Як вірно налаштувати антену 4G LTE

6 серпня 2021

Налаштування 4G антени для максимальної ефективності її роботи.

Якщо ваша антена 4G LTE працює не так, як очікувалося, очевидно, що вона працює на рівні потужності, який не дає потрібного результату. Більшість людей намагаються усунути проблему, поки продуктивність не стане прийнятною, але потім забувають, що вони робили для її усунення.

Варто запастися терпінням і використовувати кілька зручних безкоштовних інструментів - так можна оптимізувати роботу 4G-антени і отримати якість зв'язку, якої буде достатньо.

Визначення найближчого ретранслятора мобільного зв'язку

Першим важливим кроком є узгодження вашої антени з найближчою місцевою вишкою мобільного зв'язку.

По налаштуванню антени 4G нижче ми пояснюємо важливість визначення місця розташування місцевих ретрансляторів мобільного зв'язку перед установкою вашої антени.

Антена працює, зв'язуючись зі станціями мобільного зв'язку в вашому районі. Якщо антена є спрямованою, вона може відправляти і приймати радіочастотну енергію тільки в тому напрямі, в якому вона спрямована. Тому, якщо ваша антена не спрямована на місцевий ретранслятор, ви не зможете ефективно спілкуватися з ним. Очевидно, що це негативно позначиться на роботі антени. Навіть якщо антена спрямована на всі боки, ви, ймовірно, отримаєте кращу продуктивність, розмістивши її на стороні будинку, найближчої до найближчої вишки стільникового зв'язку.

- це онлайн-інструмент, який знаходить всі вежі стільникового зв'язку в вашому районі. Знайшовши їх, зверніть увагу на те, яка антена передає дані того чи іншого постачальника послуг. Якщо у вас укладено контракт на передачу мобільних даних з провайдером, який недостатньо представлений на мобільних станціях в вашому регіоні, вам слід розглянути можливість переходу до більш широко представленого провайдеру. Якщо ви зупинитеся на провайдері, який слабо представлений в вашому регіоні, у вас буде менше варіантів і менше можливостей для помилки при орієнтації вашої антени.

Встановлення антени

Після того як ви визначили, де знаходяться місцеві станції мобільного зв'язку, і переконалися, що користуєтеся послугами кращого постачальника даних в вашому регіоні, необхідно розглянути різні варіанти встановлення антени 4G.

При монтажі та налашткванні антени необхідно враховувати безліч моментів, але наступні рекомендації допоможуть спростити цей процес.

Перший момент: установка зовні

Якщо ви встановлюєте антену в приміщенні, вона повинна буде підтримувати зв'язок з вишкою через перешкоди (в даному випадку стіни). Не дивно, що це негативно позначиться на роботі антени. Щоб отримати переваги в продуктивності, встановіть антену зовні і проведіть кабель до 4G-роутера всередині.

Якщо з якихось причин ви не можете встановити антену на вулиці, найкращим рішенням буде розмістити її всередині вікна на верхньому поверсі будинку. Скло є меншим бар'єром для сигналу, ніж суцільна стіна, тому воно є найкращим варіантом для мрнтажу всередині будинку.

Другий: ефективна орієнтація

Якщо ви знайшли поблизу ретранслятори і у вас є хороший провайдер в вашому районі, цей крок повинен бути відносно простим. У випадку з спрямованими антенами, чим далі ви знаходитесь від вишки мобільного зв'язку, тим складніше домогтися гарної орієнтації. Невеликі зміни в куті орієнтації можуть привести до великих змін в продуктивності, тому вносьте зміни повільно і поступово, і вимірюйте продуктивність на льоту за допомогою простого інструменту, додатку Speedtest на мобільних пристроях, щоб визначити найкращу орієнтацію.

Третій: високо підняти антену

Антени часто встановлюються на стовпі. Якщо ви можете встановити антену на трубостійці, це дозволить підняти її вище. Чим вище антена, тим менше перешкод (як правило), які можуть призвести до перешкод.

Четверте: використовуйте кабель хорошої якості

Коли антена приймає сигнал, він повинен потрапити до роутера або в модем, де він модулюється в двійковий формат, щоб його можна було прочитати в локальній мережі. Для транспортування потрібно кабель, і якщо антена не була поставлена із заводською комплектацією, ви можете вибрати свій власний кабель. Ви отримуєте те, за що платите, тому вибирайте якісний коаксіальний кабель.

Якщо ви ще не придбали антену, подумайте про покупку антени MIMO з сильною діаграмою спрямованості випромінювання, наприклад, Квадрат MIMO, якщо вам потрібна всенаправленная антена, або Стріла-MIMO, якщо вам потрібна спрямована антена.