Чому не приймає Т2 телебачення?

24 травня 2021

До нас часто звертаються клієнти, які після покупки комплекту, що складається з ефірного тюнера і антени, не можуть повноцінно прийняти всі канали цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2. У одних приймає 8 або 16 каналів з 32-х, у інших взагалі Т2 не знаходить канали. Та й переглядаючи тематичні форуми часто можна зустріти питання «чому не приймає Т2?», «Як правильно налаштувати Т2?», «Пропали канали Т2 в 2021, що робити?» і т.п. Куди дзвонити, якщо не працює Т2? Можна звернутися до професійних установників з вашого регіону, але для початку рекомендуємо прочитати нашу статтю, в ній ми спробуємо розібратися з деякими поширеними проблемами.

как настроить Т2, если пропали каналы Т2 ?

Сигнал цифрового ефірного мовлення стандарту DVB-T2 покриває практично всю територію України. Мовлення DVB-T2 виконується в ДМХ діапазоні, всього можна прийняти 32 телеканала, які розділені на 4 частотних мультиплекса. Кожен з 4-х FTA мультиплексів «МХ-1», «МХ-2», «МХ-3» і «МХ-5» містить по 8 каналів.

Жителі Києва та суміжних районів можуть прийняти більшу кількість каналів, так як в столиці ще ведуть мовлення 20 каналів у стандарті DVB-T.

Передавачі (або телевежі) розосереджені по всіх регіонах країни, вони встановлювалися виходячи з наявної інфраструктури і з метою максимального покриття сусідніх територій. Знайти найближчий передавач можна за допомогою нашого онлайн сервісу T2Map. Крім фізичних координат дана таблиця містить частотні канали (мультиплекси) і радіус покриття для кожного передавача.

У багатьох регіонах DVB-T2 передавачі встановлені на раніше експлуатованій інфраструктурі. Тому, якщо вже використовується антена для прийому аналогового ефірного мовлення, c високою часткою ймовірності вона зможе успішно прийняти і DVB-T2 сигнал. У такому випадку для його прийому досить тільки купити приставку Т2 або телевізор з вбудованим DVB-T2 тюнером.

Але іноді буває, «аналог» приймається добре, а цифрового сигналу немає. І тут є кілька причин, про які ми поговоримо далі.

Зникли канали Т2 2021

Якщо у вас раніше не було проблем з прийомом цифрового ефірного сигналу, а екран телевізора видає повідомлення «Т2 немає сигналу» і всі канали пропали в один момент сьогодні в ЧЕТВЕР, то перше, на що слід звернути - це профілактичні заходи на ретрансляторі.

У коментарях до даної статті є посилання на сайт Зеонбуд з графіком проведення планово-профілактичних робіт. Так в 2021 році це 24 травня і 6 вересня.

Т2 приставка не знаходить канали

Якщо тюнер Т2 не знаходить канали, що робити? Розглянемо стандартні ситуації.

Погано підібрана ТВ антена

Найпоширеніша ситуація, коли антена не приймає або погано приймає ДМХ-діапазон і Т2 канали, а більше розрахована на МВ-діапазон, в якому і працювали добре 4-5 каналів в аналоговому форматі. В такому випадку необхідно купити антену для Т2 з урахуванням індивідуальних умов прийому:

 • відстані до передавача,
 • ландшафтних особливостей місцевості,
 • щільності забудови,
 • інших факторів, що впливають на рівень сигналу.

Очевидно, що в зоні прямої видимості ретранслятора і відсутності щільної забудови підійдуть і кімнатні антени для цифрового ТБ. Можна сказати це ідеальний випадок для прийому ефірного телебачення, характерний для великих міст. Але таких ситуацій не так вже й багато. Найчастіше зустрічаються ситуації, коли рівень сигналу слабкий - через величезну кількість перешкод, або через велику відстань до ретранслятора.

