналогових відео і аудіо виходів
  • Для повноцінного управління деякими Android-додатками додатково потрібно миша (аеромишь)
  • Проблеми з деякими online-відео додатками
  • Низька швидкість перемикання між T2 каналами на різних частотах на тестованої версії ПЗ (обіцяють виправити)
  • Відсутність російської мови в інтерфейсі лаунчер
  • Відсутність Bluetooth (можливе додавання зовнішнім адаптером)

Mygica ATV586 T2 тепер можна купити в Україні - в інтернет-магазині AGsat.