Огляд супутникового ресивера U2C S + Maxi HD.

20 грудня 2013

Огляд супутникового ресивера U2C S + Maxi HD.

Огляд супутникового ресивера U2C S + Maxi HD.

Після того, як ми ознайомилися з функціональними можливостями ІС, на яких побудовані розглядаються ресивери, приступимо до вивчення того, як виробники ресіверів на практиці використовують потенційні можливості мікрочіпів, на чому економлять і за рахунок чого утримують конкурентоспроможність своїх виробів.

Упаковка і комплектація.

Почнемо з упаковки, комплектації і зовнішнього огляду. Це не просто данина моді, адже навіть за цими, здавалося б, банальних речей, можна припустити, як виробник підійшов до створення свого дітища.

Почнемо з найменшою і «худенькою» картонної коробки U2C S + Maxi HD.

На перший погляд нічим не примітна упаковка, в непомітних тонах з поліграфією середньої якості.

Упаковка U2C S + Maxi HD

Для кого-то буде мінусом те, що на коробці відсутній пластикова ручка для перенесення ресивера. Адже ручка на упаковці створює не тільки зручність при перенесенні, а й надає упаковці більш презентабельний вигляд.

А ось наочність того, що знаходиться в упаковці і інформація про нього у U2C S + Maxi HD на вищому рівні. Розписано практично все до дрібниць. Покупець може отримати всю вичерпну інформацію про технічні характеристики і функціональні можливості даної моделі. І все це російською мовою!

Упаковка U2C S + Maxi HD

Судячи з опису на упаковці, нам належить ознайомитися з дуже цікавим пристроєм, що володіє відмінними технічними характеристиками для свого класу, великим набором мережевих сервісів, хорошим набором мультімідійних функцій, підтримкою IPTV, 3G модемів і WIFI адаптерів.

Відкриємо упаковку. У внутрішньому піддоні з картону розмістився ресивер, акуратно упакований в прозорий целофановий пакет. З правого боку внутрішньої упаковки розташований картонний кейс. У ньому надійно закріплений пульт ДУ і дві батарейки ААА. Завдяки цьому ресивер і пульт не отримають механічні пошкодження від зіткнення один з одним.

Ресивер комплектується HDMI кабелем. Кабель також упакований в целофан і розташовується між тильною стороною ресивера і упаковкою.

Комплектація U2C S + Maxi HD

У комплекті йде Інструкція Користувача російською мовою. Здест нас чекає невелике розчарування - якість друку на досить низькому рівні. Зображення на картинках практично не можна розглянути.

Корпус ресивера U2C S + Maxi HD невеликого розміру, незважаючи на Maxi в його назві. Кришка корпусу пофарбована в чорний матовий колір.

Передня панель виготовлена з чорного, глянцевого пластика. Виглядає красиво, але схильна до «притягнення» на себе відбитків пальців і пилу. Вимагає підвищеної догляду і дбайливого ставлення. Так як передня панель не має відкидних кришок, USB порт і слот картоприймача розташовані безпосередньо на ній, що не виключає появу подряпин при підключенні USB пристроїв.

Тильна сторона ресивера укомплектована необхідним набором інтерфейсів. Хочеться зауважити, що ресивери випускаються в двох варіантах: RCA і SCART. Логотип на упаковці вказує на тип встановлених роз'ємів для підключення аналогового відео / аудіо виходу ресивера до телевізора або інших приладах.

Дистанційне керування має сучасний дизайн, дуже тонкий, зручно лежить в руці. Але от самі кнопки, а вірніше звук від їх натискання сподобається не всім, особливо у вечірній час. Ну вже дуже гучні клацання видає пульт при натисканні на кнопки.

Схемотехника.

Заглянемо всередину U2C S + Maxi HD .

Усередині корпусу розташовані основні три модуля: материнська плата, плата лицьовій панелі і блоку живлення.

U2C S + Maxi HD - розташування плат

Якість монтажу на хорошому рівні. Нераспаянних елементів одиниці.

Блок живлення з вихідними напругами 5 і 12 V DC. Виробник заощадив на тумблері живлення, хоча місця для нього досить.

Ріже око велика кількість сполучних шлейфів. Прагнення до мінімізації та використання стандартних роз'ємів тих чи інших інтерфейсів не завжди поєднується.