У крайніх випадках, слід розглянути телевізійні зовнішні антени з максимальним коефіцієнтом підсилення. Вони у нас розміщені в категорії антена для Т2 100 км і призначені для установки в зонах зі слабким сигналом. Слід пам'ятати, що такі антени не можна використовувати в безпосередній близькості від передавачів, так як можна отримати зворотний ефект - перепідсилення сигналу.

Стаття Вибір антени для Т2 телебачення покликана допомогти у виборі. Простий принцип вибору - чим далі місце прийому від вишки-передавача, тим більший коефіцієнт посилення повинен бути у антени. На нашому сайті допомогти у виборі може фільтр «Відстань від телевежі».

Періодично пропадає сигнал Т2

Якщо антена встановлювалася давно, прийом аналогового і цифрового мовлення не викликав нарікань. Згодом періодично став пропадати Т2 сигнал, а пізніше перестали приймати будь-які канали і тюнер пише Немає сигналу. В такому випадку слід провести інспекцію всієї антенної системи, розібратися чому немає Т2 сигналу.

Що робити?

Слід покроково, від самої антени до кінцевої точки підключення (ресивер), пройтися і переглянути всі контакти (з'єднання).

 1. В першу чергу перевіряємо F-роз'єм. На коннекторах згодом з'являється окислення, що може послужити причиною значного ослаблення сигналу.
 2. Перевіряємо телевізійний кабель на обриви, за час експлуатації він може стати непридатним для використання.
 3. Якщо антена з підсилювачем, то перевіряємо підсилювач.

У випадку виявлення проблем з коннекторами або кабелем їх краще повністю замінити. Краще виберіть якісні комплектуючі, які вам прослужать ще багато років.

На антені є підсилювач, але він не працює

Якщо не працює антена з підсилювачем, то потрібно виконати діагностику, щоб визначити вийшов з ладу сам підсилювач ТВ антени або на нього не подається живлення. Подача живлення можлива через телевізійний кабель від блоку живлення або від самого Т2 ресивера.

У разі виходу з ладу підсилювача потрібно його заміна на подібний за характеристиками.

Тюнер не підтримує DVB-T2 стандарт

Як це не дивно, але в 2021 році все ще можна зіткнутися з ситуацією, коли не показує телевізор і пише немає сигналу через неправильно підібраного ефірного приймача. Такий тюнер можна купити недорого на OLX, а потім шукати відповіді на запитання - чому не працює Т2? Зверніть увагу, можливо ваш ресівер не має підтримки DVB-T2, а є DVB-T приймачем. Адже даний стандарт все ще широко використовується в сусідніх країнах, і міг потрапити в Україну саме з них.

Ретранслятор без підтримки DVB-T2 сигналу

Ще один випадок, коли передавач, з якого ведеться аналогове мовлення, не «роздає» DVB-T2 сигнал. В такому випадку, використовуючи сервіс Agsat.T2Map, знаходимо найближчий передавач і налаштовуємо антену в його напрямку.

Поетапна настройка Т2 тюнера і антени

Якщо після покупки і підключення комплекту Т2, який складається з тюнера з антеною, для прийому ефірного ТБ сигнал не приймається, для виявлення причини відсутності сигналу потрібно виконати наступні кроки:

 1. Визначаємо, де знаходиться передавач (дивимося ці дані на Agsat.T2Map).
 2. Перевіряємо, чи антена підключена до ресивера, якщо використовується підсилювач, подаємо на нього живлення (див. Інструкції до антени і ресивера).
 3. У налаштуваннях ресивера в ручному пошуку потрібно виставити номер частотного каналу, на якому є мовлення з вашого передавача (подивитися ці дані можна на Agsat.T2Map після вибору потрібного ретранслятора).
 4. Зорієнтуйте антену в бік передавача, встановіть так, щоб була максимально пряма видимість з «вишкою» орієнтуючись на сигнал в ресівері, знаходимо максимальне значення рівня і потужності сигналу.
 5. Запускаємо на автопошук.

Якщо після всіх маніпуляцій не вийшло прийняти всі 32 каналу в цифровій якості, необхідно буде більш ретельно підійти до вибору Т2 антени.