Вибір антени для цифрового ефірного телебачення Т2

18 вересня 2018

Ну, що ж, ось і підійшла до кінця ера аналогового телебачення в Україні - з 1 вересня 2018 року цифрове ефірне телебачення Т2 повністю його замінює майже по всій території нашої країни. Сучасні цифрові технології подолали цей довго чинили опір бар'єр.

Хтось радіє цьому, зустрічаючи з піднесеним настроєм нові можливості, а для кого-то це непотрібна головний біль, але і тих і інших об'єднує одна загальна проблема, - як не залишитися без улюблених передач, фільмів, мультиків і, в кінці решт, актуальних новин.

І, якщо зі стаціонарними і вбудованими в телевізор Т2 тюнерами , все більш-менш зрозуміло, то з забезпеченням їх якісним сигналом не надто. Де і яку потрібно встановити телевізійну Т2 антену , як її налаштувати для найкращої картинки і скільки часу доведеться на це витратити? Про це скромно замовчується у всім відомому рекламному ролику. Ось про це і хотілося б трохи поміркувати, зробити невеликий огляд антен представлених на ринку.

Яка антена потрібна для цифрового ТБ DVB-T2?

Сьогодні ринок пропонує безліч різних варіантів, але чи всі вони приведуть до отримання позитивного результату? При виборі DVB-T2 антени необхідно враховувати дистанцію до найближчого передавача, рельєф місцевості, фізичні та електротехнічні перешкоди (в тому числі ЛЕП) і, зіставивши всі показники, визначитися з відповідним типом і модифікацією.

У статті спробуємо розглянути лише загальні принципи вибору антени для цифрового телебачення, які допоможуть не витрачати зайві нерви (час і гроші). Для швидкої відповіді підійде матеріал найкраща антена до Т2 з нашого сайту.

Яка антена потрібна для цифрового ТБ DVB-T2

На першому етапі підбору потрібно визначитися з якого передавача буде вестися прийом сигналу ефірного цифрового телебачення. Тут на допомогу прийде сервіс AGSAT.T2Map - з його допомогою можна, вказавши своє місце розташування, визначити локацію одного або декількох джерел трансляцій, з яких планується прийом. Сервіс не враховує негативні фактори, які впливають на рівень сигналу в місці установки DVB-T2 антени, простіше кажучи, з рельєфом і перешкодами доведеться розбиратися індивідуально, що називається «в польових умовах». Зате завдяки сервісу можна точно визначити в який бік коштує направляти антену,

Візьмемо, наприклад, місто Яготин Київської області. На його прикладі розглянемо які антени нам може порекомендувати сервіс.

вибір Т2 антени сервісом AGSAT.T2Map

Теоретично, в місці установки можна прийняти до 4 телевеж, на практиці, швидше за все, сигнал з Черкас прийняти буде неможливо. Під питанням можливість прийому з ретранслятора Прилуки. Оптимальним бачиться варіант настройки антени на вишку в Березані. Для київської вишки, швидше за все, антену доведеться піднімати занадто високо і використовувати дорогі потужні вузькоспрямовані Т2 антени з підсилювачем.

фільтр по відстані для вибору Т2 антени

Так як до передавача з Березані 23 км, то знадобиться або кімнатна антена з підсилювачем, якщо в зоні прямої видимості і немає явних перешкод, або зовнішня пасивна антена. Використовуючи фільтр по відстані з нашого сайту можна звузити вибірку до декількох моделей і вже вибирати з них.

вибір Т2 антени сервісом AGSAT.T2Map

Далі розглянемо які види антен бувають і для якого прийому вони підійдуть.

Види Т2 антен

Короткий огляд антен почнемо з їх різновидів. & Nbsp;

За місцем установки антени діляться на:

  • Кімнатні, для прийому сигналів усередині приміщень;
  • Зовнішні, для установки зовні будівель.
  • Автомобільні.

За наявністю підсилювача:

  • Пасивні, без підсилювача;
  • Активні, з підсилювачем. Живлення на антену може подаватися як безпосередньо від блоку живлення, так і по коаксіальному кабелю.

За конструкцією:

  • Вібратор, полувібратор;
  • Логоперіодична;
  • Хвильової канал;

Та інші.

Також антени можна поділити на вузько-і широконаправлені, в залежності від точності настройки на передавальну станцію.

Вибір кімнатної антени

Як вибрати кімнатну антену для цифрового ТБ - один з поширених запитань нашої служби підтримки. Для початку розглянемо які бувають варіанти.

Кімнатні антени без підсилювачів (пасивні) можуть стати в нагоді тільки тим, хто проживає в безпосередній близькості від передавальної станції і антена розташована біля вікна, в прямої видимості телевежі, без будь-яких перешкод. Таку кімнатну антену для телевізора краще купити тому незначному відсотку населення, які підходять під ці «лабораторні» умови.

