Устаткування для прийому Xtra TV

18 листопада 2018

Як повідомлялося раніше, оператор супутникового ТБ по підписці Xtra TV змінює спосіб доступу до свого контенту - тепер декодувати сигнал можна за допомогою або модулів умовного доступу Xtra TV CAM CI + , або супутникових приставок Xtra TV Box . Згадане вище провайдерських обладнання підтримує технологію захисту контенту Verimatrix.

Зараз в продаж надійшли CAM-модулі, використовувати які можна в зв'язці з супутниковим ресивером обладнаним слотом для CI + модулів. Список таких ресиверів доступний по посиланням .

Слот CI + - це роз'єм Common Interface, який працює у відносно новому стандарті (протоколі) CI +. Попередня версія (CI) декодує телевізійний сигнал і передає його для подальшої обробки в незашифрованому вигляді на ресивер або телевізор. Зашифровані раніше сигнали в такому випадку відкриті і можуть бути вільно записані або скопійовані, або розшарені на піратські ресурси.

Нова версія CI + (CI Plus) працює з «зворотним шифруванням». Це означає, що дані залишаються зашифрованими ще навіть до безпосередньої передачі на екран. Новий стандарт відповідає вимогам правовласників і допомагає в боротьбі з шаринг-ресурсами.

Наявність тієї чи іншої версії CI зазвичай вказується в маркуванні телевізора або ресивера.
З огляду на, що більшість сучасних телевізорів проходять обов'язкову сертифікацію і ліцензування, то і CI + (якщо зазначена підтримка в характеристиках) буде працювати, а значить і САМ-модуль Xtra TV буде коректно працювати з такими моделями телевізорів.

З супутниковими ресиверами, обладнаними CI слотом, ситуація не така однозначна. Навіть якщо в характеристиках ресивера заявлена підтримка CI + - не завжди ресивер може коректно працювати з модулями. Часто побутові супутникові ресивери не обладнані ліцензованим CI + і мають підтримку СI + на рівні програмного забезпечення (є відповідні плагіни).