Як вибрати WiFi адаптер?

24 липень 2020

Підготували невеликий матеріал про те, як підібрати wi-fi адаптер. У статті розглянемо основні моменти, на які слід звернути увагу при виборі WiFi адаптера.

Що таке WiFi адаптер?

Це функціональний пристрій, який знайшов широке застосування серед користувачів, для яких важливим є простота і зручність у використанні.

WiFi адаптер - це бездротовий мережевий пристрій, який гарантує отримання та передачу даних в локальній мережі з роутером або точкою доступу, часто з подальшим підключенням до мережі Інтернет. Такі пристрої використовують різні стандарти зв'язку.

Вибір WiFi адаптера

За способом підключення можуть бути::

 • USB WiFi адаптери - підключатися до USB або MicroUSB роз'ємів,
 • мережеві WiFi карти, що використовують для підключення роз'єм PCI Express.

Бездротовий мережевий адаптер забезпечує більш низьку швидкість передачі даних, ніж кабельне з'єднання. Однак це рішення має безліч переваг. З ним ми не тільки скоротимо кількість кабелів, а й зможемо використовувати мережу в кожній кімнаті. Мережевий WiFi адаптер є дуже універсальним пристроєм. Ми можемо підключити його до ноутбука, настільного комп'ютера, телевізора, супутниковому або ефірному ресивера, ігрової консолі та багато яких інших пристроїв, що підтримують сумісні стандарти.

Типи адаптерів Wi-Fi - що вибрати?

Перш ніж перейти до вибору WiFi адаптера для ноутбука або настільного комп'ютера, ми повинні звернути увагу на деякі важливі аспекти. Мережевий адаптер USB відрізняється по дизайну і специфікації від внутрішнього WiFi модуля, хоча і виконує одні й ті ж функції. Якщо коротко, то:

 • Зовнішній адаптер - це зазвичай USB-приймач WiFi. Це невеликий та компактний пристрій, який отримав значне визнання серед клієнтів. Однак його конструкція не дуже довговічна, тому що контакти можуть бути схильні до пошкоджень. При виборі WiFi USB-модуля ми також повинні пам'ятати, що у багатьох моделей є проблеми з недостатнім покриттям. Конструкція пристрою також включає в себе антену WiFi. Таке обладнання ідеально підходить для ноутбука або настільного комп'ютера, Т2 тюнера або супутникового ресивера.
 • Внутрішня карта - WiFi карта до настільного комп'ютера, можна підключити через вхід PCI Express. Це ідеальне рішення для ПК, яке забезпечує постійне бездротове з'єднання.


USB WiFi модем буде відмінним рішенням, якщо ви хочете використовувати його для багатьох пристроїв. Це невеликий і універсальний пристрій, але надзвичайно важливим елементом буде вбудована в конструкцію потужна WiFi-антена.

Зовнішній USB WiFi адаптер - це мобільний пристрій, ми можемо легко підключити USB-адаптер WiFi до настільного комп'ютера або ноутбука, а потім перемістити його і підключити в USB роз'єм супутникового ресивера або Т2 тюнера.

Внутрішня карта, підключена через роз'єм PCI Express, навпаки, краще підійде для ПК. Вона не має такої мобільності, найчастіше використовується стаціонарно. Але має ряд інших переваг - невисокий показник відмов і стабільне з'єднання.

Який Wi-Fi адаптер вибрати?

Перед покупкою WiFi адаптера для комп'ютера, ноутбука, супутникового ресивера або Т2 тюнера слід звернути увагу на окремі елементи технічної специфікації. Завдяки цьому ми зможемо прийняти правильне рішення про покупку.

Ось докладна інформація.

