Наскільки ефективні китайські геймпади? Огляд 5 моделей

15 лютого 2018

Далеко не кожна гра може похвалитися можливістю ідеального управління. Особливо це стосується тих випадків, коли грати доводиться на мініатюрному дисплеї смартфона.

Найбільш очевидними недоліки в управлінні ходом відеоігри є в шутерах, основу процесу яких становлять злочини зі зброї по цілям. Щоб вирішити цю проблему, необхідно придбати геймпад. Асортимент таких пристроїв в наш час колосально широкий.

На сучасному ринку ігрових контролерів можна виявити велику кількість бюджетних моделей від китайських виробників. Пропонуємо вам ознайомитися з тим, що ж це за пристрої, в чому полягають їх переваги та недоліки. Вашій увазі представлені описи 5 недорогих популярних геймпадов, які користуються попитом у безлічі споживачів.

MOCUTE-053.

MOCUTE-053 є дешеву і спрощену версію ігрового контролера, яка сумісна з платформами Android, iOS, PC. Свою популярність отримав, перш за все, завдяки доступній ціні, якої відповідає і зовнішній вигляд, і небагатий функціонал пристрою.

MOCUTE 053

Корпус виготовлений із пластику, пофарбованого в чорний колір. Не передбачено кріплення для смартфона. На корпусі є стандартні елементи управління у вигляді:

  • 4 тригерів (2 - з правого боку і 2 - з лівої),
  • Хрестовини,
  • Клавіш A, B, X, Y,
  • 2 стіків, розміщених несиметрично.

Стики відрізняються високим рівнем м'якості. Хоч через це вони і здаються незвичними, проте, їх чуйність і зручність у використанні не відзначити не можна.

Геймпад MOCUTE-053 підключається до девайсів за допомогою Bluetooth 3.0. Може працювати зі смартфоном на максимальній відстані 10 м. Ємність батареї становить 400 мАг, а це, як заявлено в інструкції, 40 годин функціонування в автономному режимі без підзарядки. Хоча така продуктивність викликає сумніви.

MOCUTE-054.

Геймпад MOCUTE-054 - вдосконалена варіація моделі MOCUTE-053 для платформ Android, iOS, PC. Безсумнівний «плюс» - наявність спеціального кріплення для смартфона, що не міг похвалитися попередник даного геймпада. Кріплення прогумоване, підходить для девайсів, діагональ дисплея яких становить 4-6 дюймів.

MOCUTE 054

Зовнішній вигляд у даного контролера також більш солідний. Як заявляють розробники, для виготовлення корпусу використаний удароміцний пластик. Поверхня його матова, колір чорний. Виробник удосконалив і форму - вона стала більш ергономічною, пристрій зручно розміщується в долоні користувача.

MOCUTE 054

З елементів управління є:

  • Несиметрично розміщені стіки,
  • Клавіші A, B, X, Y,
  • 4 тригера,
  • Хрестовина.

Розташування цих компонентів, ступінь їх чуйності аналогічна попередній моделі. Варто зазначити, що тестування показало наявність мертвих зон, якщо нахилити пристрій під кутом близько 10 ̊. Але на управління грою і її результат даний «мінус» не робить негативного впливу.

Геймпад під'єднується до смартфону через Bluetooth 3.0. Може працювати навіть з 10-метрової відстані. Акумулятор має ємність 400 мАг і, за словами розробників, забезпечує ті ж 40 годин автономного функціонування.

IPega PG-9025.

Модель бездротового геймпада iPega PG-9025 є однією з найдоступніших в лінійці ігрових контролерів iPega. Для виготовлення корпусу використаний вельми міцний пластик soft-touch. Елементи управління стандартні. Це тригери, стіки, клавіші, хрестовина. Зроблені вони непогано, але, в загальному, якість збірки залишає бажати кращого, оскільки від ідеалу воно далеко.

IPEGA PG-9025

Помітний «мінус» моделі полягає в тому, що при наявності смартфона в тримачі обмежується доступ до першої парі тригерів. З другою парою, яка знаходиться на корпусі ззаду, таких труднощів не виникає - доступ до триггерам повністю відкритий.

