Як зарядити смартфон в дорозі

25 серпня 2021

Якщо говорити про сучасний технологічному світі, то смартфони є основним джерелом зв'язку і універсальним інструментом. Так, часто ми використовуємо мобільні пристрої для навігації в дорозі. Однак через велику обчислювальної потужності і величезних сенсорних екранів вони досить швидко розряджаються. Це не проблема, коли ми знаходимося вдома і можемо підключити пристрій до мережевого зарядного пристрою. Але коли ви подорожуєте на автомобілі і хочете мати можливість зарядити свій смартфон, перебуваючи в машині? Ось тут-то і знадобляться автомобільні зарядні пристрої.

Багато з вас знають, що в стандартній комплектації автомобіля немає електричної розетки, що дозволяє використовувати мережевий зарядний пристрій для смартфона з комплекту поставки. На відміну від мережевого зарядного пристрою, автомобільний аналог використовує гніздо прикурювача, яке є в більшості автомобілів. Якщо ваш автомобіль оснащений прикуривателем, це означає, що ви можете використовувати автомобільний зарядний пристрій в своєму автомобілі. Щоб скористатися ним, просто вийміть запальничку і вставте на її місце автомобільний зарядний пристрій, який повинен ідеально підійти.

автомобільні зарядні пристрої

Базові параметри

Купівля автомобільного зарядного пристрою не так проста, як вам здається. Існує безліч варіантів цього обладнання. На багатьох зарядний пристрій є один або кілька входів для різних кабелів USB - USB, Type-C і інші.

Так, якщо ваше мережеве зарядний пристрій має знімний USB-кабель, ви зможете використовувати його з аналогом автомобільного зарядного пристрою, просто вставивши кабель у вільний USB-роз'єм і підключивши смартфон з іншого боку.

Однак деякі зарядні пристрої мають постійно закріплений кабель, який може закінчуватися різними штекерами. В цьому випадку необхідно адаптувати автомобільний зарядний пристрій до вашого смартфону таким чином, щоб його штекер помістився в гніздо для зарядки.

Подальшими параметрами є напруга і вихідний струм. Хоча напруга зарядних пристроїв для смартфонів практично завжди збігається зі стандартним роз'ємом USB 5 В, сила струму може сильно відрізнятися. Принцип в даному випадку дуже простий - чим вище вихідний струм, тим більш потужні і більш енергоємні смартфони ми можемо заряджати.

Якщо купити занадто слабке зарядний пристрій, може виявитися, що, незважаючи на підключення пристрою для зарядки коли, наприклад, в ньому включений екран, акумулятор все одно розрядиться. Це відбувається тому, що зарядний пристрій має надто низький вихідний струм, який не встигає за живленням смартфона. Хороший спосіб вибрати автомобільний зарядний пристрій - перевірити, який вихідний струм має ваше мережеве зарядний пристрій. Найкраще, якщо ваше автомобільний зарядний пристрій має такий же або більш високий вихідний струм.

Фірмовий або стороннього бренду?

У роздрібному продажі є тисячі автомобільних зарядних пристроїв. Серед них є пристрої з фірмовими назвами - LG, Samsung, Nokia або Xiaomi. Також присутні зарядні від невідомих широкому загалу брендів. Яке автомобільний зарядний пристрій вибрати? Чи є сенс переплачувати за фірмову зарядний пристрій?

Особливої ​​необхідності покупки фірмового зарядного пристрою немає, хоча в такому випадку можна бути впевненим, що його фактичні параметри будуть відповідати зазначеним в описі продукту. Вибираючи обладнання невідомого виробника, ми можемо купити зарядний пристрій, який буде мати набагато гірші параметри, ніж заявлені в описі.

Звичайно, покупка фірмового пристрою пов'язана з великими витратами, тому, якщо ви хочете уникнути цього, постарайтеся придбати зарядний пристрій від менш відомого виробника, такого як Tronsmart.

Як використовувати прикурювач і зарядний пристрій одночасно?

І для цього теж знайдено рішення - існують розподільники для гнізда прикурювача, які ми можемо використовувати в автомобілі. Стандартні розподільники мають 2-3 входу, в які можна підключити, наприклад, прикурювач і зарядний пристрій одночасно. Цікаво, що деякі розподільники також оснащені USB-роз'ємами, які можна використовувати для живлення смартфона.

Якщо ви вирішите купити перехідник, оснащений USB, може виявитися, що придбання стандартного автомобільного зарядного пристрою виявиться зайвим, так як його в цій ролі легко замінить розгалужувач.