Огляд Medi @ link ML9700. Можливості і конструкція

21 серпня 2010
Огляд Medi@link ML9700. Можливості і конструкція

У 2009 році ринок супутникових ТВ тюнерів поповнив новий гравець. Компанія OpenSat Lda представила своє «дітище» під назвою AzBox Elite, а незабаром після цього і AzBox Premium. У 2010 році ринок, а точніше виробник He@d Digital, подарував нам нове мультимедійний пристрій Medi@link ML9700 на базі значно більш продуктивного процесора Sigma Design SMP8655, що працює на частоті 500 МГц. Новинка покликана скласти конкуренцію ресиверів AzBox. Що з цього вийшло читайте в нашому огляді.

Пристрої з подібним функціоналом були в новинку. Серед величезної кількості супутникових ресиверів їх виділяла можливість використання пристроїв як Full HD-медіаплеєрів, а також додаткові можливості, пов'язані з переглядом інтернет-контенту та IP телебачення.

Серед шанувальників які цікавляться супутникової тематикою людей новинка викликала непідробний інтерес. Хоча спочатку апарат був досить сируватий, з виходом кожної нової прошивки усувалися різні недоліки.

За великим рахунком модельний ряд AzBox виправдав очікування. Але одним з головних недоліків всіх моделей AzBox був процесор, точніше його продуктивність.

І ось в 2010 році ринок, а точніше виробник He@d Digital, подарував нам нове мультимедійний пристрій Medi@link ML9700 на базі значно більш продуктивного процесора Sigma Design SMP8655 , що працює на частоті 500 МГц.

Упаковка Medi@link ML9700

За першим враженням було помітно що пристрій досить схоже з AzBox Premium Plus , але в подальшому, в тому числі з виходом нових прошивок, ми почали спостерігати появу чітко простежуються відмінностей.

Спочатку наведемо таблицю, в якій вкажемо на основні подібності та відмінності між цими двома моделями.

Пристрій AzBox Premium Plus Medi@link ML 9700
Процесор Sigma Design SMP8634 Sigma Design SMP8655
Flash пам'ять 256Мб DOM / 128Мб RAM 256Мб DOM / 256Мб RAM
Wi-Fi Вбудований внутрішній USB зовнішній
USB 1 на задній і 1 на передній панелі 1 на задній і 1 на передній панелі
12В Та Немає
CI 2x Немає
Кардрідер 1 на передній панелі 1 на задній панелі
HDD Внутрішній 3,5 "SATA Внутрішній 2,5 "SATA (кріплення не входить в комплектацію)
Дисплей 11 (кирилиця / будь-які символи) 7 (кирилиця / будь-які символи)
Тюнер 2xIN SAT / CAB / DVBT 2xOUT 2xIN 0xOUT
HDMI HDMI 1.3 HDMI 1.3
DTS / downmix Є Є
Кнопки на корпусі 9 кнопок 5 кнопок
Функція дистанційного керування телевізором Та Немає

Тепер розглянемо більш детально Medi@link ML9700 (або простіше Medialink 9700).

Основні можливості Medialink 9700

Як і в більшій частині ресиверів для прийому супутникового телебачення перелік основних можливостей винесено на пакувальну коробку.

Отже, ми маємо Linux ресивер, який працює під управлінням одноіменної оболонки, завдяки чому отримуємо досить широкі можливості в розширенні базових можливостей.

Як згадувалося вище, Medi@link ML9700 призначений для прийому каналів супутникового телебачення з транспондерів DVB-S / S2. З огляду на, що апарат обладнаний двома незалежними вхідними тюнерами ( TWIN функціонал ) ми отримуємо можливість одночасно переглядати і записувати до 5-ти телепрограм.

Medi@link ML 9700 це Full HD медіаплеєр. З огляду на те, що пристрій розроблено на процесорі Sigma Design SMP8655 , користувач без проблем зможе відтворювати з HDD накопичувача образи фільмів Blu Ray 1080p, а також переглядати фотографії і слухати музику. Відзначимо підтримку відеоконтенту в контейнері MKV . Використання такого високопродуктивного процесора також помітно при перемиканні каналів - швидкість перемикання дуже висока.

Вихід в локальну мережу можна здійснити через Ethernet роз'єм або USB Wi-Fi адаптер для організації бездротової мережі. Використовуючи вбудований веб-браузер ми маємо можливість навігації по мережі інтернет. Для перегляду відеороликів прямо з меню ресивера можна отримати доступ до сервісу YouTube .