 • Потужність антени - цей параметр надає ключовий вплив на комфорт роботи. Антена WiFi для вашого комп'ютера повинна забезпечувати стабільне з'єднання. Модуль Wi-Fi USB з більш низькою потужністю антени може відмінно працювати, якщо маршрутизатор знаходиться поруч.
 • Кількість антен - чим більше антен у WiFi-адаптера для ПК або ноутбука, тим вище швидкість, гарантована мережевою картою. Варто звернутися до пристроїв, в яких є більше однієї антени USB WiFI.
 • Можливість заміни антени - окремі моделі дозволяють замінювати комплектну антену на більш чутливу. Таке рішення застосовується в основному для внутрішніх бездротових мережевих карт.
 • Антенний роз'єм - можливість установки додаткової антени на борту приймача WiFi стане відмінним рішенням для підвищення рівня сигналу.
 • Радіус дії - надзвичайно важливий параметр, особливо коли роутер знаходиться на суттєвій відстані від пристрою. І адаптер WiFi в ноутбуці, і мережева карта WiFi в настільному комп'ютері повинні забезпечити нам максимальний комфорт при використанні Інтернету.

Сучасні комп'ютери і ноутбуки сумісні з більшістю WiFi адаптерів. Деякі, навіть при підключенні не знадобляться встановлювати драйвери. Для інших доведеться встановлювати драйвери, особливо, це стосується внутрішніх мережевих карт.

Базовим при виборі WiFi адаптера буде швидкість передачі даних, яка, в свою чергу, залежить від підтримуваного стандарту зв'язку.

Стандарти зв'язку IEEE 802.11

Наступні стандарти багато чого нам розкажуть про параметри покриття.

Стандарт IEEE 802.11a

Один з перших високошвидкісних стандартів бездротових мереж, на сьогодні рідко використовуваний. Дозволяє передавати сигнал зі швидкістю до 54 Мбіт/с на частоті 5 ГГц.

Стандарт IEEE 802.11b

Стандарт IEEE 802.11b не є продовженням стандарту 802.11a, має передбачуваний радіус покриття до 47 метрів в приміщенні і 96 метрів на вулиці. Він підтримує максимальну швидкість передачі даних до 11 Мбіт/с на частоті 2,4 ГГц.

Стандарт IEEE 802.11g

Даний стандарт здатний підтримувати швидкість до 54 Мбіт / с на частоті 2,4 ГГц. Іноді зустрічається на вбудованих модулях старих ноутбуків або недорогих роутерах.

Стандарт IEEE 802.11n

Дуже популярний стандарт діапазону WiFi - ноутбуки, настільні комп'ютери і багато інших пристроїв можуть використовувати його. Він забезпечує швидкість передачі даних від 150 до 600 Мбіт/с та працює на двох частотах - 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Стандарт IEEE 802.11ac

Стандарт, який забезпечує пропускну швидкість до 500 Мбіт/с на одній станції, що працює на частоті 5 ГГц.

Персональні комп'ютери з WiFi, ноутбуки та багато інших пристроїв, що підтримують бездротовий зв'язок, можуть швидко і ефективно підключатися до мережі. Однак перед покупкою слід уважно ознайомитися з технічними характеристиками.

Асортимент продукції дуже широкий. Перед покупкою кожного з них ми повинні прочитати опис, в якому включена повна технічна специфікація. Слід уважно вивчити, чи є модель сумісна з вашими пристроями. Відгуки користувачів також будуть корисні при пошуку.

До яких пристроїв можна підключити Wi-Fi адаптер?

Адаптер WiFi може бути підключений до багатьох пристроїв, проте найбільш часто використовується для:

 • ноутбуків і персональних комп'ютерів,
 • супутникових ресиверів,
 • Т2 тюнерів,
 • телевізорів.

WiFi адаптер для ноутбука

Сучасний WiFi адаптер з великою часткою ймовірності дуже добре себе проявить на старих ноутбуках. Сучасні ноутбуки зазвичай вже оснащені модулем WiFi останнього покоління. Однак іноді він може бути пошкоджений або працювати неналежним чином. В цьому випадку зовнішній мережевий WiFi адаптер буде ідеальною заміною.

