Стандарти цифрового телебачення DVB

10 грудня 2018

Вибираючи супутниковий або ефірний ресивер, багато покупців звертали увагу на присутність одного або декількох логотипів DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, а для деяких приймачів і DVB-S2X на лицьовій панелі пристрою або упаковці.

Швидка навігація:

Більшість не замислюється про значення таких маркувань, припускаючи, що це черговий маркетинговий прийом виробника, загорнутий в красивий логотип додатковий функціонал, що впливає на якість зображення та звуку, який ніколи не стане в нагоді. Ті ж, хто більш пильно ставитися до вибору цифрових приймачів, швидко розуміють, що приставка DVB розшифровується як Digital Video Broadcasting і вказує на приналежність пристрою до класу приймачів цифрового телебачення.

Гібридний ресивер з підтримкою стандартів DVB-S2X / DVB-T2 / DVB-C

Що ж таке цифрове ТБ? Чим воно відрізняється від аналогового? Чи варто переплачувати? Такі питання часто надходять нам від покупців, постараємося трохи пояснити.

Як свідчить Вікіпедія цифрове телебачення - це сучасна технологія кодування відео і аудіо сигналу за допомогою стандартів стиснення MPEG, застосовується для передачі телевізійного зображення і звуку. А термін DVB (Digital Video Broadcasting) вказує на сімейство стандартів цифрового телебачення, розроблених міжнародним консорціумом DVB Project. Спочатку сигнал в такому вигляді мовить тільки з супутника, тому першим з'явився стандарт DVB-S, де S перша буква від слова Satellite, що вказує на приналежність до супутникового телебачення. Згодом цифрове телебачення, в силу значно кращої якості зображення і звуку, а також більшого функціоналу витіснило аналогове не тільки на супутнику, а й в ефірі і кабельних мережах. Всі перераховані вище канали доставки контенту до телеглядача відрізнялися частотними каналами, модуляцією і т.п., тому мали різні маркування:

  • DVB-S , вказує на приналежність до супутникового ТБ;
  • DVB-T , вказує на приналежність до ефірного ТБ;
  • DVB-C , вказує на приналежність до кабельного ТБ.

Як вже згадувалося вище цифрове телебачення має ряд переваг перед аналоговим. Крім більш якісної картинки і звуку, можливо як зображення з роздільною здатністю HD і 4K UltraHD, так і об'ємний звук. Також в потік додається різна допоміжна інформація, це можуть бути кілька аудіо-доріжок, телегід EPG і т.д.

Стандарти цифрового супутникового телебачення DVB-S, DVB-S2 і DVB-S2X.

DVB-S і DVB-S2 - два покоління мовлення цифрового супутникового ТБ, DVB-S з'явився в середині 90-х років минулого століття, а що прийшов йому на зміну DVB-S2 розроблений в 2003 році і остаточно затверджений в 2005. Наявність таких логотипів на приймачі або телевізорі вказує на можливість прийому супутникового телебачення.

Стандарти DVB-S, DVB-S2 і DVB-S2X

Прийнято вважати, що якщо на супутниковому ресівері є логотип DVB-S2, то такий пристрій відноситься до HD приймачів (HDTV тюнер). Для побутових супутникових тюнерів це так, для професійного обладнання - не завжди.

Сама наявність такого логотипу, звичайно ж, не гарантує прийом сигналу з супутника, потрібно додатково встановити супутникову антену, налаштувати її на потрібний супутник, якщо сигнал кодований, то виконати його декодування. Про це детально можна почитати в статті Самостійна установка і настройка супутникової антени .

Найсучасніші супутникові тюнера вже оснащені підтримкою модифікації стандарту DVB-S2 - DVB-S2X . Дана модифікація це розширення стандарту DVB-S2, спрямоване на підвищення продуктивності та додавання нового функціоналу. Поява DVB-S2X було продиктовано новими вимогами до телемовлення, які з'явилися за більш ніж 10 років з моменту виходу DVB-S2.

Сучасна модифікація DVB-S2X характеризується більш ефективними показниками спектральної ефективності співвідношення сигнал / шум (C / N), з підтримкою низьких значень C / N, до -10 dB для мобільних додатків.

