Як вибрати супутниковий ресивер

11 грудня 2017

Вибір ресивера на грудень 2017 року.

Супутниковий ресивер - пристрій здатне приймати та декодувати телевізійний і радіо сигнал. Працює в зв'язці з однією або декількома супутниковими антенами.

До супутниковим ресиверів пред'являється ряд вимог:

  • Стабільна робота;
  • Високоякісна картинка на каналах стандартної і високої чіткості;
  • Регулярне оновлення програмного забезпечення, виправлення помилок, додавання нового функціоналу;
  • Наявність слота для карт умовного доступу і / або шахти під CI-модуля;
  • Можливість підключення в локальну мережу або до Інтернет за допомогою проводового або бездротового підключення;
  • Додатковий мультимедійний функціонал - «всеїдний» вбудований медіаплеєр, підтримка YouTube, IPTV і т.п.

Для багатьох покупців важливі і інші параметри, такі як:

  • Наявність дисплея,
  • Можливість живлення від джерела постійного струму 12 В,
  • Корпус з металу,
  • Розміри сеттопбокса,
  • Можливість інтегрувати жорсткий диск всередину корпусу,
  • Наявність додаткових тюнерів - другого супутникового, кабельного, ефірного.
Вибір супутникового ресивера

Які моделі супутникових ресиверів можна віднести до найпопулярніших в Україні? На основі статистики нашого інтернет-магазину ми постараємося дати відповідь і пояснити, чим викликана популярність тієї чи іншої моделі.

У 2017 році при виборі супутникового ресивера вже не стоїть питання - вибрати цифровий або аналоговий приймач, з підтримкою MPEG4 (HD) або заощадити, купуючи тільки MPEG2 ресивер для каналів стандартного дозволу. Всі ці питання залишилися в минулому. Сучасний супутниковий ресивер - це мультимедійний центр, він може не тільки приймати, але і записувати сигнал, що приймається на зовнішні (або внутрішні) накопичувачі, підтримує MPEG2 і MPEG4 декодування, знає про H.264, а деякі моделі і про кодеку H.265, розуміє стандарти DVB-S і DVB-S2.

Ще зовсім недавно ресивери можна було розділити на SD і HD ресивери. Зараз такого поділу немає, так як SD ресивери вже практично не продаються, морально застаріли. Не так давно з'явилися ресивери з роздільною здатністю 4K UltraHD ще не придбали масовості - контенту замало.

Крім цього ресивер може відтворювати мультимедійний контент, будь то музика чи фільми з високим бітрейтом. У такому випадку важливо максимально підтримуване вихідний дозвіл - 1080p або може бути вже 2160p60, якщо телевізор підтримує 4K.

Ми не будемо розглядати провайдерські ресивери, приймачі від Viasat або Триколор, вони заточені під провайдера, резонність покупки кожного з них покупець може визначити сам. На нашу думку вони сильно звужують варіації по супутниковому прийому, практично обмежують ваш вибір тим, що запропонує провайдер.

Будемо орієнтуватися на тих покупців, які намагаються через супутниковий прийом отримати по-справжньому свободу вибору. Щоб власник приставки сам міг вирішувати, яке телебачення йому дивитися - українське, російське, польське, угорське, німецьке або будь-який інший країни, канали якої можна прийняти на даній території.

Спочатку проведемо класифікацію супутникових ресиверів - розділимо їх безліч на групи, основним критерієм розподілу буде Ціна:

  • Бюджетні ресивери;
  • Середній клас;
  • Преміум клас.

Масовий сегмент. Бюджетні супутникові ресивери.

80% продаваних супутникових приймачів відносяться до бюджетного сегменту, як не крути, але для більшості покупців основним критерієм вибору буде ЦІНА . Ресивери в даній категорії мають схожий функціонал, спроектовані на типових процесорах, мають схожу структуру меню і однакові можливості з налаштування.

