Вибираємо коаксіальний кабель для цифрового телебачення

9 липень 2021

При установці супутникового або ефірного цифрового телебачення основна увага приділяється антени і ресивера. Мало хто замислюється і звертає увагу на вибір антенного кабелю. А адже саме від його характеристик залежить як довго ми будемо насолоджуватися бездоганною якістю зображення і звуку. Як же правильно вибрати коаксіальний кабель для телебачення? На що звернути увагу при підборі і який коаксіальний кабель краще? Про це в нашій статті.

Де використовується коаксіальний кабель?

Прийнято вважати, що виникаючих перешкодах телевізійному сигналу винна антена. Але не варто поспішати з висновками - міняти антену. Часто виявляється, що справжня причина - неправильно підібраний або неякісний коаксіальний кабель з великими втратами. Щоб уникнути таких неприємностей, варто розуміти його будову та які елементи роблять основний вплив на його роботу.

Супутникова тарілка або Т2 антена приймає радіо- і телевізійні хвилі і перетворює їх в електричний сигнал. Він передається по коаксіальному кабелю до супутникового ресивера або ефірного тюнера. А далі від приймачів на телевізор. Таким чином, ви отримуєте звук та зображення на своєму телевізорі. Тому антена і кабель однаково важливі протягом усього процесу.

Будова коаксіального кабелю

З чого ж складається телевізійний кабель. Розглянемо його будову.

антенний кабель

Телевізійний антенний кабель класифікується як коаксіальний кабель і виконує функцію передачі даних. Він складається з:

 • зовнішня оболонка - пластиковий утеплювач;
 • обплетення - мідна або алюмінієва сітка;
 • екран - алюмінієва або мідна фольга;
 • діелектрик - пластиковий прошарок;
 • внутрішній провідник - жила кабелю з міді або сталі з мідним покриттям.

Кожен з цих елементів виконує певну функцію і має великий вплив на загальну якість коаксіальногокабелю. Знання їх властивостей дозволяє вам самостійно оцінити, яка модель найкраще підійде у вашому випадку.

Який антенний кабель найміцніший?

Дуже важливо вибирати антенні кабелі з досить міцною зовнішньою оболонкою. Таку оболонку найчастіше виготовляють з ПВХ (полівінілхлориду) або поліетилену (поліетилену). Перший тип призначений для використання всередині приміщень, другий для зовнішньої прокладки. На нашому сайті ви знайдете широкий вибір міцних кабелів, таких як FinMark F1160BV або FinMark F690BVcu.

Для довговічності антенного кабелю також важливий діелектрик, тобто шар пластику, який запобігає переміщенню жили і фольги відносно один одного. Він повинен бути фізично спіненим - тоді він не буде крихким і дозволить сильніше згинати кабель.

Якої товщини повинен бути кабель антени?

Найважливішим елементом телевізійного антенного кабелю є внутрішня жила. Тип використовуваного матеріалу і його товщина впливають на рівень ослаблення (загасання) сигналу. Кабелі з низьким загасанням дозволяють підтримувати високу якість передачі.

На граничній частоті 862 МГц вона повинна бути менше 21 дБ, що гарантує, наприклад, коаксіальний кабель FinMark F690BV, доступний в нашому магазині. Коаксіальний кабель FinMark F660BV також гарантує гарну якість передачі сигналу навіть на великих відстанях.

Сердечник може бути виготовлений з міді (Cu) або стали з мідним покриттям (CCS). Мідь - кращий провідник, але сталь міцніше. Більший діаметр провідника означає велику активну провідну поверхню і, отже, кращу передачу. Тому кращі моделі повинні бути товщі за 1 мм, наприклад коаксіальний кабель FinMark F690BVcu, доступний в нашому магазині.

Які антенні кабелі гарантують найкращу якість зображення?

Навіть самий товстий мідний сердечник не гарантує бездоганної передачі, якщо він не закріплений належним чином. Перший бар'єр в антенном дроті - це обплетення. Сітка з проводів електромагнітно герметична і захищає від зовнішніх перешкод. Для щільного плетіння є, наприклад, коаксіальний кабель FinMark F660BVF, доступний в нашому магазині. Друга захист – екран, тобто алюмінієва або мідна фольга. Вона не тільки ізолює, а й запобігає проникненню сигналу назовні, щоб той не слабшав.

Найкращу якість гарантують коаксіальні кабелі з високим ступенем електромагнітної герметичності, завдяки наявності екрану з декількох шарів. Сьогодні існує кілька класів: B, A, A+ та A++. На ринку доступні:

 • двошарові (twinshield - фольга-тасьма),
 • тришарові (trishield - фольга-тасьма-фольга),
 • чотирьохшарові (quadshield - тасьма-фольга-тасьма-фольга).

Потрійний захист вже гарантує відмінну якість, тому такі моделі, як FinMark F6TSV і FinMark F6TSVcu отримали популярність.

Як розпізнати хороший кабель для супутникової антени?

Підводячи підсумок - якісний кабель для цифрового телебачення повинен мати наступні параметри:

 • міцна оболонка з ПВХ або ПЕ з додаванням гелю;
 • внутрішній провідник товщий за 1 мм;
 • обплетення товщиною не менше 0,16 мм;
 • потрійна або чотирикратна ізоляція;
 • загасання менше 21 дБ.

На сайті www.agsat.com.ua ви знайдете якісні антенні кабелі в бухтах різної якості, довжини і вартості. Ви обов'язково знайдете варіант, який підходить саме вам!