Стандарти цифрового ефірного телебачення DVB-T, DVB-T2

DVB-T і DVB-T2 - два покоління стандартів ефірного цифрового ТБ. В Україні масово ефірне телебачення переходить з аналога на цифру саме в DVB-T2, так як він сучасний, більш функціональний, ніж DVB-T.

Стандарти ефірного ТБ DVB-T, DVB-T2

Логотип DVB-T2 на ресівері або телевізорі буде вказувати, що даний пристрій здатне приймати сигнал цифрового ефірного телебачення. Але, як і у випадку зі супутниковим, самого приймача недостатньо, потрібно правильно підібрати і налаштувати ефірну антену, для цього рекомендується прочитати статтю Вибір антени для ефірного телебачення .

Стандарти цифрового кабельного телебачення DVB-C, DVB-C2.

Стандарт DVB-C що це таке? Цифровий стандарт Digital Video Broadcasting-Cable (DVB) відрізняється дуже гарною якістю зображення та звуку. Цифрова передача також характеризується меншою сприйнятливістю до перешкод. Він дозволяє передавати у багато разів більше теле- та радіопрограм, ніж у разі аналогового кабельного телебачення, використовуючи аналогічний діапазон частот.

Стандарт DVB-C активно використовується кабельними операторами і, якщо ви підключені до цифрового кабельного ТБ, ваш телевізор або ресивер підтримує стандарт DVB-C. Всі сучасні телевізори підтримують DVB-C, а якщо у вас пристрій попередніх поколінь, то для прийому цифрового сигналу знадобиться приставка для цифрового кабельного тб. Купити цифровий тюнер можна у нас на сайті, ціна на приставку dvb-c стартує від 200-300 грн.

Багато провайдерів кодують кабельний сигнал, тому для декодування знадобляться карти умовного доступу. Для роботи з такими картами кабельні тюнера оснащені картоприймачем або мають слот під CI модуля умовного доступу. Телевізори, як правило, підтримують CI модуля.

Основна відмінність DVB-C2 від DVB-C - застосування в стандарті другого покоління OFDM замість однієї QAM-модульованої несучої. DVB-C2 більше існує на папері, масового практичного застосування в домашніх мережах не знайшов.

Приставки кабельного ТБ DVB-C:
Amiko Alien 2 (TRIPLE) фото Amiko Alien 2 (TRIPLE)
Більше не випускається
Alma C2200 фото Alma C2200
Більше не випускається
Golden Media Uni-Box 9060CLASS DVB-C фото Golden Media Uni-Box 9060CLASS DVB-C
Більше не випускається
Homecast eM-2150 фото Homecast eM-2150
Більше не випускається
Optibox Gekko Cable HD фото Optibox Gekko Cable HD
Більше не випускається

Присутність одночасно декількох логотипів, наприклад, DVB-S / S2, DVB-T / T2 і DVB-C на телевізорі або приймачі вказує на наявність декількох тюнерів для прийому сигналів з різних джерел. Якщо приймач має кілька різних тюнерів, то його прийнято називати комбінованим або гібридним. Такі пристрої дозволяють власнику приймати сигнал всіма доступними каналами, а, з огляду на, що сучасні ресивери здатні підключатися до мережі інтернет, то додає можливість отримувати доступ до IP-телебачення. У такому випадку кількість каналів легко може переступити за 1000, причому це можуть бути не тільки загальнодоступні канали, а й нішеві - & nbsp; спортивні, наукові, пізнавальні, фільмові, для дорослих.

Кілька прикладів:

  • DVB-T2/C/S2 вказують, що пристрій здатний приймати ефірний, кабельний і супутниковий сигнал,
  • DVB-T2/S2 - дозволить отримати доступ до ефірного та супутникового телебачення.

На відміну від телевізора ресивери набагато більше надають можливостей з прийомом телебачення, зручності роботи зі списками каналів, додатковим функціоналом. Уявний мінус в наявність декількох пультів управління вирішується досить просто - універсальний пульт дистанційного керування, який дозволяє управляти відразу безліччю пристроїв.

Сучасні технології надають найширші можливості для доступу до відео і аудіо контенту, стандарти DVB-C, DVB-T/T2 і DVB-S/S2 лише вказують на можливі варіанти прийому, вибір завжди за Вами.