Огляд 4К ресивера Dreambox ONE Ultra HD

15 жовтня 2019

Після багатьох місяців очікування німецька компанія Dream Service GmbH нарешті представила свій супертюнер Dreambox ONE Ultra HD . Дана модель - це реакція виробника на потреби ринку і величезний тиск з боку інших виробників 4K-ресиверів.

Впровадження даного пристрою може викликати занепокоєння у суперників (Vu+, ZGemma, Octagon і інших), хоча приймач і не позбавлений певних недоліків, принаймні з позиції українського користувача. Які ж недоліки?

Dreambox ONE Ultra HD має тільки один кардрідер і не має слота для модулів CI/CI+, який теоретично потрібен для абонентів XTRA TV і в світлі кодування українських каналів. Це ж стосується і платформ НТВ+, польських операторів Polsat і NC+.

Проте, Dreambox ONE Ultra HD є найшвидшим 4K ресивером на ринку!

Модифікації Dreambox ONE Ultra HD:

  • Супутниковий ресивер, з двома встановленими TWIN DVB-S2X Multistream тюнерами.
  • Комбінований ресивер, по одному DVB-S2X і DVB-C / T2 тюнера.
  • IPTV конфігурація Dreambox Play, конкурент для обичнихAndroid боксів.

Зовнішній вигляд і оснащення.

Розміри цього супутникового ресивера дивують. Пристрій досить компактний, але з великими можливостями. Розміри складають всього 175x95x35 мм.

Коли справа доходить до підключення, то Dreambox ONE Ultra HD йде в ногу з тюнерами конкурентів і легко інтегрується практично з будь-якою системою.

На дворівневої передньої панелі, яка представляє собою комбінацію матово-чорного і лакованого чорного пластика, сховалися 2 слота:

  • Під карти умовного доступу;
  • Під карти пам'яті SD.

Якщо корисність першого сумнівна, то другий може дуже навіть стати в нагоді для розширення внутрішньої пам'яті.

Панель з роз'ємами ділить передню частину ONE Ultra HD на верхню площину з перемикачем і нижню - зі знайомим логотипом Dreambox.


Dreambox ONE Ultra HD

Роз'єми приймача включають вихід HDMI 2.0 і оптичний аудіо роз'єм S / PDIF.

Додатково - в залежності від варіанту поставки є подвійний тюнер DVB-S2X або DVB-C / T2. Є ще модель Dreambox Play для IPTV, в ній тюнер відсутній.

У Dreambox ONE Ultra HD є один порт USB 2.0 і один порт USB 3.0, праворуч - роз'єм живлення 12 В від зовнішнього джерела живлення і вимикач.

Задня панель Dreambox ONE Ultra HD

За графіком в Dreambox ONE відповідає GPU ARM Mali-G52 з частотою 850 МГц.

У ONE Ultra HD не передбачена установка жорсткого диска, передбачається, що зовнішній накопичувач можна підключити тільки через USB інтерфейси.

Інновації в DreamBox ONE Ultra HD торкнулися іншого:

  • SoC - чіп S922X від Amlogic ,
  • 2 системи завантаження Linux E2 і Android Dual Boot,
  • Bluetooth пульт дистанційного керування з голосовим управлінням .

Перше важливе нововведення: 2 процесора Amlogic

Фахівцям компанії Dream Service довелося знатно потрудитися, піти на ризики і запустити у виробництво ресивер на ARM-платформі. Це смілива концепція, вона може дати виробникові величезну перевагу, щоб зберегти свої сильні позиції на ринку протягом наступних декількох років.

Dreambox ONE Ultra HD має абсолютно нову систему на чіпсеті Amlogic S922X , яка в парі з іншим вбудованим апаратним забезпеченням проробляє божевільну роботу 53360 DMIPS!

ONE Ultra HD оснащений новим 4-ядерним процесором ARM Cortex-A73 і 2-ядерним процесором ARM Cortex-A53, а також 16 ГБ флеш-пам'яті і 2 ГБ оперативної пам'яті.

Друга основна інновація: Linux E2 + Android

Приставка Dreambox ONE Ultra HD вперше представив концепцію подвійний завантаження - Linux E2 та Android. Правда Android буде представлений трохи пізніше.

Таким чином, новий приймач Dreambox поєднує в собі найкраще з двох незалежних операційних систем.

Необмежені можливості на базі Linux E2 і OTT розваг з такими додатками, як Netflix, Amazon Prime Video, Kodi і іншими на базі Androids 8.1. У певному сенсі ринок давно не бачив такої сміливої концепції подвійної системи завантаження. І тут Dream досить хитро відреагував на зростаючий попит на тюнери на Linux і постійне зростання числа користувачів потокових додатків, таких як Kodi і Netflix.

Третя важлива інновація: нова концепція дистанційного керування

Концепція, яку пропонує Dreambox ONE - це нове рішення дистанційного керування. Зрозуміло, дизайн нового пульта дистанційного керування для Dreambox з Bluetooth заснований на типовій лінії дизайну, відомої по попередникам, таким як Dreambox DM920 / Dreambox DM900.

Пульт Dreambox

Як завжди, пульт дистанційного керування має чорний колір, характерну форму, просту і елегантну. На жаль, пульт дистанційного керування не має кнопок з підсвічуванням, але має функцію голосового управління, і це дивно.

Bluetooth в приймальнику ще не працює, драйвери не встановлені, а функціональність можлива тільки при використанні модуля USB Bluetooth.

