Як подовжити коаксіальний кабель для телевізора

23 липень 2021

При виконанні ремонту зазвичай в стінах прокладають крім електричних проводів і слабкострумні мережі. Так, використовуючи коаксіальний кабель, виконують розведення для кабельного або супутникового телебачення, сигналізації, а використовуючи кручену пару - розведення інтернету.

Такий підхід забезпечує збереження привабливого інтер'єру і знижує ризик поломки мереж під час їх використання. Разом з тим, якщо телевізор доведеться перемістити в іншу частину приміщення або випадково пошкоджені відкриті частини проводів, необхідно буде подовжити існуючу проводку або повністю її замінити. Такий захід є досить складним в більшості випадків.

Або виникає ситуація, коли супутникову або зовнішню Т2 антену потрібно перенести в інше місце. В такому випадку часто доводиться подовжити телевізійний кабель, так як прокладка нового не завжди представляється можливим. У такій процедурі виникає необхідність, коли коаксіальний кабель піддається обриві в під'їзді будинку.

з'єднання телевізійних кабелів

Що необхідно для подовження коаксіальногокабелю

Коаксіальний кабель - непомітний сусід наших осель. Оптимально, якщо прокладання коаксіальногокабелю здійснюється цілісним шматком. На його маршруті відсутні розриви і з'єднання. Цілісний шматок забезпечує:

 • мінімальний активний і індуктивний імпеданс лінії передачі;
 • рівномірний хвильовий опір по всій довжині;
 • безперервність екранування для захисту від електромагнітних полів.

З досвіду, навіть неможливо виконати з'єднання без втрат з кабелями HDMI, призначених для з'єднання AV-техніки. Тому відзначимо, якісно виконане з'єднання секцій коаксіальногокабелю не повинно негативно позначатися на рівні надходить телевізійного сигналу.

При цьому список матеріалів та інструментів, необхідних для того, щоб подовжити ТВ кабель, залежить від обраного способу з'єднання. Можливі варіанти подовження будуть детально викладені при детальному розгляді кожного методу окремо. Але в залежності від того, який варіант ви виберете, обов'язково стануть в нагоді додатковий кабель відповідної довжини.

На сторінках нашого інтернет-магазину ви знайдете коаксіальний кабель різних типів і з різними характеристиками. У разі питань наші консультанти завжди раді допомогти з вибором кабелю. Також ви можете вивчити матеріал з нашого сайту - Вибираємо коаксіальний кабель для цифрового телебачення. У ньому коротко розказано про коаксіальному кабелі.

В першу чергу, перш ніж йти в магазин, ретельно вивчіть і запам'ятайте маркування на наявному ділянці кабелю. Буде краще, якщо ви візьміть з собою маленької шматочок як зразок.

Як подовжити кабель антени телевізора

Давайте детальніше розглянемо основні способи подовження коаксіальногокабелю, за допомогою яких можна з'єднати старий телевізійний кабель з новим. Виділимо 4 способи.

З'єднання ТВ кабелю за допомогою скручування

Скручування ТВ кабелю - найпростіший варіант виконати, як з'єднати антенний кабель без з'єднувача. Для його виконання годі й задіяти додатковий інвентар, спеціальні інструменти або навички. Проте, скручування - це недовговічний і найменш естетичний метод з'єднати старий телевізійний кабель з новим.

У місцях скручування контакт з часом піддається окисленню, що тягне за собою значне погіршення якості телевізійного сигналу. Використовуйте таке з'єднання тільки в якості короткочасної заходи, якщо не вдається знайти кращого способу подовжити кабель.

У разі такого з'єднання телевізійного кабелю буде потрібно наступне:

 • Видаліть 4-5 см зовнішньої ізоляції і посуньте оплетку в сторону, не пошкоджуючи її.
 • Зніміть внутрішню ізоляцію, оголивши центральну жилу на 2-3 см.
 • Щільно скрутіть центральні жили разом і ізолюйте їх ізоляційною стрічкою.
 • Скрутіть разом екран кабелю і надійно ізолюйте з'єднання.

Для видалення зовнішньої оболонки краще задіяти інструмент для зняття ізоляції з коаксіальногокабелю - стриппер для коаксіального кабелю.

Використовуючи спліттер антенного кабелю

Спліттер - це спеціальне комутаційне пристрій, який забезпечує розподіл телевізійного сигналу. Підключення спліттера використовується в тих випадках, коли необхідно не тільки подовжити кабель, але і підключити додатковий відгалуження до іншого телевізора. На нашому сайті їх вибрати можна з каталогу Сплітери та Розгалужувачі.

Для використання цього методу вам знадобиться перехідник і, в залежності від моделі, F-коннектор або телевізійний штекер. Слід звернути увагу на маркування на корпусі пристрою.

коннектор на телевізійний кабель

Найпопулярніші моделі разветвителей мають один вхід для кабелю від антени з маркуванням IN (INPUT). На протилежному боці пристрою розташувалося кілька еквівалентних виходів, до яких можна підключити супутникові ресивери, Т2 приставки або телевізори.

Ключовим моментом при використанні цього методу є правильний розподіл решт антенного кабелю і установка на них роз'ємів:

 • Зніміть зовнішню ізоляцію на 2-3 см і посуньте оплетку назад, не пошкодивши її (відкрутіть).
 • Відступите 2-3 мм від краю обплетення і зніміть внутрішню ізоляцію, оголивши центральну жилу.
 • Щільно накрутите F-коннектор на кабель (якщо коннектор не тримається щільно, місце з'єднання слід обернути навіть звичайної фольгою).
 • Ображати центральну жилу так, щоб вона виходила не більше ніж на 0,5 см за межі кінця коннектора.
 • Таким же чином ображати інший кінець.
 • Підключіть кабелі до розподільника, звертаючи увагу на маркування входів і виходів.

Через перехідник

З'єднати антенний кабель через F-перехідник - найпростіший і якісний спосіб підключення, якщо ви просто хочете подовжити існуючу лінію. Процедура не сильно відрізняється від попереднього методу.

З'єднати антенний кабель через F-перехідник

Для підключення кабелю через адаптер вам знадобиться F-F з'єднувач і два F-коннектора. Процедура виконується наступним чином:

 • встановіть F-коннектори на кінці антенного кабелю (див. попередній метод);
 • з'єднайте відрізки дроту, зістикувавши F-коннектор і перехідник.
З'єднати антенний кабель через F-перехідник

Як бачимо, перехідник - це популярний подовжувач ТВ кабелю, який дозволяє з'єднати антенний кабель між собою. Саме простота в використання і низька вартість такого адаптера зробила його одним з найпопулярніших рішень озвученої проблеми.

Пайка антенного кабелю

Пайка - ще один загальновідомий метод з'єднання кабелів, що дозволяє наростити провід. Пайка - це дешеве, високонадійне, довговічне з'єднання, яке не потребує додаткового обладнання. Але для виконання цього способу необхідні паяльні інструменти та мінімальні навички, тому він підходить не кожному. Якщо ви хочете наростити дроти цим методом, то необхідно спочатку виконати ті ж дії, що і при скручуванні, а потім пайку.

Наведені в цій статті приклади найбільш поширених методів зрощування проводів допоможуть вам визначити найбільш підходящий з них для тієї чи іншої ситуації. Найбільш надійне і якісне з'єднання можна отримати за допомогою розгалуджувача або F-F з'єднувача.