На процесорі акуратно і надійно приклеєний радіатор для пасивного охолодження. Цілком ймовірно це єдиний електронний компонент ресивера, який вимагає відводу тепла, так як інших тепловідвідних елементів виявлено не було. Перевіримо в процесі роботи!

процесор

Як і було заявлено виробником в варіанті DVB-S2 використовується демодулятор SPHE 6613A.

У ресівері встановлена оперативна пам'ять виробництва Nanya Technology Corporation. Компанія заснована в березні 1995 року з акцентом на дослідження, розробку, проектування, виробництво і продаж споживчої і Low Power DRAM продукції в усьому світі. Має офіси продажів в США, Європі, Японії та Китаї. Основне виробництво зосереджене в окрузі Тайбей, Тайвань.

Чіп пам'яті має маркування NT5CB128M16 HP-DI.

оперативна пам'ять

З розшифровки стає зрозуміло, що встановлена пам'ять DDR3 з частотою 800 MHz і зі швидкістю передачі даних 1600 Mb / s. Обсяг встановленої пам'яті 2Gb або, як нам звичніше, 256MB.

оперативна пам'ять таблиця

У цілому якість монтажу і зборки не викликає нарікань. Всі плати надійно закріплені. Роз'єми, а їх чимало, проклеєні від мимовільного роз'єднання.

Як ми бачимо, виробник ресивера U2C S + Maxi HD задіяв майже всі технічні можливості ІС SPHE1512А. У цій моделі ресивера не використовуються лише CI / CI + інтерфейс і Flash картрідер для SD / ММС карт пам'яті.

Економія на поліграфічних і друкованих матеріалах можливо і виправдана, а ось тумблер живлення все ж можна було і встановити.

Робота ресивера.

Перевіримо U2C S + Maxi HD в роботі. Підключаємо кабель від супутникової антени і HDMI, вставляємо в USB порт Wi-Fi адаптер для підключення до бездротової мережі і включаємо ресівер в розетку.

Ресивер завантажується досить швидко, після приблизно пятнадцатісекундного очікування, апарат готовий до роботи. На лицьовій панелі дисплей світиться дуже яскравим, отруйно-синім кольором. На момент написання статті регулювати яскравість дисплея програмним шляхом було неможливим.

Відразу, після завантаження вам буде запропоновано виконати ряд швидких налаштувань. Щоб у всьому докладно розібратися, ви можете встановити мову меню, тимчасову зону і вийти, натиснувши «Exit».

меню U2C S + Maxi HD

Тиснемо кнопку МЕНЮ на пульті дистанційного управління і заходимо в «Головне Меню» ресивера.

Головне меню має рядковий вид і складається з семи основних розділів:

    
 • Антена,
 •   
 • Канали,
 •   
 • Система,
 •   
 • Медіа,
 •   
 • USB,
 •   
 • Ігри
 •   
 • Екстра Сервіси.

Пароль на розблокування 0000 майстер код 8888.

головне меню U2C S + Maxi HD

Насамперед зайдемо в розділ «Система», виберемо пункт «Налаштування OSD» і тут кожен для себе зможе вибрати потрібну мову меню, мова субтитрів, мову звукової доріжки, необхідну прозорість меню.

Щоб приступити до пошуку каналів, наприклад, популярного пакету НТВ +, переходимо в розділ «Антена», далі пункт «Установка LNB».

меню налаштування антени U2C S + Maxi HD

Виконуємо всі установки, а саме:

    
 • Вибираємо зі списку супутник (36.0Е) Eutelsat 36A / 36В, тип LNB - User (в основному тільки для НТВ + і Триколор ТВ);
 •   
 • Частота LNB 10750 (зверніть на це увагу);
 •   
 • Транспондер - вибираємо будь-яку частоту, на якій транслюються канали пакету НТВ +;
 •   
 • Виконуємо установки DiSEqC портів по потрібним протоколам.

Якщо всі налаштування виконані правильно, на гистограммах внизу екрану, ви побачите рівень сигналу і якості. Сміливо тиснемо «Пошук Каналів» - синю кнопку на пульті ДУ, ресивер збереже зроблені нами настройки і запропонує нам вибрати кілька варіантів пошуку: ручний або автоматичний, використовувати функцію мережевого пошуку або відключити її.

Якщо ми хочемо відсканувати всі канали, що віщають в пакеті НТВ +, задіємо «Мережевий Пошук».

Сканування каналів відбувається досить швидко і коректно.