Bluetooth і голосове управління дозволить управляти ресівером за допомогою голосових команд - дальність дії пульта дистанційного керування становить близько 7-8 метрів. Генератор сигналу програмується, а інфрачервоний сигнал управляється, як звичайний пульт дистанційного керування.

Цікаво, що пульт дистанційного керування може вібрувати на вимогу в разі деяких дій (цікаво, які саме дії?), І це один з крутих трюків цього пульта дистанційного керування.

Функціонал і особливості нового Dreambox

Завдяки можливості використання двох операційних систем, приймачі Dreambox ONE і Dreambox Play відкривають абсолютно нові можливості для любителів тюнерів Dreambox. Крім чисто телевізійного прийому тюнером, теоретично операційна система Android відкриває практично необмежену і нелінійне розважальне пропозицію. Поки що це теорія!

Ці потужні процесори дозволяють запускати широко використовуються операційні системи, такі як Android 9.0 і Enigma OE 2.6. Однак Dualboot поки не працює - Android працює тільки при завантаженні з SD карти. Також з'явився перший Coreelec для Dreambox ONE, який використовує вже запущений проект Odroid N2.

Ви зможете встановлювати безкоштовні програми від Google Play, такі як Netflix, Amazon Prime Video та інші. Перспективна також можливість використовувати двохдіапазонний & nbsp; Wi-Fi. Також & nbsp; вміст медіатеки може передаватися по HbbTV стабільним і надійним способом по інтегрованої мережевої карти WLAN.

Dreambox ONE підтримує HDR10, HLG, Bluetooth 5.0 і WLAN 802.11 a / b / g / n / ac (2x2 MIMO). Подвійний тюнер підтримує Multistream і DVB-S2X.

Додатковим гідністю є апаратне кодування H.264 / H.265 (1080p60). У майбутньому має бути можливо кодування за допомогою програмного забезпечення. При споживаної потужності близько 7Вт, ресивер з функціями Android TV є дуже енергоефективним.

З точки зору підтримуваних мультимедійних форматів, новий Dreambox дуже конкурентоспроможний, в порівнянні з іншими 4K-ресиверами.

Blue Panel спочатку недоступна. Включити її можна через меню:

  • Меню налаштувань - & gt; Системні налаштування - & gt; Довкілля.

Ми використовували скін & nbsp; Zombie Shadow-FHD, спеціально розроблену для OE 2.6. Скін чіткий, інтуїтивно зрозумілий, забезпечує швидку навігацію по меню.

Ви можете перевірити & nbsp; безперебійну роботу HbbTV. Просто двічі натисніть червону кнопку на пульті ДУ - HbbTV працює дуже швидко.

Прийом 4K

Якість прийому декількох 4K не зашифровані (FTA) каналів в дозволі 2160p UHD з Hot Bird або Astra не є проблемою - зображення чітке і без будь-яких проблем. Після підключення до мережі з іншим тюнером було отримано кілька 4K каналів з кодованого сигналу (відсутність CI + унеможливлює прийом безпосередньо з цього ресивера), включаючи Rai 4K з пропозиції Tivusat, або RTL 4K з HD +.

За замовчуванням, завантаження нового іміджу можлива через інтернет інтерфейс. Можна завантажити оригінальний імідж, ooxoon, newenigma2 і dreamelite. Можна використовувати оригінальне програмне забезпечення з накладенням GP4. Ця версія передбачає найширшу функціональність.

Поки що для Dreambox ONE не доступно швидке сканування, тому краще використовувати програму DreamboxEdit і завантажити список каналів, раніше створений список для іншого тюнера. За посиланням можна завантажити списки каналів для E2 ресиверів .

Веб-інтерфейс

У Dreambox ONE ви можете використовувати веб-інтерфейс з тими ж можливостями, що і у інших тюнерів з Enigma 2 OE 2.5, але врахуйте: якщо ви хочете зробити скріншоти, іноді це не працює, особливо з 4K HEVC.

EPG

Вам не потрібно встановлювати ніяких спеціальних плагінів, тільки те, що відображає приймач. EPG також може використовуватися для роботи з таймером. Дані для EPG також можуть бути використані з вбудованого веб-браузера Gemini Panel, хоча необхідно звикнути до управління, але він працює.

Висновки

Dreambox ONE непогано показав себе, але ще багато чого з заявленого функціоналу поза зоною досяжності. Хоча вже минуло чимало часу з моменту виходу ресивера, але варто зауважити можливості воістину багатообіцяючі.
Перемикання каналів досить швидке, 1-2 сек. Ресивер працює дуже плавно - запускається & nbsp; & nbsp; швидко. Запис і Timeshift виконувалися за допомогою USB-накопичувача. Функція PiP поки не доступна.

Якщо функціональність подвійний завантаження з Android Oreo, повна підтримка нового пульта дистанційного керування з Bluetooth, буде доведена до кінця, то це значно & nbsp; позиції Dreambox ONE Ultra HD. Тоді ONE стане хітом на ринку!

Виходячи з перерахованого вище фахівцям з Dream потрібно трохи прискоритися, тому що ресивери на Amlogic S922X, навіть без DVB тюнерів, стають все більш популярними. & Nbsp;

Варто відзначити, що Dreambox ONE Ultra HD практично бездоганний при використанні Enigma 2.

Швидкість роботи приймача Dreambox ONE іноді дивна, особливо при перезавантаженні. Це не те, що пропонують інші компанії. Для нового пульта дистанційного керування RC 20 також існує один термін: сенсаційний!

Ну і наостанок відзначимо, що Dreambox ONE Ultra HD & nbsp; це перший приймач Dreambox, який & nbsp; увійшов у світ Android.