Вибираючи ресивер з бюджетного сегменту потрібно звертати увагу на функціонал і оснащення, необхідні саме вам. Найчастіше до такого відноситься:

  • Дисплей , який в режимі очікування відображає годинник;
  • Підтримка мультиканального звуку Dolby Digital, AC-3 ;
  • Наявність мережевого інтерфейсу Ethernet ;
  • Підтримка USB Wi-F i адаптерів на конкретному чіпсеті;
  • Розмір і матеріал корпусу.

Найцікавіше, що заявлений функціонал серед бюджетних моделей може бути ширше, ніж у більш дорогих супутникових ресиверів. Правда стабільністю роботи і зручністю користування навряд чи дешеві ресивери можуть похвалитися.

Отже, які ж моделі входять в шорт-лист найпопулярніших бюджетних супутникових ресиверів?

1. uClan B6 Full HD, раніше відомий як U2C B6.

Якщо в 2017 році говорити про «народному» ресівері, то перший, хто претендує на цю роль - звичайно ж, uClan B6 Full HD (U2C B6) . Чого тільки варта кількість обговорень його на нашому сайті. Так, модель вийшла по-справжньому народною. Запорука успіху - це ціна і величезні можливості, які з часом тільки доповнюються і виправляються помилки. Якщо спочатку під кожен чіп Wi-Fi адаптера потрібна була своя прошивка, то зараз йде загальна прошивка, виправлені «глюки» при роботі IPTV, YouTube. З'явилися Megogo, підтримка мультістріма. Постійно виходять оновлення по прошивці.

Різновиди uClan B6 Full HD:

  • UClan B6 Full HD METAL , модель в металевому корпусі, з дисплеєм;
  • UClan B6 CA Full HD , супутниковий ресивер для тих, кому потрібен слот для карт умовного доступу, наприклад, для карт XTRA TV.

Недоліки B6 випливають з його можливостей. Так як в таку вартість, м'яко кажучи, закладений не самий топовий процесор і кількість пам'яті, все це позначається на не завжди стабільну роботу програмного забезпечення, регулярних «гілках» при активному використанні.

Клони, аналоги uClan B6 Full HD : OpenFox X6 HD , OpenFox X6M , Tiger F1 .

Рекомендована діагональ телевізорів: до 32 ". Навряд чи власники LCD телевізорів і плазмових панелей з діагоналлю 32 і вище дюймів будуть раді зображенні з uClan B6.

2. A1ternativa SE.

Оновлена лінійка U2C A1ternativa відрізняється від попередника куди більш надійною роботою, кращої схемотехнікою. Ресивер випускається в 4-х модифікаціях:

До переваг віднесемо - широкий функціонал, невисоку вартість. Всі моделі оснащені картоприймачем.

До недоліків віднесемо «прогалини» при виході нових версій ПЗ - з новими прошивками виправляються попередні недоліки, але привносяться нові. Часто власники A1ternativa стикаються з вибором - яку прошивку встановити, знаючи що в одній одні помилки, в іншій інші.

Регулярне оновлення ПЗ викликає надію, що коли то ресивер буде доведений до майже ідеального.

Рекомендована діагональ телевізорів: до 40 ".

3. Openbox S3 Micro HD.

Існує думка - якщо не знаєш, який супутниковий ресивер купити - купуй Openbox. На жаль, до середини 2017 року ресивери Openbox «кусалися» ціною, якщо не брати до уваги приставку Open SX1, яка побічно теж відноситься до Openbox.

Поява моделі Openbox S3 Micro HD змінило дану ситуацію. За відносно невисоку ціну покупці отримали вже звичний для них Openbox - зручне меню, швидке перемикання каналів, підтримка програмного забезпечення. Ресивер вийшов на славу.

Недоліки : є проблеми з «софтом», але як показує попередній досвід - з часом виправлять всі «глюки».

Рекомендована діагональ телевізорів: до 40 ". Серед бюджетних ресиверів, на нашу думку найякісніша картинка у Openbox S3 Micro HD.

4. Open SX1.

Open SX1 - це перша спроба Openbox конкурувати в сегменті недорогих супутникових приймачів. Модель побічно асоціюється з Openbox, її немає на офіційному сайті.