Тримач для смартфона доповнено прогумованими вставками. Висуваючись, він дозволяє девайсу перебувати не під кутом, а на одному рівні з самим геймпадом. Таке рішення може здатися вельми нестандартним. Тримач підходить для смартфонів з діагоналлю дисплея 5,5 дюймів.

Корпус геймпада має невеликі розміри. Відсутня можливість упору в долоню користувача. Це ускладнює тривале утримання пристрою в руці таким чином, щоб екран був добре видно.

Контролер даної моделі підходить для девайсів, які працюють на платформах Android і iOS. Підключення виконується через Bluetooth 3.0. максимальна відстань, на якому за допомогою геймпада можна управляти грою, становить від 6 до 8 м. Ємність інтегрованої батареї - 380 мАг, що гарантує близько 20 годин функціонування без підзарядки.

IPega PG-9033.

Ще одна модель контролера від iPega - iPega PG-9033 . Її перевага - більш ергономічний дизайн. Стандартними є елементи управління, чорний пластиковий корпус з невеликими габаритами. Але є і відмінності від описаної вище варіації.

IPEGA PG-9033

Перш за все, мова йде про розміщення другої пари тригерів: виробник розташував їх не на задній стороні корпусу геймпада, а під першою парою в верхній частині пристрою.

Є кріплення з прогумованими краями, призначене для смартфона. Розташоване воно під кутом, а не прямо. Таке технічне рішення дозволило збільшити кут огляду і спростити доступ до тригерів. В кріплення можуть увійти лише ті смартфони, діагональ дисплея яких - 6 дюймів.

Контролер сумісний з платформами Android, iOS, PC. Підключення здійснюється за допомогою інтерфейсу Bluetooth 3.0. Геймпад працює на відстані від смартфона, що становить максимум 8 м. Вбудований акумулятор має ємність 380 мАг, працюючи близько 16 годин поспіль автономно.

Славиться дана модель компактними габаритами. Пристрій портативне, може використовуватися в подорож.

IPega PG-9037

Цю модель і розробники, і користувачі називають однією з найбільш вдалих серед усіх геймпадов даного виробника. Контролер за зовнішнім виглядом схожий на Xbox One. Є загальні риси в дизайні і порядку розміщення елементів управління на корпусі. Передбачено упор в долоню, а це значить, що пристрій може похвалитися своєю ергономічністю.

Сам корпус виготовлений з матового пластика, завдяки чому його поверхню абсолютно нескользящая. Тригери ж, навпаки, глянцеві. Крім тригерів, є ще такі елементи управління, як хрестовина, 2 несиметрично розміщених прогумованих стіки, клавіші A, B, X, Y.

Сумісний з платформами Android, iOS, Windows. Підключення виконується через Bluetooth 3.0. Радіус дії складає від 6 до 8 м. Кріплення з прогумованими вставками підходить для смартфонів з діагоналлю дисплея 6 дюймів. Кут розташування кріплення можна змінювати між двома варіантами, що є незаперечною перевагою. Ємність інтегрованої батареї - 380 мАг, працює пристрій автономно приблизно протягом 16 годин.

Підсумок

У кожного з розглянутих контролерів є переваги і недоліки. Можна зробити висновок, що оптимальним варіантом вони стануть для тих ігор, де кожна мілісекунда не володіє особливою важливістю.

За рівнем відгуку пристрою приблизно рівні. Якість використаних при виготовленні матеріалів набагато нижче, ніж у більш дорогих аналогів. Не забувайте, що в зв'язку з обмеженим функціоналом описані вище контролери підійдуть далеко не для всіх ігор.

Відповісти однозначно на питання про те, чи окупляться дані геймпади, не можна. Це буде залежати лише від того, в які ігри ви віддаєте перевагу грати і наскільки часто. Можна сказати тільки те, що випробувати на власному досвіді хоча б один з розглянутих контролерів все ж варто. Як варіант, можна віддати перевагу приємному на дотик iPega PG-9025.

Все ще вибираєте геймпад для мобільного гаджета? Рекомендуємо почитати статтю « ТОП-10 джойстиків для телефону ».