При виборі кімнатних антен без підсилювача перевагу краще віддавати зразкам з наступним варіантом конструкції:

кімнатна антена
кімнатна антена

Кімнатні Т2 антени , але вже обладнані вбудованим підсилювачем (активні), кілька покращують загальну картинку, перетворюючи лабораторні обставини прийому телевізійного сигналу в ідеальні, трохи збільшуючи відстань (до 20-25 км) від ретранслятора, але в міських умовах слабо допомагають приймати відбитий сигнал, тим самим трохи розширюючи коло потенційних споживачів.

Також на вибір є різні конфігурації антен:

кімнатна антена T2Wave Fix з підсилювачем
кімнатна антена T2Wave Base з підсилювачем
кімнатна антена Eurosky ES-008 з підсилювачем

Переймаючись питанням "Яка кімнатна антена краща?", при підборі кімнатної антени, крім характеристик важливим є і зовнішнє виконання або дизайн Т2 антени. З огляду на, що вона буде знаходиться в приміщенні, швидше за все, на видному місці природним буде вимога до зовнішнього вигляду виробу. Не завжди найвитонченіша антена буде володіти найкращими характеристиками і навпаки.

Немає універсальної відповіді на такий заїжджене питання, як найкраща кімнатна антена для Т2 - багато що залежить від місця прийому. Це може бути як квартира в багатоповерховому будинку в безпосередній близькості від передавальної вишки, так і заміський будинок або дача на відстані до 20 км від ретранслятора.

Зовнішні Т2 антени

З кімнатними все ясно, перейдемо до зовнішнім ТВ антен . У цьому сегменті і моделі серйозніше, і зі своїми завданнями вони справляються впевненіше.

Найбільш широко поширені моделі з хвильової конструкцією :

зовнішня антена
зовнішня антена без підсилювача

І логоперіодічеськие :

логоперіодична зовнішня антена
логоперіодична зовнішня антена

Для впевненого прийому ефірного сигналу гарні обидва варіанти, враховувати необхідно все ті ж фактори, що і раніше плюс монтажні особливості та реалізація подачі живлення на моделі активного типу.

Антени без підсилювача варто встановлювати в місцях з середнім рівнем сигналу, бажано на відкритій місцевості і значній висоті від поверхні. При цьому потрібно точне позиціонування на передавач.

Якщо дотримані вищеописані умови, то ви потрапляєте в досить широке коло любителів ТВ, у яких є можливість трохи заощадити на бюджеті і приймати всі 32 каналу вітчизняного цифрового T2. Аби не заглиблюватися в деталі, слід виходити з принципу, - чим потужніший і надійніше конструкція, тим якісніше прийом пасивної антени.

Слід зазначити, що деякі пасивні версії телевізійних антен передбачають інсталяцію додаткових плат посилення - підсилювачів Т2 сигналу для ТВ антени. Живлення на такі пристрої може подаватися тільки по телевізійному кабелю - від тюнера 5 В або від блоку живлення 2-12 В. Інтеграція з підсилювачем значно підвищує потенційні якісні характеристики зовнішньої антени.

У всіх складних випадках і при слабкому покритті потрібно орієнтуватися на зовнішні активні антени з підсилювачами і з необхідністю подачі на них електроживлення.

зовнішня антена з підсилювачем
активна антена з підсилювачем

Схема подачі живлення, така ж, як на плату посилення, як згадувалося вище.

Польська антена для Т2

Окремо варто згадати про такий пристрій, як, так звана, «польська антена-конструктор» , що складається з безлічі легко демонтуються деталей, з підсилювачем і без, в полегшеному і повному виконанні. Потрібно сказати, що польська антена для Т2 непогано справляється з прийомом цифрового телебачення або дециметрового аналогового.

польська антена для Т2 з підсилювачем

Висновок

Безумовно, правильний вибір антени для цифрового ефірного телебачення Т2 займе якийсь час. Буде потрібно самостійно вивчити технічні дані в описі пристроїв, виконати експерименти. Найчастіше після настройки тюнер приймає не всі 32 каналу, а тільки 8 або 16, в такому випадку рекомендуємо прочитати статтю Чому не приймає Т2 телебачення? Або ж звернутися до допомоги менеджерів нашого інтернет-магазину за професійною консультацією.

Наостанок хочеться побажати успіхів у цій нелегкій, але зовсім не безнадійній справі. І пам'ятайте, що безвихідних ситуацій не буває, завжди можна знайти вихід, звернувши увагу на супутникове телебачення, доступне за ціною і не так критично залежить від навколишніх умов і проживання, з багатим вибором безкоштовних каналів, в тому числі і з високою роздільною здатністю HD.

Сподіваємося, що стаття полегшить ваші терзання і допоможе зробити правильний вибір.