Огляд Medi @ link ML9700. Можливості і конструкція

21 серпня 2010

Огляд Medi @ link ML9700. Можливості і конструкція

У 2009 році ринок супутникових ресиверів поповнив новий гравець. Компанія OpenSat Lda представила своє «дітище» під назвою AzBox Elite, а незабаром після цього і AzBox Premium. У 2010 році ринок, а точніше виробник He @ d Digital, подарував нам нове мультимедійний пристрій Medi @ link ML9700 на базі значно більш продуктивного процесора Sigma Design SMP8655, що працює на частоті 500 МГц. Новинка покликана скласти конкуренцію ресиверів AzBox. Що з цього вийшло читайте в нашому огляді.

У 2009 році ринок супутникових ресиверів поповнив новий гравець. Компанія OpenSat Lda представила своє «дітище» під назвою AzBox Elite , а незабаром після цього і AzBox Premium .

Пристрої з подібним функціоналом були в новинку. Серед величезної кількості супутникових ресиверів їх виділяла можливість використання пристроїв як HD-медіаплеєрів, а також додаткові можливості, пов'язані з переглядом інтернет-контенту.

Серед шанувальників і цікавляться супутникової тематикою людей новинка викликала непідробний інтерес. Хоча спочатку апарат був досить сируватий, з виходом кожної нової прошивки усувалися різні недоліки.

За великим рахунком модельний ряд AzBox виправдав очікування. Але одним з головних недоліків всіх моделей AzBox був процесор, точніше його продуктивність.

І ось в 2010 році ринок, а точніше виробник He @ d Digital, подарував нам нове мультимедійний пристрій Medi @ link ML9700 на базі значно більш продуктивного процесора Sigma Design SMP8655 , що працює на частоті 500 МГц.

Упаковка Medi @ link ML9700

За першим враженням було помітно що пристрій досить схоже з AzBox Premium Plus , але в подальшому, в тому числі з виходом нових прошивок, ми почали спостерігати появу чітко простежуються відмінностей.

Спочатку наведемо таблицю, в якій вкажемо на основні подібності та відмінності між цими двома моделями.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Пристрій AzBox Premium Plus Medi @ link ML 9700
Процесор Sigma Design SMP8634 Sigma Design SMP8655
Flash пам'ять 256Мб DOM / 128Мб RAM 256Мб DOM / 256Мб RAM
Wi-Fi Вбудований внутрішній USB зовнішній
USB 1 на задній і 1 на передній панелі 1 на задній і 1 на передній панелі
12В Та Немає
CI 2x Немає
Кардрідер 1 на передній панелі 1 на задній панелі
HDD Внутрішній 3,5 "SATA Внутрішній 2,5 "SATA (кріплення не входить в комплектацію)
Дисплей 11 (кирилиця / будь-які символи) 7 (кирилиця / будь-які символи)
Тюнер 2xIN SAT / CAB / DVBT 2xOUT 2xIN 0xOUT
HDMI HDMI 1.3 HDMI 1.3
DTS / downmix Є Є
Кнопки на корпусі 9 кнопок 5 кнопок
Функція дистанційного керування телевізором Та Немає

Тепер розглянемо більш детально Medi @ link ML9700 (або простіше Medialink 9700).

Основні можливості Medialink 9700.

Як і в більшій частині ресиверів для прийому супутникового телебачення перелік основних можливостей винесено на пакувальну коробку.

Отже, ми маємо апарат працює під управлінням оболонки Linux , завдяки чому отримуємо досить широкі можливості в розширенні базових можливостей.

Як згадувалося вище, Medi @ link ML9700 призначений для прийому каналів супутникового телебачення з транспондерів DVB-S / S2. З огляду на, що апарат обладнаний двома незалежними вхідними тюнерами ( TWIN функціонал ) ми отримуємо можливість одночасно переглядати і записувати до 5-ти телепрограм.

Medi @ link ML 9700 це Full HD медіаплеєр. З огляду на те, що пристрій розроблено на процесорі Sigma Design SMP8655 , користувач без проблем зможе відтворювати з HDD накопичувача образи фільмів Blu Ray 1080p, а також переглядати фотографії і слухати музику. Відзначимо підтримку відеоконтенту в контейнері MKV . Використання такого високопродуктивного процесора також помітно при перемиканні каналів - швидкість перемикання дуже висока.

