Системи колективного перегляду телебачення (СКПТ)

3 березня 2012
      
  • Коротко про СКПТ.
  •   
  • Переваги СКПТ.
  •   
  • Порівняльна таблиця вартості СКПТ.   

Системи колективного перегляду телебачення є найбільш оптимальним рішенням для незалежного перегляду на невеликих житлових об'єктах (готелі, заміські селища, бази відпочинку) з кількістю абонентських точок до 64.

Для того щоб зробити правильний вибір тієї чи іншої системи колективного прийому ТВ, необхідно звернути увагу на деякі важливі пункти, щоб в подальшому адекватно здійснювати обслуговування і управління подібними системами:

      
  1. Гранична кількість абонентів системи.
  2.   
  3. Кількість каналів, доступне всім абонентам.
  4.   
  5. Устаткування, що підтримує колективний прийом супутникового телебачення.
  6.   
  7. Можливість спільного прийому супутникових і ефірних каналів.
  8.   
  9. Вартість системи для конкретного абонента.
  10.   
  11. Права на показ платних каналів.

На сьогоднішній день ринок супутникового обладнання «багатий» пристроями, які надають можливість колективного перегляду супутникових каналів.

Почати, мабуть, варто з конвертерів . У кожного конвертера існує ряд особливостей. Це пов'язано з тим, що різні супутникові канали передаються в різних діапазонах частот з можливими змінами в поляризації.

Для повноцінного прийому супутникових ресивером сигналів різних частотних діапазонів і поляризаций існують, так звані, що перемикаються (Universal) конвертори. Перемикання конвертора на різні види поляризації відбувається після зміни напруги живлення і подачі на конвертор керуючого сигналу від ресивера.

Але очевидно, що для систем колективного перегляду подібний тип конвертора ніяк не підійде. Адже, якщо один з абонентів забажає подивитися канал з вертикальною поляризацією, а інший канал з горизонтальною, відбудеться конфлікт в системі.

Але ж нам потрібен колективний перегляд, чи не так? А така система має на увазі одночасний і стабільний прийом супутникових каналів у всіх без винятку режимах поляризації і поддиапазонах. Для цих цілей і існують такі типи конверторів як QUATTRO (4 фіксованих виходу).

У таких конверторах кожен вихід відповідає за один поддиапазон частот і за один вид поляризації. Подібне обладнання може бути використано для прийому супутникового сигналу декількома абонентами і в поєднанні з мультсвічамі є базою для побудови систем колективного перегляду телебачення.

Мультисвіч - це пристрій, який отримує сигнали від конверторів та в подальшому перерозподіляє їх на необхідну кількість супутникових ресиверів. Виходи на QUATTRO-конверторі позначені так само, як і входи на Мультисвічі, що говорить про передачу конкретного сигналу від супутника - певна поляризація і один поддиапазон (LH, LV, HH, HV) .

Для збільшення кількості супутників, з яких здійснюється прийом, мультісвічи роблять з подвоєним або потрійним числом входів - за чотири на кожен ухвалений супутник. Додатково в Мультисвічі відбувається ще підсумовування супутникового сигналу з ефірним / кабельним. Комутація в даних пристроях відбувається за стандартними протоколами управління DISEqC.

Зараз існує великий вибір мультісвічей з різною кількістю виходів (від 4 до 16) для підключення Абонентське приставок. Але що ж робити, якщо потрібно роздати супутниковий сигнал на більшу кількість абонентів виходів?

У такому випадку застосовують різні схеми каскадирования, передбачені виробниками мультісвічей для рішень колективного перегляду ТБ. За кількістю виходів і входів мультісвічи діляться на кінцеві і прохідні. Головна відмінність між ними в тому, що кінцеві застосовуються в тому випадку, коли кількість абонентів мережі не більше його виходів, а також в разі завершення останнім мережі каскадирования. У прохідних ж мультісвічей є додаткові виходи, сигнал на яких аналогічний сигналу на входах. Таке рішення дозволяє домогтися збільшення кількості абонентів, що підключаються в системі шляхом схем каскадирования мультісвічей.

Як показує практика, не завжди є необхідність прийому всіх видів сигналів з одного супутника. Виходячи з цього, навіть за допомогою Мультисвічі, розрахованого на прийом всього лише двох супутників в деяких системах колективного перегляду вдається збільшити кількість прийнятих супутників.

Не важко здогадатися, що кожна система колективного перегляду телебачення, може бути реалізована різноманітними способами, що, природно, залежить від конкретно поставлених завдань - кількість абонентів, кількість супутників і їх особливості телемовлення.

Але очевидні вигоди, які несе подібне рішення, для конкретних абонентів відображаються в першу чергу в економії витрат на придбання супутникового ТБ, його монтаж і обслуговування. Для власників же житлових об'єктів, наявність система колективного перегляду телебачення може стати «козирною картою в рукаві», яка допоможе залучити покупців або відвідувачів до їх об'єктів.