Супутникова антена для 4K телебачення - яка підійде?

29 липень 2021

Висока якість зображення супутникового телебачення залежить не тільки від моделі телевізора. Без відповідної антени та конвертера, прийом 4K неможливий. Яку супутникову тарілку для 4K-телевізора вибрати?

Вибір правильних механізмів, які забезпечують правильний потік сигналу від передавача до телевізора, не може бути випадковим. Технології розвиваються дуже динамічно і якість зображення стає все краще. Як не заблукати в них та укомплектувати супутникове телебачення, яке дозволить приймати в стандарті 4K?

Для прийому програм супутникового телебачення вам буде потрібна відповідна антена, конвертер, декодер і ресивер. Виробники телевізорів спокушають нас можливістю відтворення зображення в якості 4K, але для того, щоб телевізор в повній мірі використав всі свої можливості, він повинен приймати сигнал відповідної сили та якості.

Яка супутникова тарілка 4K буде кращою?

Продумана установка антени забезпечить високу якість зображення і надійність роботи протягом довгого часу, незалежно від оточуючих умов. Основою тут є офсетна супутникова антена з відповідним чином підібраними параметрами.

Розмір тарілки важливий для прийому супутникового ТБ. Для 4K необхідний сильний сигнал, тому чим більше антена, тим краще. Стабільний прийом каналів в 4K забезпечують супутникові антени діаметром не менше 90-100 см. Вибирайте якісну тарілку - вона повинна бути з матеріалів, добре стійких до корозії.

Не варто забувати, що тарілки такого великого діаметра необхідно кріпити на досить міцні кронштейни з виносом від 400 мм.

Який конвертер вибрати для антени?

Однією тарілки недостатньо - вам також потрібен добре підібраний конвертер. Правильно обраний тип пристрою дозволить вам повністю скористатися наявними можливостями вашого декодера і телевізора.

На ринку представлено кілька типів конверторів для супутникових антен:

 • Single - до нього можна підключити один декодер без можливості запису
 • Twin - конвертер з двома входами, наприклад, для тюнера з функцією запису
 • Quad - має чотири входи, що дозволяє підключити чотири декодера без функції запису або два пристрої з функцією запису
 • Octo - перетворювач з вісьмома входами
 • Моноблок - приймає сигнал з двох супутників одночасно
 • Unicable - розділяє сигнал з одного входу на декілька приймачів

Вибір конвертера залежить від кількості приймачів, які ви хочете використовувати. Для домашнього використання можна рекомендувати подвійні (TWIN) або четверні (QUAD) конвертери. Зверніть увагу на коефіцієнт шуму - якщо ви хочете дивитися цифрове супутникове телебачення в якості 4K, він повинен бути якомога нижче.

Важливим елементом установки антени є правильно підібрані кабелі. Основним середовищем передачі є коаксіальний кабель. Не варто економити на антенних кабелях, особливо якщо ми хочемо отримати максимально можливу якість сигналу. Вибирайте модель, досить захищену від завад та зовнішніх умов.

Який ресивер вибрати для прийому супутникового телебачення в якості 4К?

Вибираючи 4К супутниковий ресивер, слід звернути на кілька дуже важливих факторів, які можуть бути вирішальними в подальшому.

 • Стандарти - новітні тюнера дозволять підтримувати стандарт цифрового супутникового телебачення DVB-S2x, що підтримує UHDTV сигнал в кодеку HEVC (H.256).
 • Зв'язок - додаткові USB-роз'єми дозволить, наприклад, записувати програми або підключити ресивер до Wi-Fi.
 • Зручність використання - цим параметром варто звернути увагу особливо літнім людям. Кнопки відповідного розміру і великий дисплей, безумовно, будуть великою перевагою в даному випадку.
 • Швидкість роботи - варто вибирати пристрої, які дозволять швидко і ефективно перемикати канали і запускати різні програми та функції.
 • Репутація виробника - однозначно варто вибирати пристрої від визнаних виробників, якими користуються вибагливы покупці.

Підключення ресивера до телевізора

Звичайно ж отриманий 4К сигнал з супутникової антени потрапляючи в ресивер ще необхідно доставити до самого телевізора. Також слід пам'ятати про те, що і ваш HDMI кабель повинен підтримувати передачу такого сигналу.

Для роздільної здатності 4K краще використовувати HDMI кабель версії 1.4 або 2.0. Відповідно, другий варіант можна рекомендувати в першу чергу, тому що він краще впорається з необхідністю пропускати великі потоки даних 4К сигналу.

Звертайте увагу на якість виготовлення такого HDMI кабелю. Якщо він зроблений з більш якісних матеріалів і має додаткове посилення, то прослужить вам набагато довше. При цьому позолочені контакти, на жаль, сильно не сприяють підвищенню якості самого виробу напряму. Часто на кінцях кабелю є фільтри від завад - ферритові циліндри. Вони будуть відбивати сторонні електромагнітні завади і випромінювання, яке створює сам кабель. Це також буде забезпечувати передачу сигналу найвищої якості.

Для звичайного домашнього використання підійде кабель довжиною 2 метри . Хоча найкоротші мають довжину близько 1 м. Якщо плануєте підключати телевізор, розташований на значній відстані від ресивера, то потрібно подумати про 5-метровий HDMI кабель. Його має цілком вистачити. Але звичайно ж все залежить від індивідуальних потреб і завдань. При необхідності, можна знайти навіть HDMI кабель 20 метрів.

Як отримати високоякісне зображення супутникового телебачення?

Якість тут грає ключову роль. Ви не можете вибрати найдешевші компоненти антенної системи для відтворення телебачення з якістю 4K. Також не дуже доброю ідеєю є покупка обладнання no-name брендів. Достатня пропускна здатність і відсутність завад може будет забезпечена тільки при використанні доброго устаткування.

Високоякісні антена, кабелі та конвертер необхідні, якщо ви хочете насолоджуватися безперебійною роботою супутникового телебачення. Сучасні стандарти висувають особливі вимоги, тому, перш ніж вибирати складники для установки антени, перевірте, чи відповідають їм обрані компоненти.

Безумовно варто вибирати пристрої від відомих виробників і купувати їх в надійному магазині. Таким чином, ви можете бути впевнені, що отримаєте високоякісне обладнання.