Вихід в локальну мережу можна здійснити через Ethernet роз'єм або USB Wi-Fi адаптер для організації бездротової мережі. Використовуючи вбудований веб-браузер ми маємо можливість навігації по мережі інтернет. Для перегляду відеороликів прямо з меню ресивера можна отримати доступ до сервісу YouTube .

Розробники Medi @ link 9700 не забули і про шанувальників інтернет телебачення . Пристрій працює з такими провайдерами, як Kartina.TV і Rozetka.TV.

TimeShift, а також функції запису і відтворення здійснюються за допомогою накопичувачів: зовнішніх, підключених через USB інтерфейси або внутрішнього, підключеного через SATA роз'єм.

Комплектація і зовнішній вигляд.

Упаковка Medialink 9700 виконана з товстого картону, супутниковий ресивер в ній досить щільно "сидить". Так що деформація вироби під час доставки малоймовірна.

На тарі красується напис Assembled in Germany, тобто спроектовано в Німеччині, а саме виробництво знаходиться на території Кореї.

Як бачимо по зображенню, комплект поставки досить скромний. Як мінімум, додатково потрібно буде придбати HDMI кабель потрібного метражу. Відзначимо, що в супутниковому ресівері застосовується зовнішній блок живлення.

Сам апарат в порівнянні з тим же AzBox Premium Plus більш компактний. Зовнішній вигляд Medi @ link ML9700 досить аскетичний. Але тут, як то кажуть, на любителя.

На передній панелі корпусу розмістилися 7-сегментний VFD-дисплей , USB роз'єм і 5 кнопок: POWER, CH +, CH-, VOL +, VOL-. Використовуючи дані кнопки можна частково обходитися без ПДУ.

Доступ до USB 2.0 роз'єму можна отримати відкинувши передню кришку. Перенесення одного з 2-х USB-роз'ємів на фронтальну частину апарату додає зручності використання.

Переміщаючи погляд в праву частину за відкидною кришкою ми мимоволі намагаємося знайти картоприймач. Але на наше здивування на його місці ми бачимо заглушку, втім сам картрідер в апараті присутня, тільки він розташований на задній панелі. А ось місця під CAM модулі немає, що можна віднести відразу до недоліків Medi @ link ML9700.

Задня панель оснащена стандартним набором роз'ємів, винятком може служити картоприймач, розташування якого в цій частині незвично.

Зліва, поруч з картоприймач, розташований SCART, правіше - кнопка включення / виключення живлення, поблизу неї - роз'єм для підключення блоку живлення. Далі йдуть цифровий оптичний аудіовихід, HDMI, Ethernet. Під роз'ємом для підключення мережевого кабелю знаходиться USB порт.

У тому випадку, якщо ми хочемо приєднатися до бездротової мережі, в USB роз'єм підключаємо USB WLAN адаптер, який йде в комплекті.

Якщо з якоїсь причини нам не вистачає USB роз'ємів можна скористатися «хабом».

У правій частині знаходяться роз'єми S-Video, компонентний YCbCr (3RCA) і композитний (RCA) відеовиходи, стерео аудіовихід (2RCA), а також входи 2 ВЧ-модулів.

Пульт дистанційного керування досить зручно тримати в руці, при натисканні на клавіші можна почути характерні «поклациванія» властиві ПДУ дорогих апаратів.

Конструкція.

Для ознайомлення зі внутрішньою будовою заглянемо під кришку Medialink ML 9700.

Перше, що кидається в очі - якість збірки. Все акуратно, на досить високому рівні. Основний простір займає материнська плата, в самому центрі якої розташований процесор. Він ховається під алюмінієвим радіатором. Зліва, паралельно материнській платі, розташований блок картоприймача,

А праворуч, перпендикулярно «материнке», блок з 2-ма ВЧ-модулями.

Звернемо увагу на простір поруч з картоприймач в лівій частині корпусу. Розробники відвели це місце для інсталяції жорсткого диска 2,5 "(SATA) всередину апарату. На жаль, кріплення для установки HDD потрібно купувати додатково.

Так як Medi @ link 9700 отримав досить широке поширення, вже є «народне» рішення - як помістити всередину 3,5 "жорсткий диск, при цьому пожертвувавши картоприймачем.

Апарат має пасивну систему охолодження, тим самим працюючи безшумно. Велика кількість вентиляційних отворів по всьому периметру кришки, днища і бічних сторін дозволяє зробити висновок, що жорсткий диск і внутрішні блоків не будуть схильні до високих температур.

Купити Medi @ link ML9700 в інтернет-магазині www.agsat.com.ua