Хоч меню і зручність в управління відрізняється від звичного для Openbox, ресивер все-одно простий в експлуатації і, що важливо, стабільний в роботі. З новими прошивками додається трохи функціоналу, так з'явилася програмна підтримка багатоканального звуку AC-3, підтримка T2-MI.

Вважаємо, що популярність даної моделі пов'язана в першу чергу з «шлейфом» Openbox, так як інших переваг над конкурентами немає.

Недоліки: додатковий функціонал дуже мізерний.

Клони, аналоги Open SX1 : Sat-Integral S-1218 HD Able / S-1228 HD HEAVY METAL / S-1248 HD HEAVY METAL , Tiger X90HD , Tiger X100 HD .

Рекомендована діагональ телевізорів: до 32 ".

5. S2Box 101.

Модель супутникового ресивера S2Box 101 , крім надійності в роботі і простоти в управлінні, запам'ятається особливими умовами гарантії - так, в разі проблем з ресивером на протязі 1 року з моменту покупки, постачальник зобов'язується виконати гарантійний ремонт протягом 24 годин з моменту отримання ресивера. Якщо такий ремонт виконати не вдається, відбувається заміна ресивера на робочий.

Open SX1

Простота і надійність приймача в першу чергу пов'язана тільки з базовим функціоналом, у Вашому пристрої. Це породжує і його головний недолік - якихось додаткових сервісів в S2Box 101 не передбачено, просто супутниковий ресивер.

Клони, аналоги S2Box 101 : 50X , 55X , 55X HD Plus CA , Qsat Q-44 .

Рекомендована діагональ телевізорів: до 32 ".

6. 50X HD і 55X HD.

Дві згадані моделі з нехитрою назвою об'єднує одне спільне - СТАБІЛЬНІСТЬ в роботі. Ресивери мають базовий функціонал, прості в настройках і управлінні. Підійдуть всім тим, кому потрібен виключно супутниковий ресивер за невисоку ціну. 50X і 55X користується попитом у старшого покоління, в основному у тих, хто вирішив оновити так давно звичні їм Orton 4100 або 4060.

50X HD

Корпус і пульт значних розмірів, дисплей на передній панелі і кнопки управління - все «олдскульний». Ці ресивери для тих хто не женеться за нововведеннями, а все звичне створює основний комфорт в експлуатації.

Недоліки : все ті ж - простий супутниковий ресивер, без особливого допфункціонала.

Рекомендована діагональ телевізорів: до 32 ".

7. Tiger X90HD.

Було б не етичним опублікувати рейтинг без супутникових ресиверів Tiger. Давно під цією маркою випускається недороге обладнання для прийому супутникового ТБ. У свій час новинки йшли одна за одною, потім настало певне затишшя. Зараз нові моделі з'являються. У 2017 році найбільш продавана і популярна була модель Tiger X90HD .

Tiger X90HD

X90HD схожа з Open SX1 , має встановлені сервіси - IPTV канали та фільми, так звичні давнім шанувальникам Tiger.

Недоліки як і у інших, подібних ресиверів. Але хіба варто про них говорити, з огляду на ціну ресивера?

Рекомендована діагональ телевізорів: до 32 ".

8. Sat-Integral S-1218 HD Able.

Sat-Integral не замикається наш список, він входить в наш шорт-лист ресиверів, на які потрібно звернути увагу, якщо ви стоїте перед вибором: який недорогий супутниковий ресивер краще вибрати ? Продукція Sat-Integral одна з перших приходить на розум, коли чується слово недорогий або дешевий. Цінова політика Sat-Integral гармонійно вписується в такий шаблон.

Sat-Integral S-1218 HD Able

Модельний ряд має 3 модифікації:

Рекомендована діагональ телевізорів: до 32 ".

Ось так бачиться список недорогих супутникових ресиверів. Більшість з них мають характерні для цього класу переваги та подібні недоліки. Сміливо можна стверджувати - співвідношення ціни і якості перераховані апарати стоять, а який супутниковий ресивер вибрати - вирішувати вам.