Розробники Medi@link 9700 не забули і про шанувальників інтернет телебачення . Пристрій працює з такими провайдерами, як Kartina.TV і Rozetka.TV.

TimeShift, а також функції запису і відтворення здійснюються за допомогою накопичувачів: зовнішніх, підключених через USB інтерфейси або внутрішнього, підключеного через SATA роз'єм.

Комплектація і зовнішній вигляд

Упаковка Medialink 9700 виконана з товстого картону, супутниковий ресивер в ній досить щільно "сидить". Так що деформація вироби під час доставки малоймовірна.

На тарі красується напис Assembled in Germany, тобто спроектовано в Німеччині, а саме виробництво знаходиться на території Кореї.

Як бачимо по зображенню, комплект поставки досить скромний. Як мінімум, додатково потрібно буде придбати HDMI кабель потрібного метражу. Відзначимо, що в супутниковому ресівері застосовується зовнішній блок живлення.

Сам апарат в порівнянні з тим же AzBox Premium Plus більш компактний. Зовнішній вигляд Medi@link ML9700 досить аскетичний. Але тут, як то кажуть, на любителя.

На передній панелі корпусу розмістилися 7-сегментний VFD-дисплей , USB роз'єм і 5 кнопок: POWER, CH +, CH-, VOL +, VOL-. Використовуючи дані кнопки можна частково обходитися без ПДУ.

Доступ до USB 2.0 роз'єму можна отримати відкинувши передню кришку. Перенесення одного з 2-х USB-роз'ємів на фронтальну частину апарату додає зручності використання.

Переміщаючи погляд в праву частину за відкидною кришкою ми мимоволі намагаємося знайти картоприймач. Але на наше здивування на його місці ми бачимо заглушку, втім сам картрідер в апараті присутня, тільки він розташований на задній панелі. А ось місця під CAM модулі немає, що можна віднести відразу до недоліків Medi@link ML9700.

Задня панель оснащена стандартним набором роз'ємів, винятком може служити картоприймач, розташування якого в цій частині незвично.

Зліва, поруч з картоприймач, розташований SCART, правіше - кнопка включення / виключення живлення, поблизу неї - роз'єм для підключення блоку живлення. Далі йдуть цифровий оптичний аудіовихід, HDMI, Ethernet. Під роз'ємом для підключення мережевого кабелю знаходиться USB порт.

У тому випадку, якщо ми хочемо приєднатися до бездротової мережі, в USB роз'єм підключаємо USB WLAN адаптер, який йде в комплекті.

Якщо з якоїсь причини нам не вистачає USB роз'ємів можна скористатися «хабом».

У правій частині знаходяться роз'єми S-Video, компонентний YCbCr (3RCA) і композитний (RCA) відеовиходи, стерео аудіовихід (2RCA), а також входи 2 ВЧ-модулів.

Пульт дистанційного керування супутниковим тюнером досить зручно тримати в руці, при натисканні на клавіші можна почути характерні «поклациванія» властиві ПДУ дорогих апаратів.

Конструкція

Для ознайомлення зі внутрішньою будовою заглянемо під кришку Medialink ML 9700.

Перше, що кидається в очі - якість збірки. Все акуратно, на досить високому рівні. Основний простір займає материнська плата, в самому центрі якої розташований процесор. Він ховається під алюмінієвим радіатором. Зліва, паралельно материнській платі, розташований блок картоприймача,

А праворуч, перпендикулярно «материнке», блок з 2-ма ВЧ-модулями.

Звернемо увагу на простір поруч з картоприймач в лівій частині корпусу. Розробники відвели це місце для інсталяції жорсткого диска 2,5 "(SATA) всередину апарату. На жаль, кріплення для установки HDD потрібно купувати додатково.

Так як Medi@link 9700 отримав досить широке поширення, вже є «народне» рішення - як помістити всередину 3,5 "жорсткий диск, при цьому пожертвувавши картоприймачем.

Апарат має пасивну систему охолодження, тим самим працюючи безшумно. Велика кількість вентиляційних отворів по всьому периметру кришки, днища і бічних сторін дозволяє зробити висновок, що жорсткий диск і внутрішні блоків не будуть схильні до високих температур.

Купити Medi@link ML9700 в інтернет-магазині www.agsat.com.ua