WiFi адаптер для персонального комп'ютера

Кращим рішенням буде внутрішня мережева WiFi карта високого класу. Це відмінна пропозиція для отримання задовільного рівня сигналу і стабільного з'єднання. Новачкам слід прочитати керівництво - як підключити настільний комп'ютер до WiFi. Це надзвичайно проста процедура, яка не відніме багато часу.

З недорогих адаптерів для ноутбуків і комп'ютерів заслуговує на увагу модель UCLAN 5dBi на чіпі RTL8192EU, яка підтримує швидкість передачі даних до 300 Мбіт/с. Змінна антена буде додатковою перевагою.

WiFi адаптер для телевізора

Як і у випадку з сучасними ноутбуками нові телевізори можуть мати вбудований WiFi модуль. Однак не всі вбудовані модулі забезпечують стабільне з'єднання, вони також можуть виходити з ладу. Також є користувачі, які встановлюють мережеві адаптери з більш потужною антеною на телевізор, так як рівня сигналу у вбудованого адаптера недостатньо.

З вибором WiFi адаптера для телевізора потрібно бути дуже акуратним, так як певні моделі телевізорів підтримують обмежену кількість мережевих адаптерів.

Якщо ми вибираємо універсальну модель, ми повинні перевірити, чи сумісна вона з нашим телевізором. Подробиці по цій темі можна знайти в описі продукту і на сайті виробника.

WiFi адаптер для Т2 тюнера

В 2018 році українські домогосподарства перейшли на цифрове ефірне мовлення стандарту DVB-T2. Це призвело до масової купівлі Т2 приймачів. Багато з таких тюнерів крім прийому ефірного телебачення мають вбудований медіаплеєр. Такий плеєр здатний відтворювати мультимедійний контент з USB накопичувача, а також відео з онлайн ресурсів. Потрібно тільки організувати підключення до мережі Інтернет. І якщо це не Т2 тюнер з LAN портом, то таке підключення можна здійснити через USB WiFi адаптер. Потрібно тільки підібрати сумісний пристрій.

На нашому сайті це зробити досить таки просто. Знайти Т2 приставку і на сторінці товару натиснути на кнопку «Дізнатися з якими USB Wi-Fi модулями може працювати даний ресивер».

Вибір WiFi адаптера для Т2 тюнера

У списку вибрати потрібний WiFi адаптер.

З досвіду використання та відгуків покупців добре зарекомендували себе WiFi адаптери Clonik WiFi Wireless RT5370 і NetStick5 5dBi RT5370 на чіпі RT5370, а також NetStick7 2dBi MT7601 на Mediatek MT7601.

WiFi адаптер для супутникового ресивера

Схожа ситуація зі супутниковими ресиверами. Сучасні супутникові ресивери давно перестали виконувати моно-завдання. Зараз супутниковий ресивер - це мультимедійний комбайн, в якому одна з функцій, це прийом сигналу супутникового ТБ. А так він здатний відтворювати фільми як із зовнішніх або мережевих накопичувачів, так і підключатися до онлайн-сервісів, кінотеатрів. Для всього цього знадобиться стабільне бездротове підключення. Якщо в ресівері є Ethernet роз'єм, то можна підключитися «по кабелю». А якщо немає - використовувати сумісний USB Wi-Fi адаптер.

Яка ціна на Wi-Fi адаптер?

Ціни на Вай фай адаптери коливаються в широкому діапазоні. Можна заплатити менше 100 грн. за недорогий USB WiFi адаптер, а можна витратити і кілька тисяч гривень на професійне обладнання. Багато що залежить від параметрів пристроїв, а також від репутації виробника.

Оптимальним рішенням буде вибір WiFi адаптера відштовхуючись від завдання. Якщо це використання адаптера з Т2 тюнерами і супутниковими ресиверами, то підійде і недорогий адаптер від перевірених виробників. Якщо ж потрібно високошвидкісне і стабільне підключення ПК до інтернет, то доведеться істотно розщедриться.