Як подати живлення на антену з телевізора та Т2 тюнера?

20 лютого 2018

Телевізійна антена т2 з підсилювачем, ще називається активна антена, широко використовується для прийому телесигналу на великій відстані від ретранслятора. Це їх головна перевага, тому що прийняти сигнал цифрового ефірного телебачення на пасивну антену можливо лише на невеликій відстані від передавача – як правило не більше 20 км. Або на антену з великим власним коефіцієнтом посилення, що досягається за рахунок значних розмірів. При цьому вона повинна бути змонтована поза приміщенням і, по можливості, максимально високо.

Використання підсилювачів часто викликає питання - як подати живлення на антену, точніше на її підсилювач і чи працюватиме вона без нього? Більшість сучасних активних приймачів потребує напруги 5 В. У нашій статті ми розглянемо різні схеми, як включити живлення антени т2 по коаксіальному кабелю:

  • від ресивера або з телевізора;
  • від інжектора живлення;
  • від блоку живлення.

Живлення антени від цифрового ефірного ресивера

Якщо у вас класична схема прийому ефітного телебачення Телевізор + Т2 приставка, живлення активної антени здійснюється безпосередньо самим ресивером.

живлення активної антени від приставки

Майже всі сучасні DVB-T/T2 ресивери оснащені таким функціоналом. Активувати подачу живлення можна за допомогою меню ресивера. Щоб перевірити наявність або активацію цієї функції, зверніться до інструкції ресивера або його налаштувань.

Як подати живлення на антену з телевізора

Перш за все має бути телевізор із підтримкою живлення антенного підсилювача. Багато сучасних телевізорів вже оснащені вбудованим тюнером і включити живлення антени в телевізорі по коаксіальному кабелю можна прямо в меню. Пам'ятайте, що спочатку потрібно підключити активну антену до телевізора, а потім активувати опцію подачі в меню.

подача живлення антенb від телевізора

Зверніть увагу, що далеко не всі моделі телевізорів підтримують функцію подачі живлення на активну антену.

Як підключити блок живлення до антени

Існує кілька схем подачі живлення на антену. Пропонуємо вибрати один з наступних комплектів обладнання в потрібному поєднанні:

подача живлення від блоку живлення до антени Т2

Чи працюватиме активна антена без живлення?

І чи потрібен блок живлення для антени Т2? Саме такі питання часто адресують покупці при виборі антени. Так, звичайно, антена буде працювати навіть без подачі живлення, тільки характеристики пристрою в такому разі суттєво нижчі. Антена не зможе наблизитися до своїх заявлених значень, які будуть доступні тільки при подачі напруги живлення.