Вибір супутникового ресивера під керуванням Enigma2. Vu + Duo і World Vision ET 9200.

10 лютого 2013

Багато з тих, хто цікавиться супутниковим ТБ і стежить за технічним прогресом в даній області, хотіли б «схрестити» один і другий супутниковий тюнер, що не претендує на лаври один одного - в оглядах, в порівнянні технічних характеристик, в бурхливих дебатах на тему «хто »з них краще і швидше. Забігаючи наперед, скажемо, у нас немає такої мети.

Обидві моделі гідні вашої уваги і витрачених коштів. Кожен, хто прочитає цю статтю, повинен вирішити, яка з моделей йому ближче і доступніше. А ось міряти у кого «процесор довше» не будемо, надамо це іншим.

У цьому огляді ми проведемо дві паралелі і розставимо на них все те, що стосується Vu+ Duo та Xtrend ET9200 - від упаковки до перегляду каналів і медіаконтенту.

Обидва HD ресивера на відкритій ОС Linux з оболонкою Enigma 2, мають:

  • по два тюнера стандарту DVB-S2,
  • мережевий інтерфейс,
  • високопродуктивні процесори BroadCom.

Є можливість установки жорсткого диска формату 3,5 дюйма всередину корпусу.

Ресивери багаті різноманітними інтерфейсами для підключення аудіо-відео апаратури, зовнішніх USB і e-SATA накопичувачів, підтримують бездротове підключення до мережі Інтернет, через USB адаптер.

Упаковка

Як кажуть в народі: «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму».

Ну, тоді зустрічаємо.

«Одяг» у них імпортна, корейська, так, як обидві моделі виготовлені в Кореї.

ET 9200 від апаратно-програмної платформи (Xtrend), що продається в країнах СНД під ім'ям Xtrend-World Vision, друга модель належить корейської компанії Marusys, оригінальна назва якої - Vu + Duo . На території Росії і України ресивер Vu + Duo також реалізується під ім'ям GI9895. Galaxy Innovations (GI) - назва організації-дистриб'ютора, що займається поширенням даного продукту.

Тут зробимо невеликий відступ.
На нашому ринку оригінальні продукти Marusys, а саме ресивери: Vu + Solo, Vu + Duo, Vu + Uno, Vu + Ultimo, - представлені під двома торговими марками.
Перша торговельна марка - сама компанія Marusys, друга - Galaxy Innovations. Відмінність між ними можна легко виявити, це логотип GI на корпусі ресивера. В іншому вони схожі.
Важливо буде відзначити, що продукти Marusys (без логотипу GI) орієнтовані на європейський ринок, а продукти Galaxy Innovations (з логотипом GI) - на ринок СНД.

Для початку оцінимо «верхній одяг».

Розмір у них практично однаковий (Xtrend 440х330х120 мм, Vu+ Duo 500х350х110 мм), а ось фасончик трохи різниться.

упаковка Vu + Duo

Vu+ Duo - коробка в світло-коричневих тонах, можна навіть сказати в класичному стилі апаратури епохи 90-х, або нинішніх ЕКО-упаковок.

Не можна сказати, що блідо і бідно. Виглядає добре, містить багату інформацію про технічні характеристики, наочно показана передня та задня сторони ресивера.

упаковка Vu + Duo

На упаковці вказана вичерпна технічна інформація, яка дозволяє отримати представоеніе про супутниковому ресівері.

Не можна не відзначити, що зліва на упаковці вказано Made in Korea .

упаковка Xtrend

Xtrend-World Vision - йому б ще «метелика» і в театр. Коробка виглядає солідно, чорного кольору, на якій красується напис ET 9200 The Gateway for Smart Linux TV, а ось що всередині не ясно, будь-яка інша інформація або тих. характеристики на упаковці не вказані.

Це жодним чином не відштовхує покупця, а інтригуюче тягне відрити заповітний скринька. Ну раз так не терпиться, відкриваємо.

Комплектація

Першим познайомимося з комплектацією Xtrend-World Vision ET9200.

Комплект поставки ET9200

Комплектація Xtrend-World Vision ET9200

У коробці зручно розмістилися:

  • Сам ресивер,
  • В пластиковому конверті: інструкція на англійській і російській мовах (раніше було два окремих буклету),
  • Пульт дистанційного керування з двома елементами живлення типу ААА,
  • HDMI кабель,
  • Петлевий кабель,
  • SATA кабель для підключення внутрішнього HDD ну власне 4 гвинта для його кріплення.

