Супутникові конвертери LNB

12 серпня 2021

Також називається супутниковим конвертером. Він є важливою складовою і незамінною частиною всього комплекту обладнання, яке забезпечує можливість нам дивитися супутникове телебачення. Цей пристрій використовується для доставки сигналів від супутників до супутникового приймача (приймачів).

Що ж таке супутниковий конвертер LNB

Супутниковий конвертер , як уже було сказано, є важливою частиною супутникового обладнання для прийому супутникового ТБ . Робить він це шляхом зміщення і посилення сигналів, відбитих від дзеркала антени. Супутниковий конвертер дозволяє приймати цифрові і аналогові теле- і радіопрограми через супутник.

Беручи сигнал, конвертер перетворює його і по кабелю передає безпосередньо на ресивер телевізора або проміжне обладнання для розподілу сигналу абонентам. LNB це абревіатура від англійського Low Noise Block - "блок зі зниженими шумами". Сучасні моделі пристроїв дозволяють підтримувати телебачення високої чіткості.

В цілому, один конвертер приймає сигнал з одного супутника, але на одній тарілці може бути встановлено кілька конвертреров. До слова, самі конвертера встановлюються на т.зв. мультифіди - власники конверторів.

Типи супутникових конвертерів

Супутникові конвертори випускаються в різних варіантах. Кожен з них характеризується різними параметрами і особливостями, завдяки яким ви зможете точно вибрати відповідний конвертер для вашої супутникової антени, який зловить для вас телевізійний сигнал. Дізнайтеся, які супутникові конвертери ми розрізняємо і які їхні характеристики.

 • Повнодіапазонний супутниковий конвертер (Full band) - найбільш поширений тип конвертерів. Їх також називають поодинокими або універсальними. Вони працюють в двох поляризаціях і двох діапазонах. Вони здатні обслуговувати один супутниковий ресивер, контролюючи його роботу. Підключення інших приймачів вимагає використання конвертерного шлейфу.
 • Подвійний супутниковий конвертер Twin - в корпусі знаходяться дві електронні схеми, які передають супутниковий сигнал на два ресивера. Фактично це два одиночних супутникових конвертера, закритих в одному корпусі.
 • Супутниковий конвертер Quad - містить чотири електронні схеми, які дозволяють передавати сигнал на чотири приймача.
 • Подвійний супутниковий конвертер (Dual) - безперервно передає сигнал з двох виходів в двох поляризаціях: вертикальної і горизонтальної.
 • Супутниковий конвертер Unicable - нагадує двоканальний конвертер і також передає сигнал на чотири ресивера, за винятком того, що для його роботи потрібно не чотири окремих кабелю, а один. За рахунок такого конвертера можна позбутися від необхідності використовувати мультісвітч. Замість нього знадобиться всього лише спліттер сигналу.
 • Октоїх-конвертер (Octo) - являє собою вісім одиночних конвертерів, розміщених в одному корпусі.
 • Моноблочний перетворювач - два, три або чотири одиночних перетворювача в одному корпусі з вбудованим перемикачем DiSEqC. Замінює чотири окремих конвертера, спрямованих на різні супутники.
 • Конверт широкосмугового супутникового антени (Wide band) - схожий на конвертер Twin. На один вихід він подає сигнал у вертикальній поляризації, а на другий - в горизонтальній. Він відрізняється від подвійного конвертера діапазоном сигналу.
 • Супутникові конвертори Quattro - схожі на конвертери типу Quad, однак вони призначені для роботи з мультісвітчей.
 • Оптичний супутниковий конвертер - роз'єми конвертера призначені для підключення виявилася коаксіального, а оптоволоконного кабелю.

Поляризація супутникового сигналу і конвертер

Супутниковий сигнал - це електромагнітна хвиля, і, відповідно, цей сигнал також володіє поляризацією. Тому конвертрери також можуть бути в залежності від цього параметра пристосовані: лінійної та кругової поляризації.

Конвертери лінійної поляризації зазвичай працюють у вертикальній і горизонтальній лінійної поляризації . Однак деякі оператори використовують кругову поляризацію (конвертери кругової поляризації) R / L або праву і ліву.

Діапазони частот конвертерів

В залежності від діапазонів частот конвертери можуть також класифікуватися і за цією ознакою. Оскільки передача сигналу з телепрограмами відбувається в діапазоні C або Ku, також є і конвертери C-діапазону і конвертери Ku-діапазону. Хоча звичайно ж є й універсальні LNB.

Супутникові конвертори у пропозиціях магазину

Завдяки широкому вибору конвертерів ви знайдете тут пристрої, адаптовані до потреб вашої мережі супутникового телебачення. Хоча їх аж ніяк не мало, кожен з них має свої унікальні характеристики, які дозволять підібрати їх ідеально для власних завдань. Всі пристрої відрізняються високою якістю виготовлення, забезпечуючи хороший стабільний і чіткий сигнал.

Як перевірити конвертер

Саме дказательное це звичайно спробувати в роботі:

 • після установки Satfinder або йому подібний знаходить сигнал
 • рівень сигналу в приймачі навіть без настройки відразу показує 30-40%
 • якщо встановити той же конвертер в іншу вже налаштовану антену