Як закріпити телевізор на стіні: вибираємо кронштейн для телевізора

28 липень 2021

Для кожного часу властиві різні звички в дизайні приміщень. Не так давно телевізор було прийнято вбудовувати безпосередньо в стіну вітальні. Трохи пізніше з'явилася мода на тумби під телевізор, які також служили підставками для різних AV-систем. Але сучасний світ рухається в бік мінімалізму. Оснащення приміщень прагне займати якомога менше місця і телевізор на стіні - гарний тому приклад. Як же правильно розмістити телевізор на стіні?

І тут ми говоримо про кріплення до телевізора – раціональне рішення для тих, хто хоче заощадити місце або трохи по-іншому оформити дизайн своїх осель. Якщо ви хочете купити кріплення для телевізора на стіну, то, ймовірно, задається питанням - як вибрати відповідну модель? Існує кілька критеріїв і планована купівля може мати свої підводні камені. З нашої статті ви дізнаєтеся, як вибрати кронштейн для телевізора і який з них ідеально підійде для вашого телевізора.

кронштейн для телевізора

Навіщо кронштейн для телевізора?

Причин задуматися про кріплення для телевізора може бути кілька:

  1. Економія місця або грошей на меблях.
  2. Зручність використання телевізора.
  3. Дизайнерське рішення.

Настінне кріплення допоможе раціонально використовувати місце в приміщенні. Так, наприклад, можна відмовитися від використання тумби під телевізор або використовувати її по-іншому - для розміщення AV-системи, супутникового ресивера або домашнього кінотеатру.

Ще одна перевага кронштейнів - зручність поводження з телевізором. Є багато власників, які можна легко повернути відповідно до ваших потреб. Дорожчі моделі можуть переміщатися по кімнаті, завдяки коліщаткам.

Ну і остання з причин - чисто дизайнерське рішення. Телевізор, що висить на стіні без видимої опори, просто добре виглядає.

Як вибрати кронштейн для телевізора

Типи кріплення

Кронштейни для телевізора можна розділити на три основні типи.

  • Фіксовані.
    Похилі.
    Похило-поворотні.

Фіксовані - недорогі кронштейни для телевізорів. У них не передбачено ніяких регулювань положення. Крім низької ціни займають найменше місця і надійні в експлуатації.

Похило-поворотні - повна протилежність фіксованим. З ними можна розташувати телевізор у всіх напрямках. Вони займають більше місця. Шарнірні кронштейни доступні не тільки для стіни, але і для стелі.

Похилі кронштейни уособлюють золоту середину по типу власника. Хоча їх можна переміщати тільки вгору і вниз, вони займають майже те ж місце, що і фіксовані кріплення. Підходять для варіанту розміщення, коли телевізор кріпиться досить високо на стіні.

Кріплення VESA

При пошуку потрібного кронштейна ви задалися питанням - як дізнатися, чи підійде кронштейн для телевізора? Крім інших способів, про які ми поговоримо пізніше, в основному потрібно подивитися підтримуваний стандарт VESA.

Даний стандарт містить дані про розмір в певному форматі. Найпопулярніші формати - 75x75 мм, 100x100 мм, 200x200 мм, 400x400 мм. Цифри вказують на відстань отворів для гвинтів в телевізорі. Можна відшукати ці отвори на задній панелі кожного сучасного телевізора. Зверніть увагу на порядок значень:

  • перше число - це відстань по горизонталі,
  • друге число - по вертикалі.

200x100 мм - це не те ж саме, що 100x200 мм. Таким чином, стандарт VESA об'єднує всі власники під одним універсальним значенням, що спрощує вибір.

Диагональ и вес телевизора

Ми вже говорили про три типи кріплень і стандарті VESA. Але є ще кілька параметрів, які слід враховувати при виборі. Одна з них - діагональ телевізора. Всі кронштейни мають заданий діапазон діагоналей телевізора, наприклад, 13-42 дюйма.

Також слід враховувати вагу телевізора. У кожного кронштейна своя вантажопідйомність, яку не варто перевищувати. Деякі кронштейни краще підходять для певного типу телевізора. Але в цілому вони повинні бути універсальними.

На якому бренд кронштейна зупинити?

Це досить складне питання, але в цілому бренд не має великого значення. Вам не потрібно звертати увагу на всі параметри, ви просто берете кронштейн, який підходить для вашої моделі телевізора. Деякі виробники телевізорів випускають оригінальні кріплення для своїх моделей. Але будь-якого сенсу переплачувати немає, можна вибрати звичайні універсальні кріплення. Якість продукції зазвичай можна порівняти. Єдиний недолік - необхідність перевірки всіх параметрів.

Як закріпити телевізор на стіні

Закріпити телевізор на стіні нескладно, але є кілька правил, яких слід дотримуватися. Якщо ви вже купили сумісний кронштейн, саме час взяти рулетку і спиртової рівень і переглянути розташування телевізора перед його установкою.

