Кріплення VESA

27 липень 2021

Кріплення VESA - це стандарт, який допомагає покупцеві вибрати кріплення для телевізора або монітора. Стандарт уніфікує відстань між отворами, визначає крок між отворами на задній панелі телевізора і кронштейні. Завданням всесвітньої асоціації по стандартизації відеоелектроніки VESA стала розробка норм, які будь-яким чином впливають на роботу обладнання відеоадаптерів, моніторів і телевізорів.

Найпоширеніші стандарти VESA:

  • 75 x75 мм,
  • 100 x100 мм,
  • 200 x100 мм,
  • 200 x200 мм,
  • 400 x400 мм.

Про те, як працює стандарт VESA і як орієнтуватися в цифрах, ви дізнаєтеся в нашій статті.

Кріплення VESA

Що таке кріплення VESA?

Кріплення VESA - це позначення відстані між отворами на задній панелі телевізора або монітора, які використовуються для кріплення його до кронштейну. Це прийнятий стандарт, який виробники повинні дотримуватися, якщо вони хочуть маркувати свій телевізор цим дещо загадковою терміном. Маркування VESA допоможе користувачам при виборі телевізора або кронштейна для його установки на стіні.

Попросту кажучи, отвори на задній панелі телевізора / монітора будуть перебувати на фіксованому, стандартно певній відстані. Це означає, що вони будуть сумісні з кронштейном, який також дотримується цього стандарту.

Неприпустимо, щоб ви принесли додому кріплення, а отвори не співпали навіть на кілька міліметрів. Гвинти для телевізора будуть точно входити в отвори - в результаті ви отримаєте найбільш міцне кріплення телевізора до стіни. Найменша і найбільша відстань між отворами зазначено в описі кожного кронштейна.

Для більшості телевізорів, якщо вони не мають квадратного кріплення, перше значення вказує на більш довгий, а друге - на коротший розмір, наприклад, 200 x100 мм, а не навпаки. Така обмеженість обумовлена ​​також звичайним переглядом телевізора, тобто в альбомному форматі. Однак деякі з них є перевернутими, тому слід більш уважно вивчити опис кронштейна, щоб зрозуміти, чи підходить він і для цього типу кріплення.

Дешевші поворотні і похилі кріплення мають заздалегідь певне розташування отворів, тому їх потрібно вибирати більш ретельно з урахуванням моделі вашого телевізора. Дорожчі похилі кріплення, як правило, мають більш слабку посадку, тому вибирайте відповідне отвір для телевізора.