Чому не приймає Т2 телебачення?

19 липень 2018

До нас часто звертаються клієнти, які після покупки комплекту, що складається з ефірного тюнера і антени, не можуть повноцінно прийняти всі канали цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2 . У одних приймає 8 або 16 каналів з 32-х, у інших взагалі жодного. Та й переглядаючи тематичні форуми часто можна зустріти питання «чому не приймає Т2?», « Як правильно налаштувати Т2? » І т.п. У нашій статті спробуємо розібратися з цими питаннями.

як налаштувати Т2?

Сигнал цифрового ефірного мовлення стандарту DVB-T2 покриває практично всю територію України. Мовлення DVB-T2 виконується в ДМВ діапазоні, всього можна прийняти 32 телеканалу, які розділені на 4 частотних каналу (мультиплексу). Кожен з 4-х FTA мультиплексів «МХ-1», «МХ-2», «МХ-3» і «МХ-5» містить по 8 каналів.

Жителі Києва і суміжних районів можуть прийняти більшу кількість каналів, так як в столиці ще ведуть мовлення 20 каналів у стандарті DVB-T.

Передавачі (або телевежі) розосереджені по всіх регіонах країни, вони встановлювалися виходячи з наявної інфраструктури і з метою максимального покриття сусідніх територій. Знайти найближчий передавач можна за допомогою сервісу . Крім фізичних координат дана таблиця містить частотні канали (мультиплекси) і радіус покриття для кожного передавача.

У багатьох регіонах DVB-T2 передавачі встановлені на раніше експлуатованої інфраструктурі, тому, якщо вже залежить від антени для прийому аналогового ефірного мовлення, c високою часткою ймовірності вона зможе успішно прийняти і DVB-T2 сигнал. У такому випадку для його прийому досить тільки придбати DVB-T2 ресивер або телевізор із вбудованим Т2 тюнером.

Але іноді буває, «аналог» приймається добре, а цифрового сигналу немає. І тут є кілька причин:

Антену Будь ласка, чи погано приймає ДМВ-діапазон, а більше розрахована на МВ-діапазон, в якому і працювали добре 4-5 каналів в аналоговому форматі.


У такому випадку необхідна інша ДМВ-антена, яка буде більш ефективна для прийому цифрового Т2 сигналу. Стаття Вибір антени для Т2 телебачення покликана допомогти у виборі. Врахуйте, чим далі місце прийому від вишки-передавача, тим більший коефіцієнт посилення повинен бути у антени. На нашому сайті допомогти у виборі може фільтр «Відстань від телевежі».
Передавач, з якого ведеться аналогове мовлення не роздає DVB-T2 сигнал.


Тоді слід дізнатися, по вище зазначеної посиланням , де знаходиться найближчий передавач і зорієнтувати антену в його напрямку.
Антена встановлювалася давно, аналогове і цифрове мовлення раніше працювало добре, але з часом перестало приймати будь-якої сигнал.


Слід покроково, від самої антени до кінцевої точки підключення (ресивер), переглянути всі контакти (з'єднання), і якщо є окислення на роз'ємах або обриви в кабелі, прибрати їх або повністю замінити.
На антені є підсилювач і він не працює.


Потрібно виконати діагностику, щоб визначити вийшов з ладу підсилювач ТВ антени або на нього не підключений до джерела живлення. Подача живлення можлива по телевізійному кабелю від блоку живлення або від самого Т2 ресивера. У разі виходу з ладу підсилювача потрібно його заміна на подібний по характеристикам.
Ефірний приймач, який підключений до антени, не приймає DVB-T2 сигнал.


Якщо після покупки і підключення комплекту для прийому ефірного ТБ сигнал не приймається, для виявлення причини відсутності сигналу потрібно виконати такі кроки:

    
 1. Визначаємо, де знаходиться передавач (дивимося ці дані тут ).
 2.   
 3. Перевіряємо, чи антена підключена до ресивера, якщо використовується підсилювач, подаємо на нього живлення (див. Інструкції до антени і ресивера).
 4.   
 5. У налаштуваннях ресивера в ручному пошуку потрібно виставити номер частотного каналу, на якому є мовлення з вашого передавача (подивитися ці дані можна тут після вибору потрібного ретранслятора).
 6.   
 7. Зорієнтуйте антену в бік передавача, встановіть так, щоб була максимально пряма видимість з «вишкою» орієнтуючись на сигнал в ресівері, знаходимо максимальне значення рівня і потужності сигналу.
 8.   
 9. Запускаємо на автопошук.

Якщо після всіх маніпуляцій не вийшло прийняти всі 32 каналу в цифровій якості, необхідно буде більш ретельно підійти до вибору Т2 антени.