Amiko SHD-8900 Alien. Робота під управлінням ПО Enigma 2

1 червень 2011

Amiko SHD-8900 Alien. Робота під управлінням ПО Enigma 2

Третя частина огляду присвячена роботі ресивера Amiko SHD-8900 Alien під керуванням Enigma2.

Жодна операційна система не ідеальна. І навіть якщо одна система здасться комусь раєм, то інший може з цим не погодитися, бажаючи зовсім інший функціонал. Так чому ж не реалізувати двухваріантную завантаження на супутниковому ресівері на базі Linux - опцію, яка існує на персональних комп'ютерах у же протягом тривалого часу?

Виробник Amiko так і вчинив зі своїм SHD-8900 і пропонує свій ресивер в продаж з завантажувачем операційної системи, здатним до початковому завантаженні або ПО Spark, або ПО Enigma 2.

Якщо ви бажаєте скористатися цими двома варіантами, то все, що від вас вимагається - це натиснути «ОК» при включенні супутникового ресивера. Це дасть можливість вибору бажаної операційної системи прямо на ресівері. Після того як ПО Spark або Enigma 2 вибрано, приймач використовує саме цю операційну систему, поки не обраний новий варіант.

При першому включенні супутникового приймача, з'являється майстер установки, який супроводжує весь процес установки. Для початку, необхідно вибрати зі списку потрібну мову інтерфейсу: англійська, німецька, арабська, каталонська, угорський, чеський, датська, голландська, грецька, португальська, естонську, французьку, литовський, ісландська, італійська, норвезька, польська, румунська, російська, іспанська , шведська, турецька та українська.

Наступний екран - настройка вихідного відеосигналу SHD-8900 для наявної телевізійної панелі. Крім стандартних дозволів HDMI (576p, 720p, 1080i для 50/60 Гц), пристрій може також видати сигнал у форматі 1080p - характеристика, рідкісна навіть серед новітніх супутникових приймачів. Далі, приставка Amiko видає два тестових шаблону для настройки яскравості і контрасту телевізора, щоб домогтися оптимальної якості зображення. На нашу думку, це дуже корисна і оригінальна особливість, яка показує наскільки добре система продумана розробниками. Для повної готовності супутникового приймача необхідна   інформація про нашу приймальні антеною системі.

  меню Amiko SHD-8900 Alien
  меню Amiko SHD-8900 Alien

Підтримуються всі протоколи DiSEqC (1.0, 1.1, 1.2 і 1.3), так що приставка Amiko є підходящим вибором для фіксованих систем з одним або декількома конвертерами, багатофокусного антен і антен з мотопідвісом. Для того щоб використовувати функції ПО Enigma 2 в повній мірі, доступ до мережі є обов'язковим, і саме тому майстер установки включає налаштування мережевої конфігурації. Якщо у вас звичайна домашня мережа, рекомендується активувати протокол DHCP, який виявить і привласнить всі мережеві параметри (IP-адреса, шлюз, сервер DNS) автоматично.

меню Amiko SHD-8900 Alien

Тепер, коли покінчено з азами, ми з нетерпінням готові вивчити всі можливості оболонки Enigma 2. Проте, необхідно виконати ще одну роботу: заповнити список каналів ресивера. Дані про транспондерах на основних європейських супутникових позиціях були попередньо закладені в пам'ять, і ми можемо почати сканування цих супутників негайно.

  меню Amiko SHD-8900 Alien

Пошук каналів можливий в ручному і автоматичному режимі. Ми випробували автоматичний пошук на HOTBIRD, 13 ° східної довготи Він, на жаль, зайняв 9 довгих хвилин, знайшовши 2056 теле- і радіоканалів. Схоже, що взаємодії апаратного та програмного забезпечення є до чого прагнути в цій області. Як-не-як, прошивка Spark впоралася з цим же завданням на п'ять з половиною хвилин швидше, що здається вічністю.

меню Amiko SHD-8900 Alien

Крім того, програмне забезпечення Spark нового ресивера Amiko також краще впоралося з сигналами в режимі один канал на кожній несучої (SCPC). В системі Enigma 2, пристрій насилу захопило транспондер 12620V на EUTELSAT W7, 36 ° східної довготи, хоча цей же приймач з іншим програмним забезпеченням (Spark) впорався з низькими символьними швидкостями не "моргнувши оком». Це говорить про те, що деякі дрібні доопрацювання все ще необхідні для просування пари Amiko / Enigma далі вгору в ієрархії супутникових ресиверів.

