Ввімкнення живлення на Т2 тюнері

10 січня 2022

Потрібно ввімкнути живлення 5В на активну антену з Вашого Т2 тюнера? Тут Ви можете ознайомитись з покроковою інструкцією з самостійного включення через меню ресивера.

Вступ

При підборі антени для перегляду ефірного цифрового ТБ часто найкращим вибором є встановлення активної антени. Якщо ефірна ДМХ антена активна кімнатна або зовнішня , вона має підсилювач та потребує подачу живлення 5В чи 12В. При підключенні до ефірного цифрового ресивера Т2 зазвичай нема потреби купувати додатково інжектор або блок живлення за виключенням, коли потрібно подати 12В чи більше. Майже всі DVB-T2 ресивери мають можливість ввімкнення живлення 5В в меню всього в кілька кліків, як зробити це самостійно, ми розповімо нижче.

Ресивери

Просимо звернути увагу: більшість DVB-T2 приймачів мають доволі ідентичне меню, що може повторюватись повністю чи частково. Наприклад World Vision T624D3 однакове меню в серії T62ХХХ, подібне можна спостерігати і в ресиверах Т2 UCLAN, Satcom, Оpenbox, а Mecool має те ж меню що і Gi Uni 2++, з різницею тільки в тюнерах - в Андроїд- Ресивер Galaxy innovation відсутній супутниковий тюнер.

World Vision T624D3

При першому запуску World Vision T624D3 або після скидання пристрою відкривається Гід з налаштування:

З пульта дистанційного керування необхідно натиснути Exit для переходу до головного меню. Клавішами навігації Вліво/Вправо переходимо в підменю Пошук, далі клавішами навігації пульта Вгору/Вниз переходимо до рядка Живлення антени:

Клавішами навігації пульта дистанційного керування Вліво/Вправо змінюємо положення на " Увімк.", і піднімаємося вгору, до рядка Автопошук, після чого підтверджуємо вибір клавішею ОК на пульті. Запускається автоматичний пошук каналів:

Ми побачимо на кілька секунд спливаюче повідомлення з інформацією про кількість знайдених каналів та попередження Процес збереження. При цьому збереження списку каналів здійснюється автоматично.

Після завершення сканування відкривається перший канал зі списку відсканованих

Якщо є необхідність підстроювання антени через слабкий сигнал, радимо тричі натиснути кнопку Info. Відкриється збільшена шкала сигналу, якою можна переналаштувати антену.

uClan T2 HD SE Metal

При першому запуску uClan T2 HD SE Metal або після скидання пристрою відкривається Гід по налаштуванню:

З пульта необхідно натиснути Exit для переходу до головного меню. Клавішами навігації Ліворуч/Праворуч переходимо в підменю Пошук, далі клавішами навігації пульта Вгору/Вниз переходимо до рядка Живлення антени:

Клавішами навігації пульта дистанційного керування Вліво/Вправо змінюємо положення на " Вкл.", і піднімаємося вгору, до рядка Автопошук, після чого підтверджуємо Вибір клавіш ОК на пульті. Запускається Автопошук каналів:

Ми побачимо на кілька секунд спливаюче повідомлення з інформацією про кількість знайдених ТБ та Радіоканалів та попередження Прошивається, будь ласка, зачекайте. При цьому збереження списку каналів здійснюється автоматично.

Після завершення сканування відкривається перший канал зі списку відсканованих

Якщо є необхідність підстроювання антени через слабкий сигнал, радимо тричі натиснути на пульті ДК кнопку Info. Відкриється збільшена шкала сигналу, якою можна переналаштувати антену.

Satcom T555 Т2 HEVC

Розробники Satcom T555 Т2 HEVC змогли те, що не під силу конкурентам. При першому увімкненні у вікні Гід по налаштуванню є пункт Живлення антени

Клавішами навігації пульта дистанційного керування Вгору/Вниз пересуваємося по меню в пункт Живлення антени і натискаючи Вліво/Вправо змінюємо значення на Вкл. Далі клавішами Вгору/Вниз опускаємося до наступного рядка Пошук каналів та запускаємо автоматичне сканування клавішею ОК на пульті ДК.

Виконується сканування. Чекаємо кілька хвилин, доки побачимо Процес збереження і кількість відсканованих теле- та радіоканалів. Відразу після сканування відкривається перший канал зі списку.

Оскільки в ресівері Satcom T555 Т2 HEVC немає інформації про якість каналу, що проглядається, для підналаштування антени слід натиснути кнопку Info двічі.

Openbox T2-06 Mini

Ресивер Openbox T2-06 Mini також передбачає включення живлення антени в однойменному меню при стартовому вікні Первісна установка. Вибираємо Включено та переходимо в рядок Пошук каналів, підтверджуємо клавішею ОК на пульті ДК.

У вікні автоматичного пошуку з скануванням з'являються доступні канали. Після завершення сканування список каналів зберігається з повідомленням Збереження даних у інформаційному вікні, і одразу ж ресивер перемикається в режим перегляду.

Клавішами Info відкривається інформація про якість сигналу і телегід, можна використовувати і щоб поправити антену і для отримання інформації про телепрограму, що переглядається за наявності Телегіда.

Якщо ж антену змінили з пасивною на активну, і знадобилося включення – переходимо Меню – Пошук каналів, опускаємось у підменю Живлення антени та виставляємо Включено. Переходимо в підменю Автоматичний пошук та запускаємо сканування каналів:

UCLAN Denys H.265 T2

Ресивер UCLAN Denys H.265 T2 є одним з найбільш просунутих у нашій статті, проте майстер установки побудований інакше - при першому включенні або після скидання налаштувань майстер установки пропонує обрати мову, натисканням синьої кнопки пульта перемикаємось у наступний пункт майстра налаштування

Налаштування часу можна виставити відразу, або пізніше, якщо не підтягнеться правильний час з мережі. натисканням синьої кнопки пульта перемикаємось у наступний пункт меню

У вікні Початкова установка клавішами вгору/вниз пересуваємося по меню в DVBT2 Settings і підтверджуємо за допомогою ОК на пульті.

Нарешті ми дійшли до потрібного нам вікна DVBT2 Settings, переходимо в рядок Живлення антени, змінюємо положення на Вкл, далі переходимо в рядок DVB-T2 авто пошук, і натискаємо Ок, запускаючи сканування.

Потрапити в це ж меню коли ресивер раніше проходив початкову настройку можна виконавши наступну комбінацію: Menu - FAV для відкриття головного меню, і в першому пункті меню Налаштування переходимо в DVBT2 налаштування - DVBT2 Settings.

Після закінчення сканування спливаюче вікно Пошук завершено повідомляє про збереження списку каналів - Запис даних.

Відразу після збереження ресивер переходить у режим перегляду каналів. При перемиканні відображаються значення рівня та якості каналів, щоб увімкнути режим підстроювання, натисніть на пульті двічі Info, відкриється велика шкала сигналу.

Mecool KIII Pro

Ресивер Mecool KIII Pro побудований на Android ОС, тому вимагає трохи більше уваги. Запускаємо з головного меню або списку програм додаток ЦТБ (DTV), при першому включенні він пропонує виконати пошук каналів, відмовляємось. На пульті натискаємо Menu, переходимо в пункт Налаштування ЦТБ.

У вікні Інформація вибираємо пункт DVB T/T2, і підтверджуємо вибір кнопкою Ок.

У вікні Загальні налаштування DVB T/T2 необхідно виставити пункт Живлення антени в положення Увімкнути, та змінити регіон на Україна, як показано нижче.

Повертаємось у головне меню, переходимо в пункт Інсталяція.

У вікні Інформація вибираємо пункт DVB T/T2, і підтверджуємо вибір кнопкою Ок.


У вікні Інсталяція DVB T/T2 вибираємо пункт Автопошук і підтверджуємо вибір кнопкою ОК на пульті ДУ.

У вікні Пошук можна виставити тип сервісу на ТБ, оскільки радіоканалів доступний лише один, у той час як через інтернет доступні сотні різних радіостанцій усього світу. Натискаємо кнопку Старт, запускається автоматичне сканування каналів:

Після закінчення сканування ми побачимо результат пошуку. Для збереження необхідно натиснути Ок.
Ресивер переходить до перегляду каналів. У разі перемикання відображається шкала рівня та якості, на жаль, збільшення шкали не передбачено.

Висновки

Як бачите, нічого складного тут нема – витративши всього кілька хвилин, Ви можете подати живлення на антену без залучення спеціалістів. Якщо Вашого ресивера немає в нашій статті – інструкція фактично універсальна, оскільки більшість ресиверів мають схоже меню, з незначними відмінностями назв або порядку пунктів і підпунктів меню. Сам алгоритм дій - той самий: у стартовому меню, або меню Пошук включаємо подачу живлення, за необхідності вибираємо регіон Україна та запускаємо Автопошук.

Приємного перегляду!