Wi-Fi або Ethernet: плюси і мінуси підключень

26 липень 2021

Під час налаштування підключення до мережі Інтернет вдома або в офісі багато хто стикається з вибором між дротових або бездротових з'єднанням. Давайте розглянемо переваги і недоліки підключень Wi-Fi і Ethernet, щоб ви могли визначити, який вид з'єднання краще підійде саме для вас.

Wi-Fi підключення

Застосовується для підключення мобільних гаджетів, ноутбуків в локальну мережу або до Інтернет. За допомогою бездротового з'єднання можна підключити супутниковий ресивер або Т2 приставку до «всесвітньої павутини». Правда, на відміну від ноутбуків і мобільних девайсів, для більшості тюнерів додатково знадобиться USB Wi-Fi адаптер.

Про Т2 тюнери з вбудованим WiFi ми писали в статті Т2 тюнер с WiFi.

Wi-Fi підключення

Переваги:

  • гнучкість,
  • вартість.

Гнучкість

Wi-Fi дозволяє користувачам підключатися з будь-якого місця в межах досяжності бездротової локальної мережі від маршрутизатора. Користувачі можуть вільно переміщатися по об'єкту і при цьому мати доступ до Інтернету. Для підключення до мережі досить встановити з'єднання або ввести пароль, якщо того вимагає підключення.

Вартість

Організувати підключення за допомогою Wi-Fi зазвичай дешевше, ніж дротове з'єднання. В першу чергу через відсутність необхідності прокладати кабель вита пара по всьому приміщенню.

Недоліки Wi-Fi:

  • Безпека,
  • Швидкість,
  • Покриття.

Безпека

Кіберзлочинці можуть легко проникнути в Wi-Fi. У вас більше шансів зіткнутися з витоком конфіденційних даних в бездротовій мережі, ніж в провідний.

Швидкість

Швидкість при підключенні Wi-Fi не найвища. Слабкі сигнали, буферизація і відключення можуть викликати незручності і дорогі простої.

Покриття

Одна з найбільших проблем при бездротовому підключення - забезпечити стабільне покриття по всій території. Але інфраструктура будівлі може бути перешкодою для передачі сигналів Wi-Fi в кімнати вашого будинку або офісу. Так, бетонні стіни можуть заважати з'єднанню між маршрутизатором і пристроєм в іншій кімнаті. Для поліпшення покриття доводиться застосовувати ретранслятори або більш дорогі бездротові рішення, засновані на технології Mesh.

Підключення до мережі Ethernet

Підключення до мережі Ethernet

Переваги:

  • Безпека,
  • Відстань,
  • Швидкість підключення.

Безпека

Оскільки для проводового з'єднання вимагаються фізичні підключення, тільки ті, у кого є фізичний доступ до мережі, можуть отримати з неї інформацію. Шанси на те, що хтось підключить своє обладнання і вкраде інформацію непомітно для всіх, є нікчемною, особливо при належної безпеки.

Відстань

Існують кабелі Ethernet різної довжини і з підтримкою різної швидкості. Таким чином, ви можете виконати з'єднання Ethernet практично на будь-яку відстань, яке вам потрібно подолати.

Швидкість підключення

У той час як в більшості налаштувань Wi-Fi максимальна швидкість становить 1 Гбіт/с, швидкість з'єднання Ethernet може досягати 5 Гбіт/с.

Недоліки:

  • Вартість.

Вартість

Головним недоліком організації проводового підключення буде вартість робіт, так як якісне з'єднання Ethernet зазвичай вимагає великих вкладень. Оновлення дротових мереж теж може бути дорогим. Купівля Ethernet-кабелю в бухтах дозволить трохи скоротити витрати на обладнання.

Резюме

Коротенько ми розповіли про основні відмінності між підключеннями Wi-Fi і Ethernet. Ваше завдання - вибрати, що краще для організації вашого з'єднання.

В кінцевому підсумку ваш вибір буде залежати від ваших потреб. Якщо ви хочете запропонувати підключення до Інтернету в своєму громадському бізнесі, такому як кафе, фітнес-клуб або магазин, Wi-Fi стане приємним розвагою для ваших гостей.

Однак, якщо ви налаштовуєте мережу для свого приватного бізнесу або домашнього використання, найкраще підійдуть Ethernet-з'єднання, тому що вони безпечніше і швидше. Наявність якісного обладнання для вашої мережі також гарантує, що ваше з'єднання Ethernet залишиться надійним для передачі даних.

У магазині www.agsat.com.ua можна купити мережеве обладнання та високошвидкісний кабель. Таке обладнання підійде тим, хто хоче отримати краще підключення до Інтернету для розваг, роботи і всього іншого. У нас широкий вибір високошвидкісних кабелів Ethernet, тому ви можете створити відповідне дротове з'єднання незалежно від того, які пристрої ви використовуєте. Зв'яжіться з одним з наших технічних фахівців, щоб дізнатися більше про наші товари.