Налаштування DVB-Т2 на мультистандартному ТБ-тюнері TBS5520SE на ПК з Windows OS

11 серпня 2021

Налаштування DVB-Т2 на мультистандартному ТБ-тюнері TBS5520SE на ПК з Windows OS.

Лінійка супутникових тюнерів компанії TBS Technologies поповнилась мультистандартними картами, але в мережі досить мало інформації по налаштуванню. В цій статті на прикладі популярної мультистандартної USB-картки ми розповімо як перемикатися між доступними стандартами мовлення на тюнері TBS5520SE.


Для початку нам потрібно відвідати
.
Нам знадобиться:
    - Драйвер: TBS5520SE Windows Driver V1.0.0.7 (Для Windows10 - TBS5520SE Windows 10 Driver V1.0.0.7)
    - Додаток для перемикання режимів роботи: TBS5520SE Change Mode Tool V1.0.0.2

Окремо скачуємо додаток для перегляду - виробник рекомендує TBSViewer, DVBDream, ProgDVB, скачати їх можна
.

Драйвера пристрою


Підключаємо ТВ-тюнер TBS5520SE до ПК комплектним USB-кабелем. Для стабільної роботи потрібно підключення до 2-х USB-портів та рекомендується використання портів USB 3.0, при недостатньому живленні ресивер може працювати нестабільно під час перегляду супутникового ТБ.
Скачуємо та розархівовуємо драйвер, запускаємо додаток автоматичної установки драйверів та встановлюємо драйвер натиском кнопки Install. За потреби перезавантажуємо ПК - це може знадобитись на старіших ПК.

Перемикання стандартів мовлення


За замовчуванням, при запуску DVBDream чи іншого плеєра, тюнер працюватиме  як DVB-S/S2. Якщо потрібно налаштувати Т2, кабельне, чи інший стандарт, радимо скористуватись додатком Setting Mode tool. Додаток має досить простий інтерфейс та дозволяє обрати режим натиснувши курсором на поле Mode, в списку що відкрився обираємо потрібний формат та підтверджуємо вибір натисканням кнопки Set. Спливаюче вікно попереджає про необхідність зачекати 5 секунд, після чого можна продовжити використання тюнера.

Сканування та відтворення


При першому запуску програми в обраному стандарті мовлення запускаємо сканування каналів, в ручному режимі, або ж в автоматичному. В відповідному полі радимо обрати країну Ukraine, тоді сканування виконуватиметься за завчасно виставленими використовуваними частотами, що прискорює процес пошуку каналів.


Після сканування потрібно натиснути Ok для збереження відсканованих списків каналів, за потреби варто перейти в режим ручного сканування, встановити вручну пропущені частоти та відсканувати їх.Оскільки тюнер мультистандартний та має підтримку значної кількості стандартів мовлення DVB-S2X/S2/S/T2/T/C2/C/ISDB-T, ймовірно розробники ПЗ для перегляду на ПК з ОС Windows не встигли оперативно оновити плеєри, щоб позбавити своїх клієнтів від зайвих проблем. Надіємось, найближчим часом проблема все ж вирішиться.