Після заповнення списку каналів, їх можна редагувати з прошивкою Enigma 2 навіть без входу в спеціальне меню. Ми не можемо згадати ніяку іншу операційну систему, настільки ж зручну в експлуатації. Все що потрібно зробити - натиснути кнопку «МЕНЮ», коли відображається список каналів, і програмне забезпечення запропонує вам все елементи, доступні для редагування. Хочете пересунути канал в список фаворитів (який, до речі, може бути організований за допомогою закладок)? Одне натискання кнопки - і готово. У загальному списку можна вибрати або всі канали, всі супутники, всіх операторів або фаворити.

Таким же чином, як ми використовуємо наші мобільні телефони для відправки SMS, пульт дистанційного керування може бути використаний для введення тексту - функція, чудова, зокрема, для перейменування назв каналів або зроблених записів. Кілька людей в редакції спробували цю функцію, і всі прийшли до думки, що це набагато більш зручний спосіб введення тексту, ніж використання віртуальної клавіатури на екрані і кнопок-стрілок на пульті ДУ для вибору букв.

Зрозуміло, що всі елементи списку каналів можуть бути розширені поточними даними електронної програми передач (EPG), так що інформація про поточну програму додасться до даних списку каналів. Таким чином, можна буде побачити, що в програмі, навіть до перемикання на конкретний канал. Мають рацію ті, хто відзначають, що Amiko SHD-8900 має тільки один тюнер і, тому, може відразу надати дані EPG лише для обраного каналу (або для каналів на цьому ж транспондері). Але Enigma 2 може бути налаштована на автоматичне включення в заданий час (наприклад, вночі), щоб завантажити дані електронної програми передач (EPG) для заздалегідь вибраних каналів для локального зберігання. Це - воістину блискуча функція, що робить дані EPG для каналів з різних транспондерів доступними в будь-який час.

У цілому, електронна програма передач (телегід EPG) на комбінації Amiko SHD-8900 Alien і ПО Enigma 2 служить гарним прикладом правильного виконання. Він пропонує три способи подачі інформації:

      
  • - телегід з графічним оформленням на п'ять каналів одночасно: просто вибирається необхідний пакет і виходить інформація EPG для п'яти каналів на одному екрані, вся красиво представлена;
  •   
  • - стандартний телегід на 15 каналів без графічного оформлення;
  •   
  • - одноканальний телегід з інформацією про зміст, списком акторів зайнятих у фільмі тощо (якщо надано каналом).

На нашу думку, інформаційна смуга в Enigma 2 гідна особливої похвали.

  меню Amiko SHD-8900 Alien

Кожен раз, коли вибирається новий канал, вона з'являється в нижній частині екрана на кілька секунд і показує поточну і наступну програму, а також іконки з додатковою інформацією про канал (кодування, EPG, субтитри, звукові доріжки і т.д.).

Всі функції PVR в Enigma 2 працювали гладко - але, відверто кажучи, ми меншого і не чекали. Перегляд зі зсувом у часі доступний в будь-який час, і переривання не викликає втрат в транслюється програмі. Коли ми перевірили, зі скількома одночасними записами в ПО Enigma 2 може впоратися Amiko SHD-8900 Alien (якщо це взагалі можливо), ми були вражені. При мінімальному вимозі в одну запис, дві одночасні записи були б відмінним додатковим винагородою, а три було б просто чудово. Але ресивер Amiko впорався з чотирма, і все з них були акуратно збережені на наш зовнішній накопичувач.

Вражає те, що кількість одночасних записів обмежується тільки швидкістю жорсткого диска, який в нашому випадку не допустив більше чотирьох потоків стандартної чіткості. У високої чіткості (HD), наша система впоралася лише з одним каналом одночасно.

Як зазначалося вище, SHD-8900 - приймач з одним тюнером, а це значить, що все одночасно записуються матеріали повинні транслюватися по одному і тому ж транспондеру. Проте, ніколи раніше у нас не було супутникового приймача PVR з одним тюнером, який би міг виробляти до чотирьох записів стандартної чіткості одночасно.

Навіть програмне забезпечення Spark не дозволяє більше однієї, хоча апарат явно здатний на набагато більше. Але не все коту масниця ...

У нашому випадку, в відтворенні записаного матеріалу був відсутній один важливий функціонал. Всі назви записів виглядають приємно і можуть бути змінені використанням більших шрифтів або додаванням додаткової інформації, - але це не дуже радує око, коли немає можливості перемотати вперед або назад.

Enigma 2 навіть відображає повідомлення, що ця функція поки недоступна. В якості альтернативи можна використовувати цифрові кнопки на пульті ДУ, щоб перейти до позначки обраного часу в запису.

Огляд підготовлений за матеріалами журналу TELE satellite.