У розділі «Пошук Каналів» ви можете додати, видалити і редагувати всі опції будь-якого транспондера, також в режимі ручного сканування можете запускати пошук одного транспондера. Якщо запустити «Сліпе сканування» з відповідного розділу, ресивер сканує весь діапазон частот.

меню Пошук каналів U2C S + Maxi HD

Розділ «Установки Спутников» дозволяє додати новий супутник, редагувати інформацію про супутники і видалити його зі списку. Кольорові кнопки на пульті ДУ відповідають за відповідну дію.

Для використання моторизованих антенних систем потрібно виконати налаштування в розділі «Установки мотопідвіси». Вибираємо протокол USALS або DiSEqC 1.2, вказуємо довгота і широта місця розташування антени.

меню Установка мотопідвісу U2C S + Maxi HD

Після того, як канали відсканована, заходимо в меню «Канали» і редагуємо список каналів - видаляємо непотрібні канали, переміщаємо, перейменовуємо і створюємо до 8-ми популярних списків.

меню Редактор каналів U2C S + Maxi HD

При редагуванні в окремому вікні виводиться попередній вибранноко каналу.

Натисканням відповідної кольорової кнопки на пульті ДУ можна блокувати, видалити, перемістити і редагувати обраний канал. Підменю «Редагувати» надає можливість змінити ім'я каналу, впорядкувати їх в певній послідовності. Кнопкою SAT можна вибрати або загальний список каналів для редагування, або список каналів з певного супутника.

Хочеться відзначити просту, але в той же час корисну функцію, як «Стартовий канал». Вона дозволяє задати телеканал, який буде запущений при включенні ресивера.

Наступний розділ головного меню «Система» містить десять пунктів:

    
 • Батьківський Контроль
     Обмежує несанкціонований доступ до вашого ресивера, є можливість встановити пароль блокування (пароль за замовчуванням 0000);
 •   
 • Налаштування OSD -
     Розглядалися вище;
 •   
 • AV Налаштування -
     Меню вибрати потрібний режим аудіо / відео виходу, тонкої настройки HDMI виходу;
 •   
 • Налаштування таймера -
     Додавання, видалення і редагування таймерів встановлених для запису програм;
 •   
 • Час / Дата -
     Вибір автоматичного або ручного режим установки дати, часу та часового поясу;
 •   
 • Конфігурація Мережі -
     Вибір режиму підключення до мережі Інтернет;
 •   
 • Смарт Карта -
     В цьому меню ви можете контролювати підписки на вашій карті умовного доступу;
 •   
 • Заводські Установки
     Скидання установок до фабричного стану;
 •   
 • Системна інформація
     Відображає дату і номер версії програмного забезпечення;
 •   
 • Супер Налаштування
     Меню налаштувань для перегляду кодованих каналів.

Розглянемо детально лише кілька пунктів розділу «Система», які, на наш погляд, викликають найбільші труднощі у початківців користувачів.

Так як в характеристиках U2C S + Maxi HD заявлена підтримка великого набору інтернет сервісів і IPTV, виконаємо налаштування для підключення ресивера до мережі Інтернет.

меню налаштування мережі U2C S + Maxi HD
  

Заходимо в пункт меню «Конфігурація мережі».

  

У пункті «Тип з'єднання» вибираємо потрібний нам спосіб підключення:

  
      
 • Провідний,
 •     
 • WIFI,
 •     
 • 3G.

Для підключення до мережі ми будемо використовувати бездротовий адаптер ABcom Wireless USB Wi-Fi. У меню вибираємо тип з'єднання WIFI мережа. Так, як список підтримуваних моделей Wi-Fi адаптерів і 3G модемів постійно збільшується, радимо перед придбанням ознайомитися з його змістом.

Безпосередньо в пункті «Налаштування» ресивер виконає пошук бездротових мереж і відобразить список виявлених точок доступу на екрані.

За допомогою кнопки ОК вибираємо Wi-Fi мережу до якої будемо підключатися і вводимо пароль доступу до неї.

При успішному підключенні на екрані з'явиться інформаційне повідомлення про вдале підключення до мережі.

меню wi-fi U2C S + Maxi HD

Якщо ж цього не відбулося, а пароль введений вірно, спробуйте в налаштуваннях роутера змінити тип шифрування: WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK mixed і т. Д. Також в опції WPA-шифрування можна спробувати змінити алгоритм. TKIP - менш криптостійкий варіант в порівнянні з AES, але з AES можуть не працювати деякі бездротові клієнти. Варто спробувати варіант TKIP + AES, який сумісний з більшістю Wi-Fi пристроїв.

При використанні проводового підключення до мережі Інтернет і включеному DHCP, в більшості випадків, буде потрібно лише підключити кабель в роз'єм Ethernet.

Трохи нижче розглянемо «цікаві функції» в меню «Супер Налаштування», а зараз, після підключення до мережі, саме час перевірити роботу заявлених мережевих додатків в розділі «Екстра Сервіси» головного меню.

меню Екстра сервіси U2C S + Maxi HD

Забігаючи вперед, хочеться сказати, що всі функції, крім сервісу N32 - онлайн ігри, на момент написання статті працювали. Розділ постійно оновлюється і вдосконалюється його робота, доданий сервіс Web TV EX.UA. Такий функціонал, в поєднанні з невисокою ціною ресивера, не може не радувати потенційного покупця.

меню Екстра сервіси U2C S + Maxi HD

Розділ має чотири списки, виклик після натискання кнопки ОК. З виходом нових прошивок помітно поліпшення роботи цього сервісу, виправляються недоліки і додаються нові функції. Є можливість додати свої m3u листи, або встановити вже готові.

Новий список записуємо на USB, кнопками < > вибираємо той IPTV Список 1-4, який хочемо замінити, тиснемо червону кнопку на пульті ДУ, вибираємо свій M3U файл на USB і тиснемо ОК. Користуємося.

При натисканні зеленої кнопки пульта дистанційного керування можна створити лідируючий список улюблених програм. Подальший вибір цього списку здійснюється по кнопці «Fav».

При стабільному інтернеті і його швидкості 4-5 Mb і вище (на момент тестування нижче просто не було) IP сервіси працюють досить стійко, практично без переривань.

меню MediaPortal U2C S + Maxi HD

Власний сервіс онлайн перегляду художніх фільмів. Фільми відсортовані за жанрами і категоріям. Список фільмів постійно оновлюється.

меню YouTube U2C S + Maxi HD

Сервіс YouTube працює навіть на прошивці з коробки. Має: настройки роздільної здатності відео, пошук, вибір по рейтингу, категоріям, країні і т.д.

Сервіси YouPorn і RedTube - величезна кількість роликів і фільмів для дорослих хлопчиків і дівчаток. Бажаючим знайти в Екстра Сервісах «Дорослі додатки» необхідно активувати їх в розділі «Батьківський Контроль».

меню U2C S + Maxi HD

У U2C Maxi HD великий вибір служб новин. Є російськомовні новинні джерела, деякі мають тематичний напрямок: спорт, наука, економіка, політика тощо.

Розділ «фотосервіс» складається з таких сервісів, як Yupoo, Picasa і Flickr. При виборі фото виводиться коротка інформація про зображення і її власника.

меню U2C S + Maxi HD

Завдяки картам Google vожно подорожувати по всьому Світу сидячи на дивані. Сервіс «карти Google» надає можливість перегляду будь-якого куточка планети у вигляді знімків з супутника, або, як звичайну карту.

Для більш швидкого пошуку потрібного фрагмента карти можна вибрати певну частину континенту, країну і найближче велике місто. Переміщенням курсора вибираємо потрібну нам точку, зеленого і жовтого кнопками на пульті ДУ змінюємо масштаб. При натисканні синьої кнопки можна зберегти потрібний нам фрагмент карти. Як видно на фото, ми без особливих зусиль «пройшлися» по Потьомкінських сходах в Одесі.

Сервіс Погода »має інформативний інтерфейс, великий вибір країн, областей і великих міст (в країнах СНД обласні центри).

меню Погода U2C S + Maxi HD

Повернемося в «Головне меню». Розділ «Мультимедіа» пропонує великі можливості. Вбудований медіаплеєр відтворює аудіо / відео матеріали, фотографії, дозволяє зайнятися читанням книг, пограти в різноманітні ігри.

меню U2C S + Maxi HD

У разі необхідності переглянути вміст диска можна за допомогою «Диск Менеджера», також файли образів у відповідному пункті - ISO. Мультимедійний плеєр практично всеїдний, підтримує AVI, MKV, MPG, TS, WMA, WMV, M2TS, FLV, DAT, ASF, MP3, JPG.

меню U2C S + Maxi HD

Розділ «USB» призначений для оновлення програмного забезпечення з USB флешки, збереження або відновлення налаштувань через USB, настройки функції PVR.

меню U2C S + Maxi HD

У налаштуваннях PVR є можливість змінити формат запису, обмежити розмір записуваного матеріалу, задіяти або відключити TimeShift - функцію перегляду зі зсувом у часі. При перегляді телеканалу TimeShift дозволяє поставити живий телеефір на паузу і повернутися до перегляду з того ж самого місця трохи пізніше.

меню U2C S + Maxi HD

У підпункті «База даних Сохранить / Восстановить» меню USB є можливість збереження / відновлення налаштувань ресивера і бази ключів, через USВ порт. Не боячись за втрату своєї кропіткої праці по налаштуванню ресивера, скануванню каналів їх сортуванні і розподілі по лідируючим групам, перед оновленням ПЗ, користувачеві досить зберегти настройки та ключі на USB носій, а після оновлення програмного забезпечення і скидання на заводські настройки з легкістю відновити всі свої дані.

Спробуємо своїм вимогливим поглядом, оцінити якість картинки на SD і HD каналах.

Плазмовий, Full HD телевізійний приймач, підключений, через HDMI вихід і налаштовано в режимі «Авто». Якість каналів в звичайному якості залишають бажати кращого, дуже помітна замиленість картинки. На даному етапі оцінка картинки не дотягує до чотирьох балів з п'яти.

Починаємо вивчати дане питання на офіційному сайті (www.u2c.com.ua). Слідуючи рекомендаціям виробника, встановлюємо нове ПЗ (на момент написання статті) для ресивера U2C S + Mini / MAXI від 12.10.2013, в якому частково виправлено якість зображення на SD каналах.

меню U2C S + Maxi HD

Оновлення проводиться наступним чином: завантажуємо прошивку, записуємо на USB флешку, підключаємо її до ресивера. Далі заходимо по шляху Меню -> USB -> оновити ПЗ з USB, вибираємо файл прошивки, тиснемо «ОК», очікуємо закінчення прошивки і перезавантаження ресивера.

меню U2C S + Maxi HD

У налаштуваннях відеовиходу рекомендовано при підключенні до FULL HD телевізору HDMI кабелем вибирати режим дозволу відео: 1080p / 50Hz. Параметр «Відеовихід» має значення тільки для RCA «тюльпани» або SCART підключення. HDMI Color Space: YCbCr 4: 4: 4 (раніше, за замовчуванням ресивер «видавав» RGB), HDMI Deep Color: 12Bits (якщо висвічується повідомлення, що ТБ не підтримує даний формат, зменшуємо значення відповідно 10 або 8 Bits). Якщо ж ТБ не дотягує до Full HD, то краще спробувати встановити дозвіл відео в 720P / 50Hz.

Після перерахованих вище дій картинка на SD каналах значно покращилася і зараз вже можна ставити тверду четвірку. Картинка на HD каналах не викликає нарікань, тут все на належному рівні. Виробником заявлено, що ще є нереалізовані можливості для поліпшення зображення на SD каналах і вони будуть задіяні з виходом нового ПО.

меню U2C S + Maxi HD

Інфобар містить нехай і не зовсім вичерпну інформацію, але цілком достатню: номер і назва каналу, поточний час, рівень і якість сигналу, назва поточної і подальшої програми, властивість відео і аудіо, наявність в потоці субтитрів і телетексту.

Час перемикання на відкритих каналах приблизно близько 1 секунди. Після п'ятигодинного перегляду на HD каналах корпус ресивера практично не нагрівся, що свідчить про збалансоване енергоспоживанні і як наслідок - малому тепловиділення.

У цілому враження від U2C S + Maxi HD позитивні. Відчувається хороший заділ. Продуктивності машинці вистачає, функціонал хороший, ПО не можна назвати зовсім сирим, але є ще над чим працювати. Хороша підтримка з боку виробника, є зворотний зв'язок, через офіційний сайт і форум підтримки, напрацьовується статистика, враховуються побажання. З виходом нового ПО, вносяться помітні поліпшення в роботу ресивера, підвищується функціонал, відбувається оновлення і вдосконалення заявлених сервісів, постійно збільшується модельний ряд підтримуваних Wi-Fi адаптерів і 3G модемів. З огляду на невисоку вартість, не більше 50 доларів США в кінці 2013 року, модель виглядає дуже перспективною на ринку бюджетних HD ресиверів.