Ресивер в упаковці закріплений в поліетиленових власниках, які надійно його утримують. Це вселяє надію, що пристрій без найменших ушкоджень доїде до кінцевого споживача, чому ще й сприяє щільний, тришаровий картон упаковки.

Комплект поставки Vu+ Duo

Довжина упаковки трохи більше, ніж у Xtrend через те, що весь вміст, крім самого ресивера, упаковано не в пластиковий пакет, який малоймовірно, але все ж можливо буде соватися в коробці при транспортуванні, а міститься в окремому паперовому контейнері з щільного картону , жорстко закріпленого і розташованого праворуч від ресивера.

Комплектація Vu + Duo

Цей кейс вмістив в себе:

  • Пульт дистанційного керування,
  • 2 батарейки типу ААА,
  • HDMI кабель,
  • Кабель живлення ресивера від мережі 220 В змінного струму,
  • Пакетик з комплектом для кріплення HDD.
болти

Відзначимо, що в комплект для кріплення жорсткого диска входять не тільки чотири гвинти, а й гумові амортизатори для зменшення вібрації передається обертанням вінчестера.

Прийшли, побачили і перемогли - тобто купили. Взяли коробку в руки і ...

Упаковка Xtrend ET9200 має пластикову ручку, за яку зручно транспортувати ресивер і можна не переживати, що вона не витримає вміст в три кілограми.

Якщо ж вибір Vu + Duo, то тут як не можна до речі будуть пакети магазину Агсат, в які поміститися коробка з апаратом. Бо не солідно йти по вулиці тримаючи під пахву ресивер Hi End класу вагою 3,2 кг.

Дизайн

Витягуємо з упаковки і розглядаємо з усіх боків.

Габаритні розміри ресивера 380х260х65 мм (з урахуванням висоти ніжок).
Відразу хочеться відзначити, що корпуса наших ресиверів мають високу якість виготовлення, чорний колір і приємний, строгий дизайн.

У лівій частині фронтальної панелі ресивера за тонованим склом ховається 12-розрядний точково-матричний дисплей блакитного світіння. По центру, у верхній частині панелі, встановлена кнопка перекладу ресивера в черговий режим. Кнопка має блакитне підсвічування, якій ресивер вам підморгне при включенні. Справа за відкидною кришкою з магнітною застібкою розмістилися:

  • кнопки управління ресивером,
  • два картоприймача,
  • USB роз'єм,
  • дві шахти під CI модуля.

На задній панелі ресивера World Vision ET9200 розташовані:

  • вхідні роз'єми двох тюнерів DVB-S2, для підключення антенного господарства з петльовими виходами;
  • два SCART-роз'єму (TV і VCR) використовуються для підключення телевізора і відеомагнітофона відповідно;
  • три роз'єми компонентного відео типу RCA (тюльпан);
  • RCA-вихід композитного відео і аналогового аудіо;
  • цифровий інтерфейс HDMI з передачею відео / аудіо сигналу;
  • роз'єм оптичного виходу цифрового звуку S/PDIF;
  • Com порт RS-232;
  • Ethernet роз'єм Rj-45;
  • для підключення жорсткого диска є eSATA роз'єм,
  • два роз'єми USB 2.0; вимикач електроживлення.

Великим, білим шрифтом зазначено Made in Korea.

Верхня кришка ресивера по всій довжині має дворядну перфорацію, для відводу тепла з корпусу. Не можна не відзначити, що корпус має красиву, глянсову забарвлення. Але якщо ресивер часто брати в руки, то відбитки пальців готуйтеся витирати з такою ж періодичністю.

Напруга 100-250 / 50-60 В / Гц. Енергоспоживання ET9200 (Макс / робочий режим / режим очікування): 60/35/1 W.

Якщо ж передня панель ET9200 нічим не виділялася, то дизайнери Vu + Duo зробили її популярною.

По центру глянсовою, пластикової панелі розташувався 16-ти символьний VFD дисплей матричного типу з біло-блакитним світлом. По периметру дисплея пластикова рамочка сріблястого кольору, як би підкреслюючи його наявність. Оригінальність ресивера додає те, що керувати ним ви будете не просто кнопками, а встановленим зліва коліщатком управління типу Шаттл (Shuttle), поворот і натискання якого відповідають командам ліво, право або вгору, вниз і ОК.

