Т2 тюнер з WiFi

12 січня 2021

В 2021 році купівля Т2 тюнера часто викликає наступне запитання - як підключити Т2 приставку до інтернету? Адже запити до сучасних Т2 приймачів вже давно виходять за рамки прийому цифрового ефірного телебачення стандартів DVB-T і DVB-T2. Від цифрових ресиверів потрібен повний набір мультимедійного функціоналу:

  • програвання відео контенту, перегляд фото з USB-накопичувачів,
  • відтворення фільмів і роликів з домашньої локальної мережі або Інтернет,
  • перегляд IP телебачення з OTT або IPTV сервісів.

Підключення Т2 тюнера до інтернету і мереж Wi-Fi

При таких широких запитах організація підключення Т2 тюнера до інтернету є першочерговим завданням. Залишається тільки вибрати спосіб підключення - через бездротове Wi-Fi з'єднання або за допомогою кабелю «вита пара» до Lan-порту ресивера.

Як підключити тюнер до WiFi

Виконати бездротове підключення Т2 приставки до мереж Wi-Fi досить просто. Для цього потрібно джерело WiFi, як правило, цю роль виконує роутер або 4G модем. Тюнер повинен бути оснащений вбудованим WiFi модулем або мати сумісний USB WiFi адаптер.

Про сам процес підключення до бездротової мережі напишемо трохи нижче, для початку потрібно вибрати Т2 приставку c WiFi.

Т2 тюнера з вбудованим WiFi

У продажу є чимало пристроїв з вбудованим WiFi модулем, до найпопулярніших віднесемо моделі:

Тюнера з вбудованим WiFi

Як можна помітити - це все Т2 приставки на операційній системі Android, і можливості таких пристроїв в повній мірі розкриваються тільки при стабільному і швидкому каналі Інтернет. Підключення до мереж WiFi на них таке ж, як і у більшості Android гаджетів.

  1. В меню вибирається Налаштування та далі значок Wi-Fi.
  2. Після цього Використовувати Wi-Fi і вибираємо мережу із запропонованого списку.
  3. Мережі, що вимагають пароль — позначаються замком. При підключенні до них вводимо пароль і очікуємо з'єднання.

Таку процедуру потрібно виконати одноразово. Надалі тюнер самостійно буде підключатися до WiFi мережі.

Варто зазначити, що такі гібридні тюнера з WiFi мають широкі можливості. У більшості вони, крім прийому ефірного сигналу, можуть приймати і супутникове ТБ. Зворотною стороною такого задоволення буде ціна на Т2 тюнер - вона досить висока, від 2000 грн.

Дорого? Є інше, більш просте рішення!

Wi-Fi адаптер для Т2-тюнера

Що ж робити, коли платити таку ціну немає можливості або бажання? Є вихід і досить простий - використовувати зв'язку USB Wi-Fi адаптер для Т2-тюнера і, власне, сам недорогий ефірний приймач. Про підбір сумісного адаптера ми розповідали в матеріалі Як вибрати WiFi адаптер.

підключення USB WiFi адаптера

Як підключити Wi-Fi адаптер до тюнера Т2

Процедура підключення бездротового адаптера до тюнера досить проста. Спочатку слід приєднати адаптер, а потім налаштувати через меню ресивера.

  1. Вимкніть Т2 приставку.
  2. Підключіть Вай-Фай адаптер для Т2 тюнера до USB роз'єму приставки.
  3. Увімкніть живлення приставки.
  4. У меню вибираємо пункт USB і в ньому Інтернет.
  5. Вибираємо бездротову мережу із запропонованого списку.
  6. При необхідності вводимо пароль і очікуємо підключення.
Настройка Wi-Fi на Т2 тюнере

Перш ніж вибрати потрібний WiFi адаптер потрібно розуміти, що бездротове з'єднання по WiFi не настільки стабільно в роботі, як дротове. Тому з особливою ретельністю потрібно підійти до вибору USB WiFi адаптера.

Найбільшу популярність отримали адаптери на чіпах Mediatek MT7601 і Ralink RT5370. На нашому сайті у багатьох ефірних ресіверах можна купити комплект Т2 тюнер з WiFi адаптером зі знижкою. Так найпопулярніші на даний момент ресивери можна купити в комплекті і при цьому заощадити:

World Vision T62D з адаптером WiFi

Якщо з якоїсь причини хочеться вибрати інший USB WiFi адаптер, то варто самостійно зібрати такий комплект.

Вибір WiFi адаптера

Коротенько визначемо основні аспекти вибору бездротового адаптера. При його виборі звертайте увагу на конструкцію. Адаптери серії Nano краще використовувати, якщо Т2 тюнер розташований в безпосередній близькості від роутера, щоб максимально убезпечити вплив перешкод на рівень сигналу.

Добре себе зарекомендував адаптер Clonik Wi-Fi Nano 7601. Перевага адаптерів Nano - це їх розмір, вони практично непомітні, але і більш вимогливі до рівня сигналу.

Якщо ж Т2 тюнер розташований на суттєвій відстані від роутера - в іншій кімнаті або за бетонною стіною, то тоді свій вибір краще зупинити на адаптерах з антеною 2 або 5 дБ. Варто розглянути добре зарекомендовавші себе пристрої з антенами:

Якщо у Вас залишилися питання - задавайте їх у коментарях, удачі в виборі!