Навіщо? Тому що телевізор не повинен розташовуватися в довільному місці. Замість цього необхідно враховувати два важливих моменти - оптимальна відстань перегляду і висоту розміщення.

Відстань до телевізора має бути оптимальним, щоб отримати максимальне задоволення від перегляду. Якщо відстань буде занадто великим, ви не зможете бачити телевізор належним чином, і не будете «занурені в фільм». З іншого боку, якщо відстань занадто мало, телевізор не буде легко поміщатися в поле зору, і вам доведеться часто повертати голову під час перегляду, що не дуже зручно.

Вибираючи телевізор, слід враховувати відстань на якому він буде розташований. Однак якщо ви вже купили телевізор, а він не вписується в рамки відповідного відстані, можна спробувати вирішити проблему, пересунувши меблі. Діапазони відстаней наведені в таблиці нижче:

Відстань до телевізора для дозволу 4K
Діагональ Мінімальна Оптимальна Максимальна
40 дюймов (100 см)
0,7 м
1,7 м
2,5 м
43 дюйма (108 см)
0,8 м
1,9 м
2,7 м
50 дюймов (127 см)
0,9 м
2,1 м
3,2 м
55 дюймов (139 см)
1 мес.
2,3 м
3,5 м
60 дюймов (152 см)
1,2 м
2,5 м
3,8 м
65 дюймов (164 см)
1,3 м
2,7 м
4,1 м
70 дюймов (177 см)
1,4 м
2,9 м
4,4 м
75 дюймов (189 см)
1,5 м
3,1 м
4,7 м
80 дюймов (200 см)
1,6 м
3,3 м
5 м.
85 дюймов (215 см)
1,7 м
3,5 м
5,3 м

Чому телевізор повинен перебувати на потрібній висоті? Щоб вам не довелося нахилятися занадто високо, що незабаром викличе у вас біль в шиї. Сядьте в тому місці, де ви найчастіше будете дивитися телевізор, і дивіться прямо перед собою. Місце, на яке ви дивитеся, має бути центром телевізора. Подумайте про це, коли будете вирішувати питання про розташування обладнання по висоті.

Cверленіе і монтаж

1. Який би кронштейн ви не придбали, завжди корисно заглянути в його інструкцію, так як вона дасть вам дуже конкретне уявлення про те, як правильно прикріпити кронштейн. Кронштейни для телевізорів зазвичай складаються з двох основних частин - частини, яка кріпиться до телевізора, і частини, яку ви свердлите в стіні. Потім ви поєднуєте дві частини разом, фактично "встановлюючи телевізор на кронштейн".

Завершіть процес, прикрутивши дві частини разом, тим самим закріпивши телевізор. Але на що слід звернути увагу при складанні телевізора?

Телевізор не варто кріпити на гіпсокартонну стіну. Так, на неї можна повісити телевізор - але стіна потребує додаткового зміцнення. В якості альтернативи кронштейн для телевізора можна повісити безпосередньо в металевих перегородках, що утримують гіпсокартон, але для цього потрібно точно знати, де їх шукати.

Якщо ви не досвідчений майстер, найпростіше звернутися до фахівців з монтажу гіпсокартону.

2. Кращий спосіб вибору точок свердління - докласти перфоровану деталь до стіни, за допомогою спиртового рівня привести її в ідеально горизонтальне положення і відзначити чотири точки на стіні через отвори. Для цього достатньо звичайного олівця.

3. Дюбелі і гвинти входять в стандартну комплектацію. При виборі свердла переконайтеся, що воно правильного розміру, щоб не довелося збільшувати отвір або, що ще гірше, зменшувати отвір.

4. Перш ніж приступити до свердління, переконайтеся, що у вас є дюбелі потрібного типу. Найбільш поширеними є універсальні дюбелі, які підходять для більшості матеріалів, але якщо ви зміцнюєте телевізор, наприклад, в гіпсокартон, краще придбати дюбелі, призначені спеціально для нього. Вони мають широку розпірну конструкцію, яка забезпечує більш міцне кріплення в гіпсокартонної стіні.

5. Якщо ви свердлите дерево, вам не потрібні дюбелі, вам потрібні правильні шурупи. Якщо ви свердлите, наприклад, дерев'яні балки, то слід використовувати шурупи по дереву. Щоб запобігти розтріскування балки, рекомендується спочатку просвердлити в ній отвору шириною близько 0,5 см, а потім закріпити в них шурупи. При свердлінні цих отворів обов'язково використовуйте свердла по дереву. Зазвичай їх можна дізнатися по гострому краю.

Вибрати кріплення для телевізора зовсім не складно, потрібно всього лише враховувати кілька важливих параметрів.