Справа, за відкидною кришкою з магнітним утримувачем, встановлені два універсальних картоприймача, два CI модуля і USB роз'єм для оновлення ПЗ ресивера.

Задня панель Vu + Duo вмістила той же набір роз'ємів, що і World Vision, але з невеликою відмінністю. Відразу помітно, що у Vu + Duo відсутні петльові виходи тюнерів. Але це не біда. Якщо вам знадобитися подати сигнал з однієї антени (у варіанті з Single LNB) на обидва тюнера, вам досить буде подати сигнал на вхід одного тюнера, а в меню другого включити функцію loop through (з'єднати послідовно).

Невеликий вентилятор на задній панелі навпроти блоку живлення, говорить про те, що розробники Vu + Duo порахували недостатнім використовувати тільки пасивне охолодження. Так, як упор зроблений на відведення тепла з корпусу за допомогою вентилятора, що працює на видув, верхня кришка має невелику перфорацію тільки над місцем установки внутрішнього вінчестера.

Бічні частини верхньої кришки мають три ряди отворів довжиною близько 10 см: зліва в районі установки внутрішнього HDD і праворуч біля тюнерів. Над знімним кабелем електроживлення є напис, що ресивер виготовлений в Кореї. Корпус не мазкий, забарвлений матовою фарбою.

«На зріст» наш красень вийшов 380х280х70мм (враховуючи ніжки).

Харчується ресивер від мережі змінного струму 100-250 / 50-60 В / Гц. Споживана потужність Vu + Duo (макс. / Робоче / Standby) 65/30/1 Вт.

Розглянули, помилувалися пора і в усередину заглянути.

Усередині корпусу

Vu + Duo має чотири окремі плати - плата передньої панелі, блоку живлення, материнська плата зеленого кольору і плата з CAM модулями. Передбачено кріплення з оцинкованої сталі для установки HDD формату 3,5 дюйма.

vu + duo внутрішні плати

Відразу і однозначно хочеться відзначити блок живлення. Зроблено якісно і добротно! На ньому не економили, нераспаянних електронних компонентів просто немає. Якісні електроліти, радіатори, термопаста - все на своїх місцях. Сполучні шлейфи надійно утримуються в роз'ємах фіксаторами.

vu + duo блок живлення

Вихідні напруги в межах норми. Робота блоку живлення не викликає ніяких претензій, а це один з найважливіших елементів будь-якої електроніки.

Практично по центру материнської плати встановлений MIPS процесор BCM7335 від BROADCOM CORPORATION з незвичайним радіатором чорного кольору. Вигнута, V-подібна форма пластини радіатора чимось нагадує помах крил птаха.

Радіатор на процесор BCM7335

Що ж собою являє цей процесор?

Якщо коротко:

Два інтегрованих широкосмугових тюнера з DiSEqC 2.x з програмованим FSK трансівером.

Вбудовані демодулятори:

  • Два DVB-S2 8PSK демодулятора
  • QPSK демодулятор (market-dependant)
  • AVC-сумісний відео декодер для MPEG-4 стандарт 2 і 10, MPEG-2, VC-1, ATSC, DivX, Xvid

Програмований декодер підтримує кілька форматів:

  • MPEG Layers 1 and 2, AC3, AAC, PCM Audio
  • Багатопотоковий MIPS процесор
  • 450 МГц, 32-KB I / D, 128-KB L2
  • MMU і FPU підтримка, EJTAG інтерфейс налагодження
  • 400-МГц (800-МГц даних) Швидкість пам'яті DDR2настраівается в UMA і не UMA режимах
  • Підтримка NAND / NOR флеш
  • Барвиста 2D-графіка на основі Broadcom ® Graphics Engine
  • Два SATA-2 з підтримкою ESATA
  • Два 10/100 Ethernet PHY і з MII
  • Три USB 2.0 порту
  • Апаратна підтримка шифрування
  • Низька вартість DVB-CI підтримки
блок діаграма BCM3445

Як ми бачимо на блок-діаграмі, для зв'язку з інтегрованими в чіп тюнерами, на материнській платі встановлений LNA / Splitter BCM3445. Мабуть, саме він і сховався під сріблястою кришечкою-радіатором в тому місці, де зазвичай (в правому задньому кутку) на мат.плату розпаяні тюнера або роз'єми для їх установки.

Broadcom BCM7335

Broadcom BCM7335 це процесор для сучасних супутникових PVR систем високого дозволу виготовлений на одному чіпі з застосуванням 65-нм технології процесу виготовлення.

BCM7335 підтримує міжнародні стандарти супутникової трансляції DBS на основі DVB-S2, 8PSK і назад сумісний з DVB-S стандартом.

Як буферної пам'яті використовується мікросхема HY5PS1G1631C виробництва компанії Hynix Semiconductor Inc. Мікросхема є модуль DDR2-667 об'ємом 128 Мбайт. Як ми бачимо встановлено три таких мікросхеми, що відповідає заявленим 384Мб. Ні для кого не секрет, що компанія Hynix виробляє висококласні, надійні модулі пам'яті.

Vu + Dui пам'ять Hynix HY5PS1G1631C

Наводимо характеристики HY5PS1G1631C від виробника.

У нашому випадку маркування швидкості пам'яті - FP-S5, Bin (CL-tRCD-tRP) зі значеннями 5-5-5, що відповідає DDR2-667.

Як флеш-пам'яті, імовірно встановлений модуль Samsung K9F1G08U0A 128MB . Чому імовірно? Тому, що на ньому наклеєний стікер з написом «Vu + Duo» з під якого визирають тільки початкові символи маркування -Sa ... і K9 ...

Ті, хто засмутився відсутністю в комплектації Vu + Duo кабелю SATA і кабелю живлення для підключення HDD, що встановлюється всередину корпусу, - можуть зітхнути з полегшенням, обидва кабелі виявилися всередині і вже підключені до системної плати.

Усередині World Vision Xtrend ET 9200 розташовані: материнська плата, плата передньої панелі, блок живлення і Daughter Security Board.

World Vision Xtrend ET 9200

Санчата з оцинкованої сталі для установки вінчестера 3,5 дюйма підняті щодо дна корпусу, щоб в цей отвір можна було встановити вентилятор охолодження HDD. Для кріплення згаданого вентилятора, на дні корпусу передбачені роз'єми.

У центрі системної плати встановлений процесор. Який? Спробуємо з'ясувати пізніше. Для охолодження процесора використовується пластинчастий радіатор. Площа розсіювання радіатора в поєднанні з великим об'ємом корпусу забезпечить надійне охолодження процесора.

Багато є думок і суперечок в мережі Інтернет, з приводу того, який встановлений процесор в ET9200 - BCM 7405 якийсь там хитрою версії або все ж BCM 7413 . Однозначно на це питання відповість той, хто першим зніме радіатор з процесора.

Досліджуючи це питання, перше, що спадає на думку - це в консолі виконати пару команд і здавалося б буде все ясно і наочно. На заводській прошивці, зі старим ядром Лінукса, по команді uname -a отримуємо мізерну інформацію, серед якої бачимо ось це BCM7405b1 . Йдемо далі, даємо команду cat / proc / cpuinfo з надією отримати достовірну і повну інформацію про процесор, а отримуємо - system type: et9x00 STB platform.

Припустивши, що Лінукс просто не знає, що там у нас за «полум'яний мотор» переходимо на нове ядро і виконуємо ті ж команди.

За командою uname вже навіть і натяку немає на BCM7405b1, тому годі й показувати, а ось те, що вийшло по команді c at / proc / cpuinfo можна подивитися на малюнку.

інформація про процесор ET9200 I: \ 9200 \ інфо про железе_2.jpg

Тут вже наочно видно, що процесор BroadCom BCM7413, що працює з тактовою частотою 400MHz.

Це двохядерна, мульти-форматна HD Digital Video / Audio система з підтримкою функції DVR і 3D графіки.

BCM7413 мульти-форматна IPTV система, з оптимізованою роздільною здатністю вихідних форматів SD і ED якості, HDMIv.1.3 / HDCP1.2 (до 480p / 576p) і з підтримкою ЦАП S-Video і композитного відео. BCM7413 також підтримує подвійне декодування SD з висновком картинка-в-картинці (PIP).

Виготовлений по 65 нм технології, BCM7413 є однокристальної системою високої продуктивності для STB додатків. BCM7413 поєднує в собі швидкий процесор MIPS, високошвидкісні 2D і 3D графічні процесори, в тому числі масштабування відео і деінтерлейсінг, багатоформатний цифровий відео декодер HD, програмований звуковий декодер, шість ЦАП відео, ЦАП аудіо високої точності, два швидких Ethernet порту, три порти USB 2.0, PCI 2.3, високошвидкісний DDR2 800-МГц контролер пам'яті і управляє периферійним блоком, який забезпечує різні сет-топ функції.

Для наочності наведемо блок-діаграму процесора BCM7405 . З урахуванням різниці в процесорах (відрізняються кол-вом ядер, контролерами пам'яті і підтримкою 3D) її можна використовувати в ознайомлювальних цілях.

блок-діаграммf процесора BCM7405

Як оперативної пам'яті використовуються модулі від відомої компанії-виробника електроніки Samsung Electronics (Самсунг Електронікс).

Встановлено 4 мікросхеми пам'яті. Дві з них встановлені на лицьовій частині системної плати, а дві розпаяні на звороті. Там же розпаяна і флеш-пам'ять.

Пам'ять K4T1G164QF-BCE7

Пам'ять маркується як K4T1G164QF-BCE7. Згідно з інформацією від виробника - це 1Gb DDR2-800 чіпи об'ємом 128MB

Xtrend ET 9200 на своєму борту має 512MB оперативної пам'яті DDR2-800 і флеш-пам'ять з об'ємом 256MB.

Два тюнера DVB-S2 не є знімними, вони розпаяні на материнській платі.

Блок живлення виготовлений з якісних компонентів. Всі тепловиділяючі елементи «посаджені» на алюмінієві радіатори. Хоча на платі розпаяні в повному обсязі елементи, якість виготовлення БП і стабілізація видаються напруг не викликає нарікань.

БП Xtrend ET 9200

Пару слів хочеться сказати про вищезгадану Daughter Security Board.

На платі встановлений мікроконтролер STM 32F103, контролер USB-інтерфейсу і літієва батарейка CR2032. Імовірно, що якщо під час оновлення ПЗ вашого ресивера, а саме завантажувача, раптом відключать електроживлення, дана плата попередить його пошкодження, що не принесе головний біль господареві в пошуках JTAG . І друге, де може використовуватися батарейка - це робота енергонезалежних внутрішнього годинника.

Плата з батарейкою

На системній платі, поруч з центральним процесором розмістилися, стандартні роз'єми для підключення SATA шлейфа і кабелю живлення внутрішнього HDD. Хочеться відзначити, що всі роз'єми надійно фіксуються, забезпечуючи надійний контакт електричних з'єднань.

Пульти дистанційного керування

Що можна сказати про пультах дистанційного керування обох ресіверів? На нашу думку вони трохи не дотягують до класу своїх господарів. Пульти середнього розміру, з невеликими кнопками управління. Виготовлені з глянсового пластика, вимагають постійного догляду, так як при щонайменшому дотику залишаються відбитки пальців.

Виготовлені пульти якісно, без люфтів і скрипів. Хочеться відзначити плавний хід і чітке спрацьовування кнопок, пристойні кути випромінювання, цілиться в IR віконце ресивера не доведеться. Впевнене спрацьовують з відстані 5-6 метрів.

При детальному розгляді пульт ET9200 має практично прямокутну форму.

пульт ДУ Xtrend ET9200

Основна маса кнопок такий же прямокутної форми. Хочеться відзначити, що пульт добре лежить в руці. Всі кнопки для швидкої навігації і управління знаходяться в центрі і доступні для натискання одним пальцем. Кількості кнопок (55 шт.) На пульті досить для прямого виклику тих чи інших функцій не заходячи в меню ресивера.

Пульт World Vision Xtrend ET 9200 є універсальним. Крім ресивера з його допомогою ви легко зможете управляти телевізором, DVD приставкою та іншої аудіо- відео апаратурою різних торгових марок. Для цього потрібно пульт запрограмувати і ввести відповідний код.

У керівництві користувача на останніх сторінках міститься великий перелік кодів тих чи інших торгових марок.

Пульт дистанційного керування Vu + Duo має більш округлу форму.

пульт ду Vu + Duo

Кнопки мають круглу форму. Нижня частина пульта виготовлена з матового пластика. Пульт не ковзає в руці, приємний на дотик. Невеликої кількості кнопок досить для управлінням ресивера в режимі перегляду супутникового ТБ, а також в якості медіаплеєра.