Огляд мобільного ігрового контролера GameSir X2

29 січня 2021

Кілька років тому, якби ви сказали «мобільні ігри», ви мали б на увазі Super Mario або щось подібне. Такі легкі ігри - це спосіб згаяти трохи часу. Але це явно «мобільна» гра. Ви б не заплатили 60 доларів за Super Mario на своїй PlayStation, як за гру AAA.

Gamseir X2

Але мобільні ігри вже давно перетворилися в усі більш і більш «законне» заняття. Для цього є дві основні причини. По-перше, як усім відомо, смартфони з кожним днем ​​стають дедалі потужнішими. Завдяки великим дисплеям і більш потужній начинці вони тепер можуть справлятися з більш складними іграми. Що ще більш важливо, сервіси потокової передачі ігор, такі як Xbox Game Pass Ultimate, наприклад, дозволяють грати на будь-якому пристрої. Оскільки фактична обробка виконується в хмарі, ваш телефон в основному представляє собою дисплей і кнопки керування.

Незважаючи на те, що ігри AAA потрапили в мобільне середовище, самі смартфони залишаються прямокутними і блоковими. У них також зазвичай немає повного набору кнопок, як у геймпада. В результаті для мобільних ігор звичайно потрібні радикально спрощені елементи керування або геймпад. Мобільний ігровий контролер GameSir X2 не є ні тим, ні іншим. Замість цього фактично до вашого телефону кріпиться додатковий блок. Коли він буде приєднаний до вашого смартфону, ви зможете грати в ігри так само, як і зі звичайним геймпадом. Це, безумовно, приваблива концепція, але наскільки вона добра на практиці? Давайте розглянемо докладніше і подивимося, як X2 працює наживо.

Дизайн і довговічність

Коли справа доходить до контролерів для мобільних ігор, існує три основних види. Один з них - простий зовнішній контролер Bluetooth. Інший - контролер з кріпленням для телефону. Третій - це спеціальний блок, який в купі з ним перетворює ваш телефон на контролер. GameSir X2 є частиною останньої категорії. Це прямокутний корпус з розсувною конструкцією, підходить для більшості сучасних смартфонів, однак тільки з роз'ємом USB Type-C.

Gamseir X2

Форма контролера дійсно нагадує контролер Switch. На кожній стороні є по одному джойстику для великого пальця і ​​набір з чотирьох кнопок. Кнопки праворуч мають традиційну конфігурацію ABXY, а кнопки зліва - стрілки. Є кнопки «Пуск» і «Додому», а також кілька спеціалізованих кнопок. Всі кнопки приємні на дотик, працюють плавно і швидко. Вони розраховані на 3 мільйони натискань, а це значить, що прослужать вони довше, ніж застаріє ваш смартфон. Також сподобалися стики для великих пальців з обох боків. Вони класу E-sport, які настільки ж міцні.

Gamseir X2

Обидві сторони контролера злегка зігнуті зовні і товстуваті до основи. Це робить їх зручними для захоплення в порівнянні зі звичайним прямокутником. Проте, якщо у вас великі руки, дизайн все одно буде трохи завеликий. З огляду на розмір пристрою, про який ми говоримо, це розчаровує, але, в даному випадку, цього важко уникнути. Зате є ручки з м'якої гуми, завдяки яким контролер зручно тримати. Є також тригери, які мають той же ресурс натискання 3 мільйонів, що і звичайні кнопки.

Gamseir X2

Корпус контролера виготовлений з АБС-пластика з жорсткою рамкою з полікарбонату. В результаті він вийшов досить міцним, нарівні з будь-яким контролером однією з основних консолей. Між двома сторонами корпусу є поглиблення, в якому розташовуєтся смартфон. Якщо здається, що місця замало, - не хвилюйтеся. Він розсується і призначений для надійного захоплення смартфона. Він повністю розширюється, щоб вмістити телефони розміром до 167 мм. Цього вистачить навіть для масивних Samsung Galaxy S8 або S10 +.

Gamseir X2
Gamseir X2

Під час вставки смартфона, спочатку необхідно його під'єднати до роз'єму USB Type-C на лівій стороні. Потім надійно затискаєте справа. Обидві сторони мають м'яку підкладку, тому не потрібно турбуватися про те, що ви можете пошкодити телефон. Захвати також в повному обсязі закривають задню частину телефону. Це зроблено навмисно, оскільки забезпечують достатній потік повітря, для достатньої вентиляції і відведення тепла під час гри.

Сам дизайн досить привабливий. Основна частина контролера X2 біла, з чорними бамперами і кнопками. Також є чорні вставки на нижній панелі пристрою. Лівий і правий джойстики підкреслені червоним і синім кольором відповідно. Очевидно, що будь-які занепокоєння про маркість білого кольору - це другорядна проблема, але, в цілому, X2 - гарний контролер.

Gamseir X2

Як ви здогадалися, GameSir X2 надає повний набір елементів управління. Це робить його відмінним вибором для сучасного мобільного геймера. Але якщо ви використовуєте мобільну версію ігор, ви можете грати, керуючи тапамі на екрані. У цьому випадку механічний контролер може бути більш зручним для ваших потреб. GameSir F4 Falcon - це відмінний складаний контролер-грип, який ідеально підходить для такого типу гри.

Потужність і сумісність

У GameSir X2 немає власної батареї. Замість цього він призначений для роботи від вашого смартфона. На перший погляд це здається жахливою ідеєю. Хіба ігрові контролери не споживають багато енергії? У багатьох випадках це так. Але переважна більшість цієї потужності використовується для живлення мікросхем Bluetooth контролерів. З іншого боку, X2 може просто спілкуватися по дротах. Це різко знижує ресурсоспоживання, необхідне для роботи. Фактично, за одну годину середній гравець використає всього 2 mAh батареї. Цей параметр, звичайно ж, може варіюватися в залежності від того, наскільки яро ви натискаєте кнопки.

Gamseir X2

Але як не крути, споживання енергії мізерне. Ви побачите падіння продуктивності батареї на 0,06%, що також може бути нульовим. Фактично, ваш телефон буде споживати більше енергії при взаємодії з традиційним бездротовим Bluetooth геймпадом.

Однак, хоч споживання заряду і мало, але під час гри телефон буде все одно розряджатися. Для цього на торці Gamesir X2 є роз'єм, до якого без проблем можна підключити повербанк або звичайну зарядку через зручної довжини кабель Type-C і продовжувати рубитися в ігри до несхочу.

З іншого боку, X2 сумісний тільки з телефонами Android. Він не буде працювати з iOS і в Apple Store немає навіть додатків для нього. Більш того, він сумісний тільки з новими телефонами Android, що використовують USB Type-C. Якщо ваш телефон заряджається через Micro USB, він не буде працювати. Нам як і раніше подобається простота керування на нових телефонах Android. Але було б непогано мати опцію Bluetooth для більш широкої сумісності. З іншого боку, для цього буде потрібна внутрішня батарея, що буде серйозною зміною конструкції.

Gamseir X2

Проте, GameSir виробляє безліч мобільних ігрових контролерів. Якщо X2 вам не підходить, є багато чого. Наприклад, GameSir T4 Pro або його більш просунута і нещодавно випущена версія Gamesir G4 Pro - відмінний традиційний контролер Bluetooth для Android, iOS або ПК. Для завзятих фанатів Apple вони навіть роблять GameSir i3, який представляє собою спеціалізований корпус контролера тільки для iPhone.

Особливості та функціональність

Головна перевага GameSir X2 - це "дротова" конструкція. Спочатку це може здатися нелогічним. Хіба в наші дні навпаки багато чого не становися бездротовим? У більшості випадків так. Але бездротова технологія краще тільки тому, що зручна через відсутність дротів. Але насправді це не «швидка» передача інформації, хоч, в цілому, тут поняття «швидкий» і відносне. Наприклад, у контролерів Xbox One і PlayStation 4 затримка становить всього 4-8 мілісекунд.

Gamseir X2

У той же час, це неймовірно короткий проміжок часу. Ви навіть не помітите, що геймпад відстає. Але в змагальному багатокористувацькому матчі 4-8 мілісекунд можуть мати величезне значення. Це особливо актуально для реалістичних стрільців, де найшвидший гравець на спусковому гачку виграє матч один на один. Використовуючи провідний контролер, ви рятуєтеся від цієї додаткової затримки. Перетворить X2 новачка в професійного геймера? Звичайно, ні. Але з двох гравців з однаковими навичками перемагає той, у кого менше час лага.

Gamseir X2

Звичайно, це залежить від того, чи зможете ви надійно підключити свій смартфон. Коли ви вперше дивіться на X2, це може здатися проблематичним. Схоже, що доведеться тримати контролер розтягнутим і одночасно вставляти телефон. Або у вас три руки, або ви збираєтеся пошкодити штекер USB Type-C? Але, інженери GameSir передбачали цю проблему. Штекер USB Type-C не фіксується, а може повертатися на 51 градус. Це дозволяє підключити смартфон до того, як він буде повністю вставлений в контролер. Як тільки це буде зроблено, ви можете розсунути контролер з боків і дозволити своєму телефону розміститися всередині.

Gamseir X2

Ще одна цікава особливість Gamsir X2 - це спеціальна кнопка для створення знімка екрана. Для багатьох гравців це може не мати великого значення. Але якщо ви любите робити епічні скріншоти, це дозволить не виходити з гри. Замість того, щоб шукати ярлики і кнопки або намагатися переміщатися по меню за частки секунди, це дозволить зробити операцію в один дотик. Погравши з X2, починаєш шукати відповіді на запитання, чому інші виробники геймпадів ще не впровадили таку функцію.

Висновки

GameSir X2 є одним з найбільш інноваційних мобільних ігрових контролерів на ринку на сьогоднішній день. Замість того, щоб просуватися звичайним шляхом, GameSir створив унікальний дизайн, який підтримує ваш смартфон під час гри. "Дротова" конструкція - його головна сила, оскільки вона дозволяє мінімізувати затримку. Це також найбільша слабкість X2 оскільки він підтримується тільки Android смартфонами з портами USB Type-C. Проте, на ринку існує безліч контролерів Bluetooth, якими можна обійтися якщо ви не в колі власників нових Android смартфонів.

Gamseir X2

Розсувна конструкція забезпечує достатній потік повітря, тому вам не потрібно турбуватися про перегрів смартфона. Він також має дуже хороші і м'які матеріали, тому ваш чохол не буде дряпатися. Не тільки це, але й корпус прекрасний на вигляд. Простий двоколірний дизайн приємний для очей, а виділені джойстики приємно дивують. Напевно хотілося б бачити більш міцний дизайн для великих рук. Знову ж таки, це зробило б X2 більш громіздким. Для більшості людей невеликий розмір і зручність компенсують невелику тісноту розташування елементів управління.