Вибираємо перехідник з HDMI на DVI

26 січня 2021

Як вибрати роз'єм, який дозволить вам повністю використовувати весь потенціал монітора або телевізора? Ви точно зустрічали маркування HDMI, DisplayPort, DVI, VGA/D-Sub. У нашому матеріалі поговоримо про роз'ємі DVI.

hdmi to dvi

Часто виникає ситуація коли потрібно підключити DVI монітор до HDMI, тобто до старого монітора з роз'ємом DVI потрібно підключити сучасний супутниковий ресивер або Т2 приставку з HDMI виходом. Або до вашого телевізора або монітора вже підключено велику кількість периферійних пристроїв і всі роз'єми HDMI зайняті. І залишився єдиний вільний цифровий вхід DVI. Класичний HDMI кабель не вирішить таку задачу. В такому випадку краще використовувати HDMI-DVI адаптер або кабель.

Виробники аксесуарів побутової електроніки пропонують велику різноманітність рішень для з'єднання аудіо та відео пристроїв між собою і з зовнішніми носіями інформації. При цьому кількість цифрових інтерфейсів HDMI в корпусі обмежена, тому варто подумати про використання альтернативних інтерфейсів, таких як DVI.

Такий роз'єм поступово зникає з нових пристроїв, але багато раніше придбаних телевізорів, моніторів, проекторів оснащені їм і можуть використовуватися протягом тривалого часу.

DVI роз'єм

Існує кілька різновидів роз'єму DVI. Основний розподіл - Single link (одинарний режим) або Dual link (подвійний режим). Перший забезпечує максимальну вихідну дозвіл до 1920x1200 (60 Гц) або 1920x1080 (75 Гц). Другий дозволяє отримувати роздільну здатність екрану 2048x1536, 2560x1080, 2560x1600.

Типи DVI роз'ємів:

  • DVI-A Single Link — тільки аналогова передача.
  • DVI-I — аналогова і цифрова передача.
  • DVI-D — тільки цифрова передача.

Однак великим обмеженням для Single link є максимальна частота оновлення екрану. 60 Гц можна вичавити тільки з Full HD. Dual Link дозволяє набагато більше. Для нього існують такі обмеження:

  • 1920x1080 до 144 Гц;
  • 2560x1080 до 100 Гц;
  • 2560x1440 до 75 Гц;
  • 3440x1440 до 60 Гц;
  • 3840x2160 до 30 Гц.

Приймаючи рішення про такий тип підключення, варто уважно вивчити виходи відеокарти та монітора. Тільки це дозволить уникнути помилок при покупці кабелю. І це не складно. Стандарт DVI ділиться не тільки на одинарний і подвійний. Це найкраще проілюстровано:

Різновиди DVI

Ця схема Female роз'ємів з Wiki. Як бачимо, тут присутній роз'єм DVI-D в варіанті Dual Link, що означає найширші можливості для даного типу з'єднання.

HDMI роз'єм

Далі розглянемо найпоширеніший на сьогодні стандарт. Звичайно ж, річ йде про HDMI, який є в супутникових і Т2 тюнерах, ТВ приставках та ігрових консолях, моніторах і телевізорах і т.д. Порт дозволяє відправляти не тільки відео, але і аудіо.

кабель з роз'ємом HDMI

HDMI починав досить скромно. Перші версії 1.0 і 1.1 можуть підтримувати дозвіл Full HD тільки до 60 Гц. Однак з 2003 року багато чого змінилося.

Етапи формування стандартів HDMI

HDMI 1.2 збагатив можливості сокета дозволом Quad HD при 30 Гц.

Наступна еволюція (1.3) дала збільшення пропускної спроможності з 3,96 Гбіт/с до 8,16 Гбіт/с. Це призвело до зміщення меж оновлення екрану до 144 Гц при 1080p і до 75 Гц в разі 1440p. Підтримка інших дозволів не додана.

А ось з версією 1.4 з'явилася підтримка 4K з максимальною частотою 30 Гц. Інше залишилося без змін.

До останнього часу найбільшою проблемою з портом була відсутність підтримки надшироких дозволів (так, навіть в 1.4). Можливо, тому не були створені варіанти 1.5, 1.6 і т. д.

Тільки з версією 2.0 вдалося заповнити цю прогалину і поява її стало великим кроком вперед. В цьому випадку краще всього використовувати прозорі маркери для повної специфікації. Кількість підтримуваних дозволів зросла до п'яти.

Версія HDMI 2.1 додала ще більше можливостей, що стосуються ще більшого максимального дозволу та масиву даних, що передаються. Детальніше про останню версію читаємо по посиланню Специфікація HDMI 2.1.

HDMI to DVI: кабель або адаптер?

Як підключити DVI до HDMI? Вивчаючи пропозиції на ринку в пошуках оптимального варіанту для підключення пристроїв з інтерфейсами HDMI і DVI, в основному зустрічається два рішення:

  • Адаптер, він же перехідник DVI to HDMI. Це автономний елемент, оснащений двома роз'ємами - HDMI з одного боку, DVI з іншого. Перехідник дозволить підключити супутниковий або Т2 тюнер, ноутбук або комп'ютер до монітора. Якщо для коректної роботи пристроїв потрібно двосторонній зв'язок, перед покупкою переконайтеся, що адаптер працює в обидві сторони.
  • Кабель HDMI-DVI - це один кабель з різними роз'ємами на кінцях. Підключення кабелю DVI до HDMI не вимагає використання додаткових елементів, наприклад, перехідників. У той час як стандартні кабелі HDMI зазвичай працюють з двох сторін, в разі кабелів з різними закінченнями використовується односторонній принцип. При виборі відповідного кабелю зверніть увагу на напрямок, в якому передається сигнал, або придбайте дорожчий кабель з двостороннім зв'язком.
HDMI-DVI адаптер або кабель

Як вибрати кабель або адаптер?

Як і в будь-якому іншому виборі все залежить від якості компонентів. Якщо ми перемкнемо сигнал з роз'єму HDMI на DVI, і це буде постійне з'єднання, яке ми не збираємося міняти, кабель хорошої якості з двосторонньою передачею буде дуже гарним рішенням.

Коли у нас вже є якісний кабель HDMI, то варто вдатися до покупки гарного перехідника HDMI-DVI.

При виборі кабелю для конвертації з HDMI на DVI, особливо в разі односторонньої передачі, переконайтеся, що він буде працювати в правильному напрямку. Це особливо важливо при виникненні ситуації, коли потрібно підключити комп'ютер до телевізора через DVI-HDMI.

Що краще HDMI або DVI?

Обидва інтерфейси дозволяють передавати цифровий сигнал, але DVI також може працювати як аналоговий роз'єм. Тому вибираючи через що краще підключати монітор DVI або HDMI відповідь очевидна. Інтерфейс, який пропонує набагато більше можливостей, особливо в останніх версіях, - це більш сучасний HDMI.

  • HDMI (High Definition Multimedia Interface) – це технологія передачі цифрових аудіо-і відеосигналів, яка отримала широку популярність в 2000-х роках. Ідея впровадження цього стандарту полягала в вільному підключенні електронних пристроїв, таких як: цифрові телевізори, монітори, комп'ютери, супутникові ресивери, DVD і Blu-ray плеєри, ігрові консолі і т. д.
  • DVI (Digital Visual Interface) – з'явився в 1999 році, як наступник популярного раніше аналогового роз'єму VGA. Він забезпечує аналогову і цифрову передачу з роздільною здатністю Full HD. DVI поступово поступається місцем новому поколінню роз'ємів DisplayPort, які є альтернативою HDMI.

Нескладно здогадатися, що в порівнянні більш сучасний інтерфейс HDMI краще. Перш за все, він більш популярний і постійно розвивається разом з цифровими технологіями, а тому в нових версіях пропонує максимальні можливості перенесення даних в сучасній побутовій електроніці.

Переваги та недоліки HDMI

І наостанок позначимо переваги та недоліки технології HDMI.

Переваги:

  • максимальна довжина HDMI кабелю до 15 м;
  • передача зображення з роздільною здатністю до 8K UltraHD при частоті 120 Гц, в специфікації HDMI 2.1;
  • популярний інтерфейс, використовуваний в якості стандарту багатьма виробниками побутової електроніки;
  • двостороння передача даних.

Недоліки:

  • необхідність використання підсилювачів сигналу на великих відстанях;
  • не завжди гарна якість і виконання електромонтажу для несертифікованої продукції.

Незалежно від того, вирішите ви купити адаптер або кабель з DVI на HDMI, обов'язково звертайте увагу на якість виробу. Сертифіковані продукти обов'язково будуть проводитися відповідно до рекомендацій організацій, які впроваджують даний інтерфейс на ринок електронних пристроїв. Це дає впевненість у тому, що кабель, накінечники та перехідники виготовлені з матеріалів, якість яких гарантує стабільне з'єднання і передачу даних без демпфірування. Це дуже важливо для комфорту користувача і отримання